Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree5Одобрявам
  • 1 Post By erm
  • 2 Post By ccankov73
  • 1 Post By atanasov
  • 1 Post By Трифон Панайотов Трифонов

Проблем с Бош ЦТ200

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1

    Проблем с Бош ЦТ200

    Здравейте, колеги! Имам проблем със стайния термостат Бош ЦТ200 и ще помоля за съвет за решаването му. При спиране на тока термостата си губи програмата за отопление, което е доста досадно и се сменя на някаква по подразбиране и ако се случи да спре тока, докато няма никой в къщи изненадата е неприятна - студена къща след работа. Помагайте!

  2.  
     
  3. erm
    erm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    13
    #2

    Отговор: Проблем с Бош ЦТ200

    Това е нормално колега. Всички управления на котли използващи някакъв протокол се захранват от мрежата / котела /.и поддържат данните в паметта определено време. Моят Carv2 запазва данните до 2 часа.
    MishelNikolov одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #3

    Отговор: Проблем с Бош ЦТ200

    При този модел тъй като е Wi-Fi с отдалечен достъп, доколкото знам данните се пазят на отделен сървър на Бош и все си мисля, че трябва да не е проблем спиране на тока. Интересното в случая е, че настройките за БВГ остават непроменени, а отоплението го сменя. Днес спря тока буквално за 3 минути и всичко изчезна...

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4

    Отговор: Проблем с Бош ЦТ200

    Имах подобен проблем - понякога при спиране ги губеше, по точно не можеше да се свърже с домашната мрежа и съответно да си ги получи от сървъра.
    То и не само с него бяха проблемите.
    Смених мрежата (рутерите) и всичко заспа.
    Ако ти е слаб сигнала или други проблеми с рутера търси там.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #5

    Отговор: Проблем с Бош ЦТ200

    През приложението за телефон можеш ли да се свържеш? Изглежда като проблем с мрежата, макар че когато няма мрежа работи само с ръчна настройка температурата, понеже не може да си вземе час и дата за да следва програма.
    MishelNikolov одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #6

    Отговор: Проблем с Бош ЦТ200

    СТ200 не ми е правил такива номера, но редовно се случва с друга умна система.
    Потвърждавам мнението на Цанков. При мен "токът" не спира (UPS). Секне ли Нетът, понякога нещата се объркват- от "Ръчен" режим, обикновено минава в "У дома". Интересното е, че никога не избира друга опция.
    Изградил съм си навик, на всеки 10 секунди да поглеждам таблото, та не ми се случват неприятни изненади.
    Според мен, домашната мрежа е причината, като не е изключено тоя "бъг" да е причинен от премигването. Абе Божа работа. Досадно е, но не ми пречи особено. Едно е, че ако ме е грижа, винаги мога да проверя, а от друга страна, къде по сериозни неща са ми на главата.
    MishelNikolov одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #7

    Отговор: Проблем с Бош ЦТ200

    Благодаря колеги! Ще опитам да го свържа на другия рутер и дано помогне! Живи и здрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе