Резултати от 1 до 14 от общо 14

Електронен магазин - тестване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    24
    #1

    Електронен магазин - тестване

    Здравейте!
    Става въпрос за дизайн на електронен магазин със стоков каталог и възможност за онлайн поръчки.
    Моля, разгледайте го, направете няколко тестови поръчки и кажете какво мислите за дизайна и начина на работа.
    Системата позволява на всеки да разглежда стоките, но за поръчка е нужна регистрация. Тъй като това е тест, необходимо е да въведете какви да е фиктивни данни.

    Правете каквото се сетите по сайта, целта е да се открият евентуални грешки при работата.

    Тестови стоки има в първите три категории от каталога.

    Ценна ще бъде конструктивната критика, нови идеи по функционалността и разбира се информация за неточности и грешки (if any).

    Тестовият сървърът ще бъде активен поне 4 дена от днес между 07 и 18 часа.

    http://neobg.hit.bg/


  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    Re: Електронен магазин - тестване

    Първо махни този флаш, че докато го чакам ще ми мине меракът да пазаря квото и да е. И толкова е бавен... не всеки има PC 2GHz и нагоре...
    Концепцията Flash с Online магазин не съм видял да се практикува с успех... иначе като проект е добре.
    Под Firefox картинките не се отварят правилно на някоя книга например original photo отваря нов прозорец и изсипва йероглифи.
    Като добавиш нещо и после изпразниш чантата, стоките остават там. Само сумата се нулира и като дадеш поръчай казва, че нема стоки.
    Винаги докато се минава през разделите в средата седи последния разгледан обект. В сми не се сменя с тематиката на раздела, в който се намираме, докато не изберем обект от него.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Електронен магазин - тестване

    Флаша е интересен, не мога да преценя колко е бавен... А че зареждането му е бавно, го отдавам на хостинга. На на фона на красотите му и удачно подбрания "квадратен" шрифт, този, с който си изписал "E-Trader - електронен магазин" е направо ужасен. Стои като цирей на носа! :coolsmiley:

  5. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #4

    Re: Електронен магазин - тестване

    http://85.217.146.107/
    The page cannot be displayed

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    24
    #5

    Re: Електронен магазин - тестване

    Цитат Първоначално публикувано от Gadget
    Първо махни този флаш, че докато го чакам ще ми мине меракът да пазаря квото и да е. И толкова е бавен... не всеки има PC 2GHz и нагоре...
    Концепцията Flash с Online магазин не съм видял да се практикува с успех... иначе като проект е добре.
    Под Firefox картинките не се отварят правилно на някоя книга например original photo отваря нов прозорец и изсипва йероглифи.
    Като добавиш нещо и после изпразниш чантата, стоките остават там. Само сумата се нулира и като дадеш поръчай казва, че нема стоки.
    Винаги докато се минава през разделите в средата седи последния разгледан обект. В сми не се сменя с тематиката на раздела, в който се намираме, докато не изберем обект от него.
    Флаша няма как да се махне, но ще се ускори зареждането. Бави ти не от процесора, а от скоростта на нета, имай впредвид че аз работя на 450 MHz.
    Разликата от обикновенните електронни магазини е, че сесията се пази на потребителския компютър и се спестява голямо количество трафик по време на пазаруване. Цената е първоначалното зареждане, което, както казах, също ще бъде подобрено.

    Бъга с картинките под Firefox ще се оправи, благодаря за информацията.

    Проблемът с чантата, за който говориш вече е решен.

    Относно преминаването през разделите, процедурата е следната:
    * ако в съответния раздел има стоки, зарежда се автоматично първата от тях,
    * НО ако няма стоки, в средата остава последната стока.

    Ако ти се струва, че не работи при тебе, вероятно работи, но забавя малко заради скоростта на връзката ми.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    24
    #6

    Re: Електронен магазин - тестване

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Флаша е интересен, не мога да преценя колко е бавен... А че зареждането му е бавно, го отдавам на хостинга. На на фона на красотите му и удачно подбрания "квадратен" шрифт, този, с който си изписал "E-Trader - електронен магазин" е направо ужасен. Стои като цирей на носа!* :coolsmiley:
    Благодаря за мнението, смених фонта на заглавието с Verdana, като добавих и сянка.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    24
    #7

    Re: Електронен магазин - тестване

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    http://85.217.146.107/
    The page cannot be displayed
    Както казах, тестовият сървърът ще бъде активен поне 4 дена от днес между 07 и 18 часа, т.е. до сряда включително.

  10. silverfox
    Guest
    #8

    Re: Електронен магазин - тестване

    Не знам шрифтовете как са, защото просто не ги дочаках. Ако реша да пазарувам от този магазин, никога няма да дочакам да се зареди флаш анимацията, колкото и добре да изглежда. Моят съвет е - махай я изцяло и слагай DHTML.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    24
    #9

    Re: Електронен магазин - тестване

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    Не знам шрифтовете как са, защото просто не ги дочаках. Ако реша да пазарувам от този магазин, никога няма да дочакам да се зареди флаш анимацията, колкото и добре да изглежда. Моят съвет е - махай я изцяло и слагай DHTML.
    Ще го имам впредвид!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re: Електронен магазин - тестване

    Пък и флаша не работи добре на слаби (450MHz) машина - ако мръдна мишката вляво или вдясно от списъка, кафевия нюанс остава, докато не мина пак през него

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #11

    Re: Електронен магазин - тестване

    http://85.217.146.107/ - в тоя момент не работи . Любопитен бях как ще зареди , но не ме огря .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #12

    Re: Електронен магазин - тестване

    Flash за E-магазин ?!?
    Достъпност ник'ва, ползваемост минимална ...
    ако искам да си поръчам нещо през покет пц-то сигурно ще трябва да му инсталвам флаш плейър и трябва да има процесор 2 гхз, за да разгледам сайта.
    Отделно много е тромав тоя флаш. Иначе идеята ... е добре - флаш и май ескюел бива
    Ти си знаеш де ...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #13

    Re: Електронен магазин - тестване

    1. Много мудно се зарежда. (не толкова в началото флаша, колкото самите продукти докато разглеждам), може и от хостинга да е.
    2. Картинките на продуктите са размазани.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #14

    Re: Електронен магазин - тестване

    Да почна с критиките :knuppel2:
    Като за начало се зарежда отвратително бавно. Имайки предвид че имам нет без лимит на скоростта, проблема явно не е при мен. Самото флашче тежи доста, и на П4 на 2800 мандахерца го усещам как лагва. Освен това ефекта с преливането от синьо към кафяво нещо нещо не се връзва стилово, прекалено лъскав ми се струва.
    Като за плюс мога да изтъкна че цялостното впечатление е добро, може би му е малко бледа цветовата гама според мен.
    Според мен ако намалиш "лъскавината" на навигацията и я направиш примерно в синьо и зелено, а не в синьо и кафяво ще изглежа по-добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 27-09-17, 18:35
  2. фотоапарат за снимки за електронен магазин
    От Gabi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 28-11-13, 22:52
  3. HD клипчета за тестване
    От Krys във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-12, 23:43
  4. Безплатен електронен магазин
    От radop във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 18
    Последно: 08-06-11, 18:11
  5. osCommerce - електронен магазин
    От Lupus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 31-08-10, 09:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе