Резултати от 1 до 10 от общо 10

Продавам совалка 155 2.0л TS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #1

    Продавам совалка 155 2.0л TS

    Много се чудих къде да пусна обявата . Обикалях назад напред , но май поради наличната електроника в колата мисля, че е подходящо тука.

    Продавам Alfa Romeo 155 2.ol TS 8V 04.1994 г. цена 2000 лв. 143. к.с . по каталог с катализатор. Него го няма - още 3-4 к.с . в +
    Екстри : верижен ангренаж , климатроник, ABS, тонирани вс. стъкла в светло зелено, ел. стъкла и огледала, 2 бр. подлакътници, серво управление, спортно окачване, 4 гуми на около 18 000км с високоскоростен индекс, сменен к-т съединител / 2 та диска и лагер - 250лв/, дясна полуоска - 190 лв, водна помпа 63-65лв , датчик вентилатор, предни носачи, десен накрайник преди 4 000км, к-т 3 те задни гърнета преди 1г. , скоростна кутия, маншони и предни лагери преди 1 г. Двигателя е в ред - макс. постигана скорост - 225км/ч и възможност за поддържане дълго време при високи температури/ август/ . Няма корозия, климатроника е работещ, дисплея също / презапоявал съм го /. Колата е в много добро техническо състояние / на 6-7 месеца съм минавал тест и евентуален ремонт на ходова част/.
    GSM 0888 44 88 74 Kрасимир. Автомобилът се намира във Варна.

    Причини : спешна необходимост от товарна кола и то комби магаре В4 Пасат.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    42
    #2

    Re: Продавам совалка 155 2.0л TS

    Дай някоя снимка с новия канон..
    изпуснах една подобна алфа 97год 1.8 TS 16V с газов инжекцион
    после и едно субаро импреза ми го взеха под носа 1.8 Боксер с газ 96 год.
    дай снимки, че да не си мисля че съм изпуснал и тази.
    Вариатор сменял ли си ? Ролки на ремъци ?
    Успех колата е трепач !!!

    пп. и последно защо е толкоз малко коне не е ли 150 коня............ а сетих се 8 клапана е

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re: Продавам совалка 155 2.0л TS

    @lazzzar

    Не се четат подробностите И не се познава двигателя

    1. Колата е с анагренажна верига - няма ремъци на ангренажа и ролки. Натягането на веригата е реализирано по аналогичен начин на Жигули. Веригата изкарвала според мненията над 500 000км . Не съм намерил писано в нета , че някой е сменял.
    2. Вариатора е електромагнитен клапан управляван от компа на колата / не е като на 145/146/156 дреболийки на кит, струващи 10 ти на лева , но за смяната им трябва скъпо струващо приспособление /
    3. 8 клапанните са 143 к.с. с катализатор / бях намерил в нета, че има модел без катализатор -147 к.с./
    4. Не се навирай на 16 клапанна Алфа - ремък и ролки през 2007г беше над 300 лв без труда. За 5 к.с в повече - много пвече проблеми.
    5. 8 клапанната е с 8 еднакви свещи/ Дензо са по 4,50 , NGK 8лв./
    16 клапанните са с малка и голяма свеши и малката свещ е 2,5 пъти по-скъпа от голямата.
    6.Съвет - ако си купиш Алфа - никога не си купувай свеши Голден Лодж / които продават в БГ са невероятни ментета - някои ексземпляри изкарват цели 500 км и после иди познай коя от 8 те свеши не работи.
    7. За Алфа на газ / от 145 модела нагоре само с газов инжекцион/ Има модели на 155 - 1,7 л и на 156 с пластмасови смук. колектори.
    на 155 8 клапана колектора е алуминиев , но има 4 гумени преходни втулки м/у интейка и колектора , които се цепят при кихване на газ и започват проблеми с ПХ.

    8. Имам списък със цени и кога къде , какво е сменяно в : http://www.clubalfaromeo.com/forum/index.php - в раздел 155 - ремонти, ако има интерес.

    9. Имам снимки снети не с Канона - дай е-майл за да ги пратя. Сега преди да я снема трябва да я мия , че стои под 1 дърво на сянка .

    10. Много ме съмнява, че изпусната Алфа 1,8л 97 г е била в същност 1,7 л Дори търговците не ги познават.




  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    42
    #4

    Re: Продавам совалка 155 2.0л TS

    Извинявам се за невежеството си .....
    Станах ФЕН на тая колица дори без да съм се возил на нея офертата ти е добра, но и годинките са и повечко
    За вариатор и ролки писах интуитивно понеже те са най-обсъжданите по алфите
    за снимки lazzar@bis.bg , за които предварително благодаря
    Последно се ориентирах към японска кола но понеже съм си стар фиятаджия италянското ме влече повече. Ако видът и се хареса на жена ми може да скочим до Варна за една бърза сделка.

    пп. за т. 10 то отзад си пишеше 1.8 TS 16V с големи лъскави букви

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Продавам совалка 155 2.0л TS

    Изпратени са в Рар архив снимките. Японска кола до макс 6-7 г. После е мъка патил съм. Вярно, че вече има повече части внос , но са скъпи. Примерно потърси си стоп или преден фар и споемни за цена по магазините. А по моргите няма. Не е така за европейските машини морга до морга - цена до цена / е различни са винаги / .
    И съм и голям фен на возията , силуета / хищна и агресивна осанка макар и от 1994 г/ модела е от 1992г/. Много стабилно стоене на пътя и в завой.
    Недостатък - / за мен не е - трудна манерва на заден ход - през задното стъкло, който е свикнал да гледа там нищо не се вижда в близост. Само на огледала паркиране на заден ход , но си е кеф бастър копче и огледалото бръмчи надолу, нагоре както ти харесва.

    по т. 10 надписа се слага лесно. 1,8л и 2л избягват да ги внасят заради конете.


  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Продавам совалка 155 2.0л TS

    Возил съм се в колата и как да кажа - САМОЛЕТ
    То и шофьора е добър де. ( 28 минути Варна - Шумен си е постижение все пак ! )

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: Продавам совалка 155 2.0л TS

    --- offtopic joke ---
    Хе, че то аз за 28 минути стигам до Русе с кафе на "5-ти километър".
    И едно циганче ме сочеше на майка си и викаше: "Мамо, мамо, виж, Ари Ватанен пие кафе тука ..."

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re: Продавам совалка 155 2.0л TS

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    --- offtopic joke ---
    Хе, че то аз за 28 минути стигам до Русе с кафе на "5-ти километър".
    Русе- Шумен не става за 28 мин. Много дупки преди Русе, полицаите много искат пари на 10км преди Русе, а и има много села.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #9

    Re: Продавам совалка 155 2.0л TS

    Той Malone няма проблем с полицаите

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #10

    Re: Продавам совалка 155 2.0л TS

    Хайде на хубавата кола за без пари, а и евтиния мотор има и климатик за лятото

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 27-10-14, 21:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе