Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Прекратяване на договор за ADSL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. uBo
    uBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    44
    #1

    Прекратяване на договор за ADSL

    Здравейте от много време ползвам ADSL и съм доволен, но просто започнах работа в интернет доставчик и ми се полага безплатен интернет. Въпроса ми е има ли някъква вратичка в договора, за да мога да го прекратя. Остават ми още година и половина от договора. Питах в БТК и ми казаха че трябва да платя неустойка в размер на таксите до края на договора. Трябва да има някакъв начин освен с прехвърляне.
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Вече дори ида прехвърлиш на място където не могат - пак дължиш таксите .Пише го в договора .

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Тия все пак действат в рамките на договора. Вижте обаче какъв номер правят подлите византийци:

    Абонати роптаят срещу “Глобул”

    Абонатите роптаят срещу "Глобул". По 100 лв. обезщетение дължи всеки от тях, ако реши да напусне компанията, след като договорът му изтече. Това предвиждат новите общи условия на мобилния оператор, в сила от 8 март. Според тях договорът се подновява автоматично. Ако потребителят не заяви месец предварително, че не иска да се подновява, при "раздялата" дължи неустойка. Абонатите са недоволни от промените и от факта, че те не бяха обявени никъде публично, освен на сайта на компанията. Това сочи проучване на авторитетната световна компания GfK, направено два дни след въвеждане на новите условия. 33,5% не одобряват промяната, свързана с автоматичното подновяване на договорите, сочи изследването. 9% смятат, че неустойката от 100 лв. е твърде висока. Над половината анкетирани считат мярката за напълно нечестна и некоректна, а над 46% смятат, че клиентите трябва да бъдат изрично информирани за промяната. Близо 70% считат, че информацията само на сайта е напълно недостатъчна. Почти 50% от тях са убедени, че причината е желанието на "Глобул" да задържи абонатите при предстоящото стартиране на преносимостта на мобилните номера през април. Юристи определят промяната като нарушение на потребителските права и се очаква скоро по случая да се сезира Комисията за защита на потребителите.
    http://www.standartnews.com/bg/artic...article=225856

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Вече дори ида прехвърлиш на място където не могат - пак дължиш таксите .Пише го в договора .
    не е вярно. не могат ли да доставят на новозаявеното място договорът се прекратява, без да дължиш нищо

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не е вярно. не могат ли да доставят на новозаявеното място договорът се прекратява, без да дължиш нищо
    Taka e! Знам го от сигурен източник

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Погледнете новите условия !
    не говоря наизуст .

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Техно, не знам как говориш, но в бТк не знаят за подобни промени, току що говорих с човек който се занимава с това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    в моя договор го пише брат - затова го казвам
    ако не може да бъде преместен от нова година има нова клауза - или плащаш накуп всичко или си го оставяш докрай.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    в моя договор го пише брат - затова го казвам
    ако не може да бъде преместен от нова година има нова клауза - или плащаш накуп всичко или си го оставяш докрай.
    Излишно е да спорим- обади се и питай.
    Освен това няма как да ме накарат да платя за нещо за което те самите не могат да ми доставят. Моето местоживеене по никакъв начин не е обвързано с телефонният ми пост или ADSL-a. Какво става с телефония пост като се преместиш и на новото място не може да бъде прехвърлен?

  12. uBo
    uBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    44
    #10

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Oзначава ли това че ако искам да си прехвърля интернета на село, където те няма начин да има адсл ще мога да го прекратя този договор?

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Да, ако там телефоният пост е на твое име , попълваш декларация, че сменяш местоживеенето си и искаш прехвърляне на ADSL-a. Ако там нямаш телефонен пост - пуска се и молба за откриване на такъв. Ако се окаже, че може да се открие телефон, но няма възможност за ADSL, тогава се отказваш и от заявката за телефон. Заявяваш че телефона ти е необходим единствено заради ADSL-a.
    Aко телефония пост не се води на твое име тогава собственика на когото се води попълва декларация, че е съгласен да предостави телефонният си пост за твое ползване на ADSL.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Ето и реакцията спрямо хитростите на византийците:

    Съд грози “Глобул”
    Операторът иска 100 лева от клиент, който не поднови договора си

    "Глобул" може да отиде на съд заради незаконна клауза към договорите за абонамент. Ако тя не бъде премахната, мобилният оператор ще трябва да се изправи пред служителите на Темида. Това стана ясно от изказването на шефа на Комисията за защита на потребителите Дамян Лазаров пред БТВ. Комисията е уведомила оператора, че трябва да промени неправомерна клауза в договорите с клиентите си. Това трябва да стане най-късно три дни след получаване на предписанието. Срокът изтече в края на работния ден вчера, обясни Лазаров.
    Шефът на комисията за защита на потребителите не назова името на мобилния оператор, нито какъв точно е текстът, заради който може да се стигне до съд. От 8 март новата клауза въведе "Глобул". Тя предвижда, че всеки договор се подновява автоматично при изтичане, освен ако абонатът не заяви месец предварително писмено, че се отказва от оператора. Ако клиентът реши да се откаже, след като контрактът е бил подновен, той дължи неустойка от 100 лева, предвиждат промените в общите условия.
    Промяната беше публикувана единствено на сайта на компанията. Абонатите й не бяха уведомени лично. Това става няколко седмици преди въвеждането на възможността абонатите на мобилни оператори да сменят компанията, която ги обслужва, без да променят номера си. Така повечето от тях тълкуват нововъведението като опит на оператора да задържи клиентите си насила. Това показа и проучване сред клиентите на "Глобул", направено от световния лидер GfK.

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    1
    #13

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Интересно ми е дали има развитие по въпроса с Глобул. Тъкмо оня ден разбрах, че ми се е подновил договора и не много словохоотливо ми казаха, че ще ме глобят, ако го прекъсна току-така сега...

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    Цитат Първоначално публикувано от D.K.
    Интересно ми е дали има развитие по въпроса с Глобул. Тъкмо оня ден разбрах, че ми се е подновил договора и не много словохоотливо ми казаха, че ще ме глобят, ако го прекъсна току-така сега...
    Клаузите за глоби отпаднаха от Общите условия. http://www.globul.bg/img/webuploads/...lobul_116B.pdf
    Нека ти посочат точно по коя клауза от договора или Общите условия ще те глобят.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    8
    #15

    Re: Прекратяване на договор за ADSL

    За Бога братя не се врьзвайте за БТК.Само проблеми ,имам ADSL от тях с договор 2 години.1 година изкарах почти без интернет ,сега вече го оправиха ,но слава богу след 2 месеца договора ми изтича и ще се вьржа за някой LAN доставчик.Та не на БТК ADSL.Косата ми побля от тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прекратяване на договор с blizoo?
    От Chestuer във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 20
    Последно: 24-04-12, 22:37
  2. Договор с провайдер???
    От dedis във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-08, 10:20
  3. Отговори: 0
    Последно: 18-03-08, 08:28
  4. Относно трудов договор...
    От minkov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 04-02-05, 15:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе