Резултати от 1 до 11 от общо 11

Помощ и насока за избор на проектори + екрани

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    52
    #1

    Помощ и насока за избор на проектори + екрани

    С приятел сме решили да си вземем по един проектор.
    Засега са набелязани Acer H6510BD и Benq w1070.
    Изисквания - само цена макс до 1400-1500 ама за предпочитане е да се мине колкото се може по тънкана .
    Предполагам че може да има нещо по добро от горе изброените за тези пари.


    1.Единия ще се ползва в стая предимно за кино и предимно вечер - притеснява ме че за това разстояние 3м - 3,20м няма да може да се направи голям екран от сорта на 120 инча , в някой сайт мисля че бях немерил калкулатор тррябва да видя за това разстояние каква картина ще може да се разпъне максимум та да се избере и екран с конкретната големина.
    Иначе е предвидено място за екран ширина 2,5-3 x до към 2м височина.
    2.Другия е за отвън - вечер да се зяпа нещо под верандата. За там е решено че екрана няма да е по голям от 100 инча. За вън дори си мисля че не е необходимо 1080p , а може да е нещо по скопено.
    Препоръчайте и конкретно някой екран . Гледам има различни - с Glass , бели , сиви .... и колкото повече чета повече се омотавам....
    Предварително Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2

    Отговор: Помощ и насока за избор на проектори + екрани

    С Benq W1070 можеш да постигнеш 120" екран 16:9 от разстояние между 3,10 и 4,00 метра.
    С Acer-a от над 4 м.
    Ако ще го гледаш от такова разстояние 120" е напълно достатъчен като диагонал.

    За гледане навън не смея да препоръчвам конкретен модел проектор. Гледай нещо максимално ярко.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3

    Отговор: Помощ и насока за избор на проектори + екрани

    Аз съм с BenQ w1070 и от около 4 метра ми прави 3 метра диагонал...
    Ето този екран ползвам: ELITE SCREEN M120XWH2 MANUAL, 120" (16:9), 149.4 X 265.7 CM, WHITE - M120XWH2
    Доволен съм! Но силата му е в затъмнено помещение...
    Помисли си и за UPS...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    52
    #4

    Отговор: Помощ и насока за избор на проектори + екрани

    А освен тези два модела някой друг модел дето заслужава внимание за до тия пари че и по евтин.Или спокойно да се засилвам на benq-a?
    Друго което ме притеснява че предните колони на ресивъра както и двата суба ще се падат зад платното и ми се струва че при по силно звучене/екшън сцени екрана ще се "мандахерца" .

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #5

    Отговор: Помощ и насока за избор на проектори + екрани

    Не е проблем, че може да се "махдахерца", а че ще ти реже определени честоти. Когато колоните идват зад екрана се ползват акустично прозрачни платна, но там отиваш на екрани по-скъпи от проектора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    52
    #6

    Отговор: Помощ и насока за избор на проектори + екрани

    И в крайна сметка за навън не може да се решим дали да взимаме 1080p или нещо по евтино.
    А къде в пловдив и региона има магазини които продават такива неща ?
    Специализиран не ми се вярва да има.
    Така като гледам май само по онлайн магазини се продават .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    39
    #7

    Отговор: Помощ и насока за избор на проектори + екрани

    Здравейте,

    Да използвам темата на колегата, тъй като и аз имам почти сходен въпрос.

    Харесал съм проектор Epson EH-TW7200. Няма да го купувам сега, а след няколко месеца, така че може и да се появи друг еквивалентен модел, но засега това е избора ми. Въпросът е, че все още не мога да се спра на екран. Помещението е широко 4.1 метра. След прости изчисления видях, че 120" инча, или 2.65 метра ширина на екрана е най-оптимално, защото все пак отстрани на екрана ще сложа две колони. Харесах ти тези два модела екрани:

    Екран за проектор Elite Screen M120HSR-PRO, ръчен, 120" диагонал

    Екран Elite Screen PowerMAX PRO PM120HT-E12, електрически, 120"

    Единият е ръчен, другият електрически. Разликата в цената е потресаваща и бих искал да попитам освен удобството на електрониката, какви са другите предимства на по-скъпия?

    Проектора ще бъде закачен на около 4 метра от екрана, така че би трябвало да постигне 120" диагонал. Освен това доколкото знам, централната колона би трябвало да е г/д точно срещу лицето на гледащия, което ще рече зад екрана. Виждам, че има по-специални екрани за това, но малко не виждам логика при положение, че в почти 100% от случаите екрана заема по-голямата площ срещу зрителя и не виждам къде другаде може да се бъде колоната. Предложения? Колоните ми са MA BX2/BX Center серията.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #8

    Отговор: Помощ и насока за избор на проектори + екрани

    Винаги е по-добре центъра, а и фронталните колони, да са зад екрана, но за целта без екран с акустично прозрачно платно няма да се получи.
    Иначе може да сложиш центъра под екрана. Това е по-честия случай. Долния край на екрана ти идва някъде на 80-90 см от земята при този размер екран и имаш място за колона веднага под него.
    Освен широчината на изображението е много важно и от какво разстояние ще гледаш и от какво ще прожектираш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    39
    #9

    Отговор: Помощ и насока за избор на проектори + екрани

    Ще гледам от 4 метра и ще прожентирам също от толкова. А има ли смисъл от тази разлика в цените на екраните?

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #10

    Отговор: Помощ и насока за избор на проектори + екрани

    Ще можеш да постигнеш такъв диагонал с TW7200 от около 4м.
    Платното на двата модела изглежда едно и също. Ако разликата е само в мотора то не си заслужава толкова голяма разлика.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    39
    #11

    Отговор: Помощ и насока за избор на проектори + екрани

    Ясно, много благодаря за поясненията

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проектори!Мнения и препоръки!
    От veszxr във форум Проектори и екрани
    Отговори: 32
    Последно: 18-11-20, 21:07
  2. Странни начални екрани на Win7
    От zloRadi във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 16-11-13, 18:37
  3. Смартфоните с огънати екрани все пак ще се огъват
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-13, 19:27
  4. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  5. Видове GSM екрани ? Кой е най-добър ?
    От LudZaVrazvane във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-05, 10:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе