Резултати от 1 до 5 от общо 5

почти безплатна текстова комуникация между gsm?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #1

    почти безплатна текстова комуникация между gsm?

    Не съм сигурен дали темата е за този радел но я пускам тук защото не ми дойде по-добра идея къде да е.



    Предлагам ви една идея за почти безплатна текстова комуникация между мобилни телефони.



    Всъщност не съм сигурен дали идеята ми е оригинална и дали е почти безплатна, ето защо бих желал да я обсъдим във форума.

    Идеята е следната: За да се осъществи телефоните трябва да поддържат GPRS и да имат e-mail клиенти, както и абонатите да са активирали услугата e-mail2sms.



    Някой ентусиаст пуска mail server, който всички потребители на услугата ще ползват чрез e-mail клиентите на телефоните си. Когато някой от абонатите получи e-mail, server-a го известява със съобщение към e-mail адреса на телефона му от услугата e-mail2sms (т.е. абонатът получaва SMS известие че има е-mail). Когато абонатът разбере че има писмо той се свързва към mail server-a чрез e-mail клиента на телефона си за да получи писмото. Това е![Yeah!]



    Единствените неща които ме притесняват са трафика при получаване/изпращане на e-mail и желанието на някой грамотен да осъществи идеята т.е. да пусне server-a (ще се зарадвам ако някой от вас реши да се заеме[:D], бих го направил и аз но не съм достатъчно знаещ/можещ).



    Някой би възразил "А идеи знаеш да даваш!?".

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    почти безплатна текстова комуникация между gsm?

    За начало можеш да изпробваш идеята си като регистрираш безплатна поша в абв.бг или mail.бг и активираш рор3 (срещу 12-18 лв/година или 5 лв/година съответно). Ще трябва да си клиент на Глобул обаче, за да можеш да получаваш sms-ите безплатно.

    За теста става, а и тъкмо ще разбереш колко излиза стойността на комуникацията чрез писма през gprs

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #3

    почти безплатна текстова комуникация между gsm?

    Излиза доста неизгодно в повечето случаи защото след последното увеличение на цени от МТЕЛ вече всяка сесия се таксува по 15кб минимум.



    Далеч по-добро решение е за хората с смартфони да си ползват или ICQ или IRC аз лично по цял ден съм в ICQ с телефона трафика е минимален - просто на всяко конектване ти взима 7ст - тоест ако ползвате email2sms - който не остана безплатна поща която да го поддържа - вече дори и на Дата.БГ пощата спряха тая услуга - та ако искате да правите реално разговор с такива съобщения е много по-неизгодно от СМС.Моя съвет е взимайте си смартове ще спестите доста пари след това от по евтина комуникация.



    Да не отварям темата че и има начин да се говори през CSD който е 9ст на минута само разбира се както се досещате и двамата трябва да сте с смартове и преди да говориш трябва да му пратиш едно ICQ примерно да си включи програмката за разговори ..

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #4

    почти безплатна текстова комуникация между gsm?

    shamara, това ми звъчи много приемливо, би ли дал малко повече яснота за програмката и работата с нея. Благодаря предварително

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #5

    почти безплатна текстова комуникация между gsm?

    Ето инфо и за всички (на Tashov вече я пратих по мейла) : Програмката се казва CoMoBi - може да се конектваш през GPRS или CSD - при сегашните ненормални цени на GPRS по изгодно излиза през CSD

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за разликата между две почти еднакви дъна на ASRock
    От bmvtooo във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 25-07-13, 13:26
  2. Софт за комуникация с клиенти
    От ops5 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 25-07-11, 21:20
  3. Комуникация POS-програма за продажби
    От universum във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-05, 11:14
  4. Програма за комуникация
    От userx във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 20-03-05, 18:51
  5. Комуникация през ком портовете???
    От Светъл във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 25-08-04, 10:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе