Резултати от 1 до 12 от общо 12

Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #1

    Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    Здравейте,
    Доскоро си гледах хубавия телевизор - Sony KV-32HQ100.
    Прдеи 2 седмици че счупи. Сега получвам отговор от официален сервиз на Сони във Варна (Интерком), че ТВ-то не може да се отремонтира. Проблема е в платката за упрвление. До преди 2 години се пращали в чужбина платките и от там са ги връщали отремонтирани.
    Иначе ТВ-то е много добро. Картината е супер . С 2 тунера. Има много малко часове работа. 2 години го гледах всяка вечер. После си купих плазма Панасоник и от тогава само сина ми го гледа от време на време. В детската е.
    Някой има ли идея какво да го правя? Ако има някаква оферта да каже. Иначе най късно във Втроник го хвърлям.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322833140[/time]_________________________________________________

    http://www.cinenow.co.uk/products/5277-sony-kv-32hq100

    Искам да кача, че ТВ-о има най-добрия звук, който съм чувал. Има вграден субуфер.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322833200[/time]_________________________________________________

    И масата върви комплект с него!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322834046[/time]_________________________________________________

    Получих лично да го дам на части във форум, но по ме устройва, някой да дойде да го вземе целия и да си го продава както може.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Re:Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    Weight 68.0 kg все ми се струва че трябва да платиш за да го изкарат поне двама човека това чудо

  4. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #3

    Re:Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    Тежи си на мястото. Така е.
    Тринитрон, с 2 тунера. Вижда се че целия е с метална оплетка през пластмасите, субъфер, идеално черно и мн. др.. За ремонт на дистанционото преди една година дадох 80 лв.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #4

    Re:Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    Не си хвърляй телевизора с лека ръка!
    Това е последният истински телевизор, който съм виждал у нас. Заедно с по-голямото му братче с 36" кинескоп.
    Жалко, че не си от Бургас! Иначе бих те освободил от него веднага...

    Ето няколко варианта за изход от ситуацията:
    1.Напиши e-mail със запитване към Sony България! http://www.sony.bg/support/bg
    2.Питай в сервиза какъв точно е part number на тази платка (модул), колко е струвала преди време и си я поръчай online!
    Предполагам, че е монтирана на съединители, а не е запоена за останалите модули. В този случай би могъл и сам да я смениш, ако не се налага запис на памет и FW.
    Гадая, защото не знам какво имат предвид под "платката за управление". Знам, че доста често са дефектирали модулите за 100Hz развивка заради безоловния припой. Мразя еколози!
    3.Ако все пак искаш да отървеш от TV-то, добре е да напишеш малко повече подробности.
    Например каква точно е повредата (няма картина, звук, прекъсва, светодиода за standby мига xx пъти и т.н.) Някоя снимчица да направиш и каква цена му искаш (на лични, ако може)!

  6. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #5

    Re:Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    Телевизора мисля е 10 от 10 външно. По принцип имам роднини в Карнобат и често пътувам. Мога да мина и през Бургас. Предложете ми цена на ЛС. Аз мога да го докарам до Бургас.
    Всъщност по моите маршрути са Бяла, Обзор, Бургас, Айтос, Карнобат, Сунгуларе, Шумен.

    Как се роди проблема. след пускане от ДУ ТВ не иска да пали. После пали и влиза в начален екран все едно е нов, т.е. пише Сони, после мемори стик, после излиза една калибровка с едни линии по ъглите. Това го имат май само няколко модела. Това е калибровка свързана с магнетизма на земята и спомага за идеален образ(а не изкривен) Може да си мърдаш картината нагоре-надолу и настрани. После излиза меню за настойка на програмите. До тук всичко добре. Образа е идеален Тв работи 4 часа. Проблем няма. След спиране - пак се повтаря горната процедура. Не може да се гаси от дустанционото - понякога. След много опити най накрая излиза само черен екран. Диода свети зелено. След това го закарах в сервиза...и така.
    Ще питам този модул на управление с какъв номер е.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322974740[/time]_________________________________________________

    Най куриозното е, че това е 2-ят ми ТВ. Първият го върнах в Техномаркет, защото имаше една бяла линия на някои програми отгоре. Дразнеше много. След като го смених и включих новия видях тези начални екрани и тази опция за калибрация на екрана и съответно повдигане на образа. Тез иди**и от ТМ не знаеха за това чудо и го смениха. Никой не се сти, че отстрани има бутон за ресет и връщане в начлно състояние и процедура при първо включване. Та така. Който е купил онази моята бройка, може и още 20 години да го изкара. Въпрос на късмет.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Re:Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    До няколко часа се запознай с правилата на раздела:
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,23036.0.html
    и преведи обявата си в синхрон с тях!

    В противен случай ще бъде изтрита и оттук, както беше направено в първоначалния раздел, в който си я публикувал!

    Моля без толкова думи, а кратко, ясно и стегнато - какво продаваш, какви са дефектите, снимки, цена, контакти, населено място.

  8.  
     
  9. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #7

    Re:Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    Контакти:
    Варна, 0879373371
    Димитър
    Моля да предлижите решение на проблема или цена за ТВ така, както е повреден тук, на ГСМ-а или на ЛС.

    Поздрави,

  10. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #8

    Re:Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    Отказах се да го ремонтирам. Изгорял е следния модул - N-board- sony part number A-1405-504-A. Не подлежи на ремонт. Има фирми, които го вкарват това нещо. Повече подробности на ЛС или ГСМ.

    Продавам ТВ-то заедно с дизайнерската стойка + оригинално дистанционо за 150 лв.
    Цената не подлежи на коментар. По принцип само една хубава маса за ТВ е от 150 лв нагоре...

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #9

    Re:Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    Колега, погледни в някоя от темите за телевизори. Преди около 2 месеца някой беше писал за един сервиз (не помня от кой град), където ми направи приятно впечатление, че момчетата се справят успешно с повреди, които в други сервизи не са могли или не са желаели да отстранят. Имат и галерия с поправените от тях телевизори, където са обяснили какъв е бил проблемът, как са го оправили и колко пари е струвало това удоволствие на щастливия клиент. Съжалявам, че не помня адреса им, но потърси в темите от края на лятото и ако намериш координатите им, пусни едно запитване до тях.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    1
    #10

    Re:Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    Колега нямам нищо против теб или телевизора ти...но четейки тук виждам че му изтърва добрия край я се осмисли малко 150 лв за неработещ телевизор ? и то не плазма не лцд ? че имал бил стойка я влез в страницата на техномаркет и си свери малко часовника 29 лв ти струва стойката ...тоя телевизор работещ трудно би му взел 150 иначе е хубав няма спор последните истински телевизори на сони... извинявай ако съм те обидил с нещо но понеже имам опит с продажбите на тв на старо и ти казвам истината трудно би му взел 150-200 работещ ако си навит до 2 дни ти намирам същия за 200 ? /работещ/ а и не ми се иска да ти предрека съдбата на твоя .....но въпрос на време е да го оставиш до някоя кофа или ще го подариш на някой за части ... и това ти го гарантирам имайки предвид размера му и теглото му както и да е твоя си работа късмет

  13. squashjack
    Guest
    #11

    Отговор: Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    Привет от Хасково!Днес,04.03.2013 г. говорихме за 32 инчовото Сони!Ще се благодарен,ако изровиш някаква информация за него!Можеш да ми пишеш на squshjack@abv.bg!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    34
    #12

    Отговор: Помощ за SONY / Продавам; Подарявам

    Аз имам същият и преди известно време се повреди! За мой късмет успях сам да си го оправя, защото......телевизора ми каза какво му е! Не се шегувам. Отпред има червен диод, който свети постоянно в стендбай. Когато има накаква повреда диода мига като дава някакъв код /нещо подобно на морзова таблица/. Моят мигаше 16 пъти със съотвтно къси и дълги мигания. Това означаваше че някакъв чип е изгорял. Рискувах, купих го, смених си го сам и телевизора сега си работи перфектно. "Прочети" какво иска да ти каже и кажи. Ще намеря таблицата с кодовете грешки и ще се опитаме да го оправим.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 29-05-10, 23:44
  2. Подарявам неработещ CRT монитор Sony E200Е
    От Kasap във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-09, 00:37
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-09-09, 14:34
  4. Продавам 17" CRT монитори + подарявам
    От dmanov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 21-05-09, 13:53
  5. Отговори: 0
    Последно: 17-09-07, 13:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе