Резултати от 1 до 4 от общо 4

Домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    69
    #1

    Домашно кино

    Здравейте колеги. Имам питане към хората, който са си свързали Тв Панасоник с домашно кино.

    1.Ако дом.к. е също Панасоник ще може ли да се използва само ДУ на ТВ чрез Виера линк
    2.Ако е друга марка ще може ли да се използва само едно ДУ
    3.Трябва ли дом.к. да има ХДМИ АРК като тв или може само с оптичен изход.

    Чакам и предложения за конкретни домашни кина, от който сте доволни - до 400лв. Ааа и има ли смисъл да събирам повече пари за Блу рей, като гледам филм чрез лаптоп.

    Благодаря ви. (конкретна връзка с Тв Панасоник 42ET5E)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Домашно кино

    Е аз не съм с Панасоник, с Филипс съм, но тъй като скоро минах по този път мога да споделя:

    1. Да, но системата за домашно кино трябва също да поддържа тази функция. Тук има кратко демонстрационно видео Demonstrating Panasonic Viera Link - YouTube

    2. Също като горното. При различните марки CEC - функцията е именувана по различен начин (при Филипс се нарича Easy link) и по принцип не дават 100% гаранция за съвместимост. (Моите като са една марка та се скъсаха да се "карат" и "сдобряват" периодично.

    3. HDMI-ARC няма връзка с HDMI-CEC. Ако системата за домашно кино поддържа HDMI-ARC (както и телевизора) не ти е необходим допълнителен кабел за аудиото от тв. В противен случай - оптичен или коаксиален, в зависимост от поддръжката на устройствата.

    Аз лично съжалявам, че се охарчих за блу-рей система за домашно кино и в момента плеъра само събира прах, пластмасовите високоговорителите ги пенсионирах. Много пари за доста орязани функции и формати.

    По-подходящата комбинация за мен е:
    Мултимедиен плеър + 5.1 канален ресийвер + подходящи високоговорители + субуфер (опция)
    Този пост е редактиран от podredko; 30-01-13 в 16:03.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    69
    #3

    Отговор: Домашно кино

    А случайно да знаете може ли да се свърже Виера линк на Панасоник чрез АРК с Бравиа синк на Сони - т.е. тв Панасоник 42ЕТ5Е с DAV-DZ740 | Системи с DVD/HDD | Функции | DAVDZ740.CEL | DAVDZ740 | Sony или трябва да се поогранича със силата на звука и да взема http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-SC-XH70EP-K и да използвам Виера линк.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Домашно кино

    Не би трябвало да има проблеми ако си поддържат СЕС протокола - това кой как го е "кръстил" няма значение . При HDMI(ARC) е същото - щом го поддържа - няма значение производителя . Лично за мен няма смисъл от купуване на "дом. кино" над 500-600 лв - по-добре си вземи ресивър , колони (спокойно може да започнеш и само с предни и да добавиш в последствие център , съраунд и суб.) и мултимедиен плеър .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 09:18
  2. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 19:26
  3. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 12:09
  4. ДОМАШНО КИНО И ТЕЛЕВИЗОР
    От zezco във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-12-07, 19:03
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 22:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе