Резултати от 1 до 13 от общо 13

Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X Продаден !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    52
    #1

    Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X Продаден !

    Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X.Усилвателя е в много добро състояние.Масивна изработка с мощен 530ватов тороидален трансформатор.Японски филтриращи кондензатори Nichicon 10000uF.Флуорисцентна индикация за силата на звука.Фреонов охладител на крайните транзистори.Мощността при съпротивление 4 ома е 2x100 вата,а при съпротивление 8 ома е 2x70вата.Усилвателя е произведен в Япония!Намира се в град Поморие.
    Реален kлип на усилвателя-> https://www.youtube.com/watch?v=XFIiqhrxujQ

    Снимки--> http://xtremist.snimka.bg/daily/sansui-au-d55x.429864


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X

    Много класна вещ! Навремето е струвала кошница пари.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #3

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X

    Би ли обяснил на незнаещите какво е това чудо фреонов охладител , да не би да и ма и компресор туй чудо.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708
    Би ли обяснил на незнаещите какво е това чудо фреонов охладител , да не би да и ма и компресор туй чудо.
    мда, май има някаква грешка явно

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X

    тръбичките за пренос на топлина . При комповете и радиаторите им откриха Хамериката 100 г след н.е . Тази технология се използваше във върховите усилватели още през 1979-1980 г. Тогава и споменатата фирма беше на върха на гребена на вълната както и Маранц. 10 000 мкф тогава бяха върховно постижение, днес са нещо елементарно , а и са и с намален капацитет - старост- нерадост я имат сега 4700 мкф , я нямат. А пък тороидален трансформатор по тия години - брей технолгия за совалките - Не се майтапя.
    Но усилватела си е класика , който има излишни пари да го взема има колекционерска стойност.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    38
    #6

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X

    ....... определено е класика от самото начало на 80-те. Имал съм и съм тествал голяма част от продуктите им от този и следващ ( до началото на 90-те ) период ...... Добра марка , добър звук даваха .... и добри пари искаха някога.
    Предлаганият модел е от по-високият клас (под него за периода е само "пластмасовата" серия А-ххх), като наистина има запас от мощност, добри корекции, солидна конструкция и атрактивен "скъпарски" лицев дизайн. Цената от 120 лв. е много добра.

    Успех в продажбата !

    .............. а имам и LUXMAN, ROTEL, Nakamichi у дома


    ПП ........... за капацитета на филтриращите електролити на 80 процента не съм съгласен - опит

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X

    оф боже, за HeatPipe ли бе, гледам аз и не се сещам изобщо, направо съм са сбъркал напълно

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    52
    #8

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X

    Колеги,усилвателчето вади много качествен звук и за тази цена си е супер.Има много добри защити,които сработват моментално при cliping и при пиянски вечери,когато вашия почерпен приятел се опита да овъгли тонколоните слушайки най-новите чалга хитове.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X

    Няма да сбърка, този който го вземе! Аз имам AU-D33. Само не съм сигурен, че данните си посочил коректно. Поддържа едновременно 4 колони, а не 2. Успех!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X

    По схема поддържа 2 акустични системи едновременно, стига да са включени . И филтриращите капацитети са 10 000uF, а не 10 000mF
    SANSUI AU-D55X Service Manual

    P.S. Издразних се на това Integrated Amplifier на стикера му и затова потърсих схемата му. Да, има интеграли: за предусилвателя на грамофона, за индикатора, защитата...та затова вярно, интегриран е!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    52
    #11

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X

    До колкото знам "integrated amplifier" означава,че предусилвателя и крайното стъпало са обединени в един корпус- 2в1.Който надпис е най-вече с рекламна цел.Да не помислят хората,че усилвателят има нещо общо с интегралните решения с чипове svi,stk подобно на Technics(примерно) .Абсолютно транзисторен си е.

  14.  
     
  15. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #12

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X

    Цитат Първоначално публикувано от cmdj7
    ....... определено е класика от самото начало на 80-те. Имал съм и съм тествал голяма част от продуктите им от този и следващ ( до началото на 90-те ) период ...... Добра марка , добър звук даваха .... и добри пари искаха някога.
    Предлаганият модел е от по-високият клас (под него за периода е само "пластмасовата" серия А-ххх), като наистина има запас от мощност, добри корекции, солидна конструкция и атрактивен "скъпарски" лицев дизайн. Цената от 120 лв. е много добра.

    Успех в продажбата !

    .............. а имам и LUXMAN, ROTEL, Nakamichi у дома


    ПП ........... за капацитета на филтриращите електролити на 80 процента не съм съгласен - опит
    само за инфо-- Nakamichi е марка на акай...гръмнах се,като го разбрах....

    и пиши модели,че от марка до марка...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    52
    #13

    Re:Продавам японски транзисторен усилвател Sansui AU-D55X- ПРОДАДЕН!

    Продаден! Честито на новия собственик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам усилвател SONY
    От shanko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-14, 19:56
  2. Продавам стерео транзисторен усилвател Denon PMA-700V
    От xtremist във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-11, 12:26
  3. Отговори: 6
    Последно: 21-10-10, 16:47
  4. Отговори: 0
    Последно: 21-09-09, 17:32
  5. Отговори: 0
    Последно: 15-11-07, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе