Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35
Like Tree2Одобрявам

Съвет за термостатни вентили

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3
    #1

    Съвет за термостатни вентили

    Моля за съвет какви термостани вентили да си монтирам на нови алуминеви радиаторите. Ако може и да препоръчате някоя добра фирма за град София, защото пробвах в Техем и засега за 3 седмици напред не могат да ми извършат монтажа.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #2

    Re:Съвет за термостатни вентили

    От доста години ползвам HERZ арматура и до сега нямам проблеми.На топлинните счетоводители не разчитай-те вкарват огромни количества обикновенно залежала стока на по-ниска цена.А парафиновия патрон/при повечето модели/има живот 5 години.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #3

    Re:

    Honeywell

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    1
    #4

    Re:Съвет за термостатни вентили

    Здравей, ако си от София мога да ти предложа няколко варианта на вентили. Ако вече си се спрял на определен модел мога да ти дам мнението си за него. Пиши на мейла ми ако имаш нужда от съвет. Поздрави.

  6. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #5

    Re:Съвет за термостатни вентили

    Реших да попитам знаещите, за мнение по следния въпрос.
    Когато правих водното опотпление вкъщи нямах и на идея, че има такива вентили, пък и сигурно са били майка си и баща си. Ползвам нови ламаринени радиатори. Топлата вода влиза отгоре вляво, а изхода е долу вдясно. Питам има ли смисъл да мотирам такива вентили, след като и трите ми радиатора, на които съм решил да слагам са монтирани в левия ъгъла на стаята, т.е вентила следва да го сложа в ъгъла - при това това положение дали ще работи въобще и ако работи няма ли да бъде с изкривени стойностти.
    Намирам за нужно да добавя, че към системата вкъщи ще останат свободни още четири точки - няма опасност от прегряване на същата.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #6

    Re:Съвет за термостатни вентили

    Аз лично винаги съм смятал това решение за абсолютна глупост - да регулираш температурата В СТАЯТА,мерейки я над радиатора,точно където е най-топло .
    И неведнъж съм го доказвал при спор ,като сме проверявали температурите на въздуха до вентила и в средата на стаята.
    Технически грамотното решение е електронен термостат със седмичен програматор ,монтиран на отдалечено място от радиаторите ,управляващ термостатен кран с елзадвижка на радиаторите.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #7

    Re:Съвет за термостатни вентили

    Цитат Първоначално публикувано от igt
    Реших да попитам знаещите, за мнение по следния въпрос.
    Когато правих водното опотпление вкъщи нямах и на идея, че има такива вентили, пък и сигурно са били майка си и баща си. Ползвам нови ламаринени радиатори. Топлата вода влиза отгоре вляво, а изхода е долу вдясно. Питам има ли смисъл да мотирам такива вентили, след като и трите ми радиатора, на които съм решил да слагам са монтирани в левия ъгъла на стаята, т.е вентила следва да го сложа в ъгъла - при това това положение дали ще работи въобще и ако работи няма ли да бъде с изкривени стойностти.
    Намирам за нужно да добавя, че към системата вкъщи ще останат свободни още четири точки - няма опасност от прегряване на същата.
    Кажи с какво се отопляваш,как се регулира температурата до сега,имаш ли циркулационна помпа и т.н.,за да ти се даде съвет как най-добре да си оптимизираш системата.

  10. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #8

    Re:Съвет за термостатни вентили

    Котел на въглища Виадрус У22 37.5 кв. затворена система. Същият е монтиран в мазето, отопляват се първи и втори жилищен етаж, аз обитавам втория.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #9

    Re:Съвет за термостатни вентили

    Аз не ти препоръчвам такава схема без буферен съд, където котелът да отдава топлината си, ако затворят термоглавите. Това е голям котел, с висока минимална мощност и оставащите 4 радиатора може да се окажат недостатъчни, за да го охлаждат. Не що ми се струва преоразмерен тоя котел - как така 40кВт котел, а само 7 радиатора? Може би точно поради преоразмеряването чувстваш нужда от терморегегулация, но посоката, която си избрал е неправилна.

  12. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #10

    Re:Съвет за термостатни вентили

    Може бе темата доста се измества, но намирам нужда да отговоря.
    Живея в къща състояща се от два жилищни и един тавански етаж. Първия и втория жилищен етаж са с обща застроена площ 230 кв. Всеки един от жилищните етажи се състои от хол, кухня и трапецария на едно, спалня и детска. Таванският е 80 кв., скосен покрив от 5 до 3 метра височина на стените. Има пет бани с пет бойлера по 80 литра със серпентини, като в две от баните има и лири.Две бани на всеки етаж и една на таванския.
    Баща ми беше купил котелът, който според разбирачи отговорял на нуждате за отопление на тази система. Къшата беше без изолащия. Останалото съм го правил аз. На всеки един от жилищните етажи има разпределителна кутия, всеки радиатор е на отделен кръг с изключение на таванския, където бойлера и двата радиатора в кухнята и двата радиатора в хола са на два кръга.
    Сега къщата е с изолация 6 см. фасаден стереопор изцяло и стълбището.
    В момента се обитават изцяло втория жилищен етаж и една стая от първия. /по ред причини, които нява смисъл да изтъквам, пък и са излишни/ или "включени" четири радиатора 1200х600 см., два 1600х600, двете лири и един 500х500м.
    Котелът го паля с горно горене вечер, а в големите студове и сутрин, кагато отварам единия бойлер за да имам топла вода. Другия е на ток постоянно заради бебчото. Ползвам домбас.
    Като я правех системата не съм слагал буфер, кръг на котела за да работи на 70 градуса и пр., тъй като не съм знаел тези тънкости.
    В други теми, тук съм писал, част от горното, както и колко ли кинти ще ми тръбват да изпълня вашите препоръки?


  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:Съвет за термостатни вентили

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    .......
    Технически грамотното решение е електронен термостат със седмичен програматор ,монтиран на отдалечено място от радиаторите ,управляващ термостатен кран с елзадвижка на радиаторите.
    Каква е цената на това решение за една стая?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #12

    Re:Съвет за термостатни вентили

    Около 70 лв - 30-40 за термостата ( Евротермостат ) и още 30-40 за елзадвижката ( IСМА ) . Крана така и така си го има в двата варианта.
    Е,ако минеш на Данфос или Сименс,там вече сме на 150-200 за термостата и 100 за задвижката...

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re:Съвет за термостатни вентили

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Около 70 лв - 30-40 за термостата ( Евротермостат ) и още 30-40 за елзадвижката ( IСМА ) . Крана така и така си го има в двата варианта.
    Е,ако минеш на Данфос или Сименс,там вече сме на 150-200 за термостата и 100 за задвижката...
    Това си струва парите!

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #14

    Re:Съвет за термостатни вентили

    50лв е задвижката на IСМА, 80-90лв става с термостата, 100лв с вентила. Rossweiner термостатна глава + кран е 24лв - към 75лв разлика. За една къща с 10-15 радиатора разликата отива към хилядарка - ето защо е непопулярно това решение . По-разумно е смесена терморегулация - 2-3 термоглави в спалните, а останалите помещения - на общ програмируем термостат, който управлява помпата или горелката. Е, не е толкова прецизно постигането на еднаква температура в различните помещения, но с повече игра със секретните вентили се постига задоволителен резултат на доста по-ниска цена. Освен това е за предпочитане централното управление на температурата в жилището и управлението на горелката - казвам горелката, защото с котел на твърдо гориво не е добра идея, както казах в предния пост.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #15

    Re:Съвет за термостатни вентили

    В е-bay се предлагат термовентили с програматор на много ниски цени.вижте тук

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Почистване на капилярки и вентили на стари климатизатори с R22
    От dodo_pv във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 23-10-14, 17:15
  2. Съвет за ЛЕД ТВ 47
    От Иван Ненчев във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 29-03-14, 00:00
  3. Съвет за Ram
    От powerpc във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-07, 12:26
  4. Съвет за UPS
    От IBANEZ_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-03-07, 13:01
  5. Съвет за CPU.
    От fori във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 14-11-03, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе