Резултати от 1 до 14 от общо 14

“М-Тел” с нов код 098

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    “М-Тел” с нов код 098

    “М-Тел” с нов код 098

    С код 098 ще избираме новите абонати на "М-Тел". Компанията очаква всеки момент да получи 098 от Комисията за регулиране на съобщенията. Досега кодът се пазеше за евентуален нов оператор, но явно от КРС са решили да го предоставят на съществуващите оператори след гръмкия провал на търга за четвъртия GSM лиценз. Сега според разрешителните си мобилните номера разполагат с 1 млн. номера, но имат право да поискат нов код, когато запълнят 60% от капацитета. При "М-Тел" това се случи още в началото на лятото. КРС обаче отказваше да даде отговор на молбата за получаване на нов код. Регулаторът планираше да накара БТК да се откаже от някои от своите национални кодове, за да ги предостави на мобилните оператори. В петък обаче от КРС са изпратили становище до "М-Тел", че могат веднага да им дадат код 098.

    Източник: В-к Стандарт
    http://paper.standartnews.com/bg/art...article=249302

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    То по едно време имаше идея към кодовете на БТК за национално избиране да се добави още една цифра в началото (мисля, че беше 2ка) и по този начин да няма объркване с кодовете на мобилните оператори. Не знам до къде се разви обаче тази идея.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    Аз ако съм на мястото на Глобул - ще подам веднага дело
    ПРеди 3 години ги накараха да си променят кода насилствено , докато м-тел облагодетелствени си запазиха новото 088
    а глобул от 098 - станаха 089

    Така е - тук който си плаща, си получава това което му трябва.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    lupus, на мен защо ми се струва, че разрешителните са за 10 милиона номера?

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    На мен ми е чудно за какъв точно Х им е да имат толкова номера. Аз не вярвам да имат повече от 3 000 000 реални абоната.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    lupus, на мен защо ми се струва, че разрешителните са за 10 милиона номера?
    Не могат да са 10 мил. при 6 цифрен номер. Другото е префикс. 0888 -> префикс; хх-хх-хх -> номер

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #7

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    На Мтел основната им идея е да трупан номера (бройки), за да имат основание когато искат нов код. Те и затова имат "промоции" с якета, ножчета и други боклуци, както и други разновидности на същата идея. На повечето хора не им трябва нова сим карта, но например харесват ножчето, а за Мтел това си е нова бройка. Каква е логиката да се вземе кода от стария оператор, а не да се пусне 4-ти оператор. Още един оператор води до поне малко намаляване на цените на останалите, което е добре за абонатите, но не и за Мтел.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Не могат да са 10 мил. при 6 цифрен номер. Другото е префикс. 0888 -> префикс; хх-хх-хх -> номер
    Ами нали точно Мтел ползват и 0888, и 0887, и 0886, и 0885.... т.е. префикса е 088. Както се казва в първи пост, новия префиксъ е 098, което са си 10млн.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Ами нали точно Мтел ползват и 0888, и 0887, и 0886, и 0885.... т.е. префикса е 088. Както се казва в първи пост, новия префиксъ е 098, което са си 10млн.
    FearMe говори за досегашните разрешителни, където възможните номера 1000000-1. Как ще е с тоя нямам представа. Безмислено е да се дават 10мил. номера. Предполага се, че на Мтел ще дадат 098х, на някой друг 098у и т.н. Просто журналистката, дето го е писала хич не е смятала....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #10

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    FearMe говори за досегашните разрешителни, където възможните номера 1000000-1. Как ще е с тоя нямам представа. Безмислено е да се дават 10мил. номера. Предполага се, че на Мтел ще дадат 098х, на някой друг 098у и т.н. Просто журналистката, дето го е писала хич не е смятала....
    Мда, така може. Но няма да се учудя ако им дадат 098х както досега раздаваха (май?) трицифрени префикси..

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Мда, така може. Но няма да се учудя ако им дадат 098х както досега раздаваха (май?) трицифрени префикси..
    Нъл туй и аз думам де....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #12

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Нъл туй и аз думам де....
    Извинявам се. Може би по грешен начин ползвах "х". Няма да се учудят ако има дадат всичко на 098....

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #13

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    , но по темата 
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    “М-Тел” с нов код 098

    Досега кодът се пазеше за евентуален нов оператор, но явно от КРС са решили да го предоставят на съществуващите оператори след гръмкия провал на търга за четвъртия GSM лиценз.
    Да ама не. Всяка заповед е последна. Знаят я само нашите хора и то когато им потрябва.
    Отделен е въпроса за чих "Х" са ни още два , но ... незнам , аз лично съм леко 
    Добавено:
    http://dnes.dir.bg/2008/09/28/news3419006.html - ако не я преместят до утре.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    1
    #14

    Re: “М-Тел” с нов код 098

    Не съществува такова нещо като трицифрен префикс в случая.... нали точно заради това ги накараха да добавят още една цифра в номера за да не искат постоянно нови префикси, иначе е безсмислено да си сменят кода и пак да са с 6 цифрен номер, но с 3 цифрен префикс ....а тази заблуда за префикса, че е трицифрен доиде с това че беше по-лесно да пишат 0888 хххххх от колкото 088 8хххххх или 088 7хххххх, което е велико безумие

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе