Резултати от 1 до 11 от общо 11

Екоспар астра 18кв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    6
    #1

    Екоспар астра 18кв.

    Здравейте моля за мнение за пелетна камина Екоспар астра 18кв.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #2

    Отговор: Екоспар астра 18кв.

    Астра или Алба ?

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Екоспар астра 18кв.

    Асрта е със голямо стъкло отпред нов модел се води.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #4

    Отговор: Екоспар астра 18кв.

    Екоспар, според това което аз знам от колеги и познати с такива, е сравнително непретенциозна и лесна са обслужване . На село сме с Алба 18 кв. за първа зима, и оправдава очакванията засега. Имам колега , който е четвърта зима с екоспар и по думите му, никакви грижи (като кара с първоначалните настройки ). Доколкото съм запознат е едно към едно с шуменските "бърнит', само дето се сглобява в Македония и явно някои от компонентите са по качествени, защото от бърнит обикновено се реве, а от екоспар - не. Управлението е супер елементарно, има и вграден жичен термостат, който ако искаш използваш или не. Единствено трябва да избираш пелети по внимателно, че камините по правило са претенциозни . И естествено - отоплителната инсталация да ти е ОК.
    П.с. Помисли дали тези 18 кв няма да ти са много.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Екоспар астра 18кв.

    Aми към такава ме насочиха. Отоплявам апартамент 140-150кв с изолация вътрешна на стени и тавани ПВЦ дограма. В момента съм с камина на дърва с водна риза имам 110 ребра чугунени.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #6
    Цитат Първоначално публикувано от jdrogojdrogo Виж публикацията
    Aми към такава ме насочиха. Отоплявам апартамент 140-150кв с изолация вътрешна на стени и тавани ПВЦ дограма. В момента съм с камина на дърва с водна риза имам 110 ребра чугунени.
    На твое място , ако държиш на марката, аз бих взел Екоспар модел МИНИМА , която е 12 кв., ще ти е достатъчна и откъм разход ще е ок. Предвиждаш ли бойлер към системата ?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Екоспар астра 18кв.

    Здравейте благодаря за отговора. Бойлер няма да се връзва. Ще съм ви много благодарен ако може да ми дадете малко повече информация понеже търговците "професионалисти" като чуят квадрати и ребра и ми казват трябва ти 24-25 кв. камина.Благодаря. Насочил съм се към тази марка понеже в Плевен имат сервиз, иначе гледах и Алфаплам но не намирам представител в Плевен. Може да ми предложите и друга марка.
    Този пост е редактиран от jdrogojdrogo; 03-02-21 в 08:47.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #8

    Отговор: Екоспар астра 18кв.

    Не ги слушай с тези 24-25КВ. И 18 са дори много.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Екоспар астра 18кв.

    Благодаря, може ли малко разяснения относно киловатите. Екоспар добър избор ли е.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #10

    Отговор: Екоспар астра 18кв.

    За парите си е супер, макс. мощност на камината (18 или 12кв.) ще я ползваш рядко, обикновено ще ти бачка на ниска степен, за да ти покрие топлозагубите. Тези дето ти смятат необходимите киловати мощност според квадратурата, малко те мятат - кви 23-25 кв.?. Ако вземеш нещо такова, първата ти тема след покупката ще е " Що ми гори толкова много?". Жалко че екоспар нямат по слаба от 12 кв. с водна риза...Горе долу същата квадратура е селската къща, 18 кв. е екоспара и бачка на 1 или 2 степен при 50-55 градуса на водата. Големия кочан като беше -10 -15 градуса цъкахме и трета степен за да поддържа. А има и четвърта и auto..... , дали ще стоим някога на студено?

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Екоспар астра 18кв.

    Благодаря, ще взема 12кв.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 94
    Последно: 23-02-12, 23:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе