Резултати от 1 до 10 от общо 10

JSP въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #1

    JSP въпрос

    Имам JSP страница която служи за регистрация на потребител... използава се Post метода(ако има някакво значение) ....как да направя така че да дефинирам действие само когато бутона Submit e цъкнат (когато request е пълен с нещо, не NULL)...очевидното request<>null не става...10х предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Re: JSP въпрос

    ...

    //ДОБАВЕНО
    Извинявам се...

    Обектът request никога не е NULL, но ако формата не е събмитвана, полетата му са NULL.
    Избираш си едно от тях, за което си сигурен, че го има във формата и го ползваш за критерий. Дори юзерът да го е оставил празно, стойността му би трябвало да е '' (празно), а не NULL.
    Или пък ползвай полето, което отговаря на събмит-бутона.

    Така си мисля аз...

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: JSP въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    ...

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    9
    #4

    Re: JSP въпрос

    bibi няма нет и аз ще попиша малко. от нейно и от мое име.

    имаш 2 възможности

    да проверяваш

    request.getParameter("paramName") == null

    getParameter


    или да проверяваш стойността на

    request.getMethod() дали е GET или POST

    getMethod


  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #5

    Re: JSP въпрос

    Благодаря за идейте и аз така си мислех ама ми се струваше много "директен" подход....значи на бутона не можеш да му прикачиш некъв ActionListener или от тоя сорт???? както и да е така ще се оправим :Super:

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #6

    Re: JSP въпрос

    За да не правя 1500 теми етого и втория ми въпрос: може ли динамично да се наблюдават падащи листове за моментната селекция (има падащ лист с имена и като избера едно от тях от долу да ми се изписва "Вие избрахте еди кво си")...за сега си мисля че трябва да е Form и по нататък не знам защотото не искам да включвам Submit бутон...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #7

    Re: JSP въпрос

    @Smurfa
    Пич,
    Ако не се бъркам, JSP е малко server-side...
    Ако на всяко кликване в листа пращаш request до сервъра и получаваш отговор ще стане една... не, че не е възможно...
    Най-добре е това да става на клиента, а там имаш `1000` възможности да провериш това - май най-лесно ще ти е с JScript...

    Значи, може и да бъркам - сори, ако е така

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #8

    Re: JSP въпрос

    То джаваскрипт си трябва, ама пак трябва да се включи в jsp-то за да го пренесе до клиентския браузър.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #9

    Re: JSP въпрос

    Няма да се размина със requesta щото пращам запитвания до базата данни...това за скрипта го усетих ама не ми се занимава сега и това да го боря...искам само да хващам разните му там събития без да се налага да цъкам на бутонче всеки път.(имам си падащ лист със заглавия на книги, примерно, и като си избера една да се появява инфо за нея без да цъкам всеки път бутона като избера заглавие.....)

    пс. да си беше чиста Джава всичко е на 6 ама тоя смотан ХТМЛ ех лелелелеле :knuppel2:
    иначе мерси за акъла

    ps Оправих се

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #10

    Re: JSP въпрос

    <select size="1" onChange="submit()" name="chooseMenuShow">
    <option>Option 1</option>
    <option>Option 2</option>
    <option>Option 3</option>
    <option>Option 4</option>
    </select>

    Това си го слагаш в една форма и след това си проверяваш за промени...

    Едит: видях в последствие че си се оправил..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе