Резултати от 1 до 7 от общо 7

Някой с опит и познания за импорт на xml - продукти, наличности и цени в софтуер за електронен магазин?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Някой с опит и познания за импорт на xml - продукти, наличности и цени в софтуер за електронен магазин?

    Здравейте,
    Отдавна обмислям отварянето на електронен магазин към сайта и форума.
    Вече съм наясно откъде да взема непрекъснато актуализиран списък в xml format и с кой да работя, но тук идва проблем с техническата част...
    Има ли някой, който се е занимавал с импорт на xml данни (продукти, описанията им, цените им, наличностите им) в някакъв електронен магазин, който да има желание да помогне малко и да ме ориентира?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Отговор: Някой с опит и познания за импорт на xml - продукти, наличности и цени в софтуер за електронен магазин?

    Всеки контрагент има собствен xml формат и трябва да нагодиш импортиращия скрипт към нуждите си, а те се определят от софтуера на електронния магазин. Мога да помогна ако имаш xml файл и инсталиран магазин, необходим е импортиращ скрипт и това е.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Някой с опит и познания за импорт на xml - продукти, наличности и цени в софтуер за електронен магазин?

    xml форматът ще бъде такъв, какъвто е удобно за мен, договорил съм този проблем.
    Така че - какъвто кажеш, такъв ще е форматът и подредбата.
    Магазин... в момента има инсталиран един безнадеждно остарял zen cart. Наистина не съм наясно кой софтуер е читав и съответно - с кой ще е по-лесен импорта. Или той импорта е директно към mysql базата и всъщност софтуера няма значение? Склонен съм и на някакъв разумно платен вариант, макар да ми се струва, че цялото начинание ще е безмислено и няма да се получи, но ако има платен магазин с безспорни предимства... поне да съм опитал както трябва.
    Ако помогне - утре ще поискам стандартен xml файл, който ще бъде променен, както е удобно за нас и да ти го дам да погледнеш? Много ще съм задължен за помощ, защото наистина... съм закъсал и не знам откъде да почна

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #4

    Отговор: Някой с опит и познания за импорт на xml - продукти, наличности и цени в софтуер за електронен магазин?

    Предлагам магазина да е PrestaShop, защото разполага с класове за всичко, примерно продукт - задавам му параметрите (име, описание, цена, категория, ...) и стартирам метода ->save() и системата си отговаря за разпределението на данните в базата, стартиране на вторични процеси като Watermark на картинките, добавяне на цена (процент) над тази на доставчика и кво ли не.

    Има си теми за PS (PrestaShop), модули, лесно се разработват допълнителни такива, дори вчера правих модул за импорт на XML по спецификации на доставчик.

    За мен е по-лесно да имам xml-a, един тестов магазин и мога да направя модул за 2 до 5 часа.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Някой с опит и познания за импорт на xml - продукти, наличности и цени в софтуер за електронен магазин?

    жив да си, оправи ми деня. Сигурен бях, че зад такъв хубав ник седи хубав човек
    Утре следобед ще ходя до фирмата, от която ще взимам xml-а да ми дадат малко начални съвети и ще взема xml-a.
    Ще се постарая и с инсталацията на магазина да съм готов в кратки срокове и ще те изтормозя.

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #6

    Отговор: Някой с опит и познания за импорт на xml - продукти, наличности и цени в софтуер за електронен магазин?

    Структурата на базата е важна - скриптът ще се съобразява най-вече с нея.
    Но понеже базата зависи от софтуера, първо избери него.
    Импорта на данните няма да създаде проблем каквото и да избереш.
    Така че погледни 2-3 системи, виж дали се развиват, имат ли документация, coomunity, удобни ли са за ползване. Какви системи за разплащане поддържат. Доколко са сигурни.
    Другото ще стане.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    1
    #7

    Отговор: Някой с опит и познания за импорт на xml - продукти, наличности и цени в софтуер за електронен магазин?

    Здравейте,

    И аз търся помощ за xml импорт и интеграция от един магазин към моя Престашоп магазин. Може ли да ми помогнете и каква е цената?
    Мога да изпратя файла (или линк) ако трябва.

    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. фотоапарат за снимки за електронен магазин
    От Gabi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 28-11-13, 22:52
  2. Безплатен електронен магазин
    От radop във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 18
    Последно: 08-06-11, 18:11
  3. osCommerce - електронен магазин
    От Lupus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 31-08-10, 09:55
  4. Малко помощ от някой с познания по френски...?
    От kod във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 10
    Последно: 09-01-09, 21:32
  5. Електронен магазин - тестване
    От fuoco във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-05, 17:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе