Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проект домашно кино с проектор :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #1

    Проект домашно кино с проектор :)

    Здравейте,
    пиша темата за да може вески да си съпостави нещата и ако реши да прави дом. кино,да има повече инфо
    Първо при мен мястото на проектора бе определено,на 2,5метра от стената и най-голям екран можеше да разпъне Epson EH-tw450-84инча,по-високите класове,като 3200,3600 от това разтояние разпъват максимум 80 инча.Говоря за проектори предназначени за дом. кино,не късофокусни презентационни и т.н.DLP никое не можеше да разпъне и 80инча и за това те отпаднаха.За екрана минавах през вариант винил от ркламни пана,до екрани за 1500-2500 лева и накрая в английския Ebay,попаднах,на китайски екрани с добри отзиви от тях.Поръчах си такъв за 380лв с доставка.И така накрая,вече имах дом. кино.Лично за мен резултата е изключително добър,гледа се от 4 метра.Ето тук имам видео с HD канал- https://www.youtube.com/watch?v=AE8Q2pJtX0U#ws
    Сега за лампата,ами проектора струва 1200лв.,лампата му е за 3000ч.( не от UHE серията,които са за 5000ч.),но в сервизното меню на ТВ установих,че гледаме около 1800ч. на година.Т.е. ако ползвам само проектора ,лампата ще я сменя на около 2год. При цена в БГ 580лв. оригинална и 163$-200$ с доставка до БГ-280лв. от EBAY и то UHE серия до 5000часа-
    http://www.ebay.com/itm/Epson-V13H01...item519965dd16
    А 280лв за две години,не мисля че е много.
    Така че,лампата не е вече скъп консуматив.А ако направим сметките при 5000ч. лампа,ами това са почти 3год. срещу-280лв.Аз лично за себе си,съм преценил,че даже и на година да давам по 300лева за лампа,пак ще ги давам,за да гледам на 84"
    За екранът,аз си взех Glass beaded,с идеята да не затъмнявам много и има ефект,но сега чакам доставка на Gray екран и ще пиша за плюсове и минуси между двата
    Нека всеки напише по важните неща ,с които се е сблъскал при изграждането на дом. кино.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319977680[/time]_________________________________________________

    И още едно видео
    https://www.youtube.com/watch?v=O6fJkPA23fc#ws

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    35
    #2

    Re:Проект домашно кино с проектор :)

    Много добре се е получило. Аз също си мисля за нещо подобно, но ме притесняваше точно лампата и цената й... Иначе 1800 часа прожекции на година ми се виждат бая - 5 часа ВСЕКИ ден, уоу! явно и ти си голям киноман като мен. поздравления и бравос! ;-)

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #3

    Re:Проект домашно кино с проектор :)

    По въпроса с прожекционните платна има много изгодни на Optoma 84 инча 180 лв. 16/9

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #4

    Re:Проект домашно кино с проектор :)

    Мерси колега niki456,ами и аз за това повдигнах,темата,защото нещата се променят и то в положиелна посока за нас,крайните потребители
    А 1800 часа,са ми на ТВ-то,проектора е с по малко,че той е основно вечер.

    Колега digital11,споделяш интересно инфо,но не разбрах,само платното или механичен екран и ако ти е удобно да споменеш и от къде

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #5

    Re:Проект домашно кино с проектор :)

    http://www.roel-98.com/catalogue/kan...i/product/9812
    Платното е с черни ленти от всички страни по 5см. отгоре е с лента 30 см моят вариянт е 84 инча - 180 лв. по голямото е 92 инча е към 280лв. може да се стопира на каквато искаш дължина , не е моторизирано
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1320696357[/time]_________________________________________________

    Не е само екран завършен продукт е
    http://www.optomaeurope.com/ScreenDe...=DS-9084PMG%2B

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #6

    Re:Проект домашно кино с проектор :)

    Определено е добра офертата,все пак си е Optoma.
    Мерси за инфото колега

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #7

    Re:Проект домашно кино с проектор :)

    Такааа,пристигна сивото китайче и след тестовете,останах много разочарован.В първият момент,нещата изглеждаха ок,по-добър контраст имаше,докато не забелязах как маже.Едно статично мазане,все едно на ТВ-то сте си замазали стъклото и си го пускате да гледате,ето такъв беше ефекта.Явно материала на сивия не е добър и става този ефект.Така,че ако искате сив екран,не разчитайте на "no name" китайски екран.Надявам се да е полезно и за други колеги,да не дават пари за експерименти

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 29-09-14, 09:20
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 17:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 19:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 12:09
  5. Избор на проектор за домашно кино
    От sawaster във форум Проектори и екрани
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-10, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе