Резултати от 1 до 5 от общо 5

Въпрос за разликата между две почти еднакви дъна на ASRock

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #1

    Въпрос за разликата между две почти еднакви дъна на ASRock

    Здравейте!
    Бих искал да разбера каква е разликата между тези две почти еднакви дънни платки: ASRock H61M-HVS и ASRock H61M-HVGS
    Има само една буква разлика, но мен ме интересува по-подробно каква е разликата между тях!
    Моето е ASRock H61M-HVGS но не намирам такова ново в наличност, защото моето сдаде багажа след спиране на тока т.е. при стартиране на компютъра тръгват вентилаторите и веднага компютъра гасне! В сервиза ми казаха, че дъното е заминало, защото не включвало процесора. За това се интересувам каква е разликата, защото другото го намерих онлайн в наличност!
    Или пък ако е по-добре да си взема друго дъно по-добро от тези двете предложете ми някое до 100 или 120лв.
    Процесора ми е Intel Celeron G540, а рам паметта ми е две плочки по два гигабайта на 1333 мегахерца!
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Въпрос за разликата между две почти еднакви дъна на ASRock

    след като си фен на асрок, ето ти едно по-добро тяхно: B75M-GL

    има само 2 слота за памет, но пък е с по-нов чипсет и има USB 3

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Отговор: Въпрос за разликата между две почти еднакви дъна на ASRock

    Според този документ излиза, че единствената разлика е в чипа, съответно скоростта на вградената мрежова карта - моделът с G е гигабитов, другия - не:
    LAN
    - H61M-HVGS
    Realtek PCIE x1 Gigabit LAN RTL8111E, speed 10/100/1000 Mb/s

    - H61M-HVS
    Realtek PCIE x1 LAN RTL8105E, speed 10/100 Mb/s
    Supports Wake-On-LAN
    Supports PXE
    Всъщност, има и още две разлики в документа - според него H61M-HVS поддържа Wake-On-LAN и PXE, а за H61M-HVSG това не е изрично отбелязано, макар че силно се съмнявам да не го поддържа.

    Така или иначе, би трябвало спокойно да можеш да размениш едното дъно с другото и да си ползваш същите компоненти. Само мрежата ти няма да е гигабитова, ако това прави разлика за теб.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #4

    Re: Отговор: Въпрос за разликата между две почти еднакви дъна на ASRock

    Всъщност не съм им фен, но понеже ценово са ми изгодни и за това питам! Ако има по-добро от тях, както вече казах 100 до 120лв. (в краен случай може и до 130лв.) предложете някое от друга марка?! Въпроса е да може да си ползвам процесора и рамта!
    Харесах си едно на Асус (Asus P8B75-M LE), но пък тук в сервиза изобщо не ми препоръчват тази марка?!
    Харесах си също и това: Gigabyte B75M-D3 но не знам, което от двете е по-добро (Асуса или това)?!
    Все пак трябва да се вместя в бюджета!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: Въпрос за разликата между две почти еднакви дъна на ASRock

    което и да вземеш няма да имаш грижи. Лошото е че в последно време съм недоволен от Gigabyte и ги поставям на един кантар с Асрок.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Каква е разликата между....
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 13
    Последно: 19-10-15, 20:16
  2. Каква е разликата между VRF и VRV?
    От BEAR1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-07, 23:38
  3. Отговори: 4
    Последно: 01-04-05, 13:11
  4. каква е разликата между...
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-05, 17:25
  5. Разликата между телевизора и монитора
    От MAKAPOB във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 20-08-04, 21:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе