Резултати от 1 до 5 от общо 5

Екран за Sony HW55ES

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    214
    #1

    Екран за Sony HW55ES

    Здравейте, препоръчайте ми хубав екран между 84 и 100" за този проектор. Търся висок контраст и хубав детайл в тъмните сцени, да разпростира светлината равномерно по целия екран, тоест да не затъмнява картината по краищата. На този етап картината ще е около 70" разпъната, а в близко бъдеще като сменя помещението ще отиде някъде към 90". Трябва да е моторизиран задължително! В момента на настоящия проектор (Mitsubishi HC4000) ползвам от най-евтините ибейски екрани сив с 0.8 gain и съм доволен за парите, които го продават, но е много зърнест като изображение и отразява най-много срещу зрителя директно.
    Този пост е редактиран от vessk0; 02-01-15 в 23:12.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    214
    #2

    Отговор: Екран за Sony HW55ES

    Да добавя, че предвид скока към двойно по-ярък проектор ще ми дойде болезнен за очите, бих се радвал на екран, който поглъща още повече светлина от сегашния ми.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #3

    Отговор: Екран за Sony HW55ES

    Ами ето ти една възможност celexon | Motor HomeCinema , ето и други възможности, за които се сещам Electric Projector Screens | Elite Screens | EliteScreenShop.com - Buy only the best projector, projection screens! . В светло или тъмно помещение ще гледаш? В затъмнена обстановка по-добро от бял екран няма, а относно яркостта, ще си я намалиш от проектора като ниво и гама до комфортно за теб положение. Защо трябва екранът да ти поглъща яркостта? Обикновено хората търсят обратния ефект. Сивият екран подобрява контраста в светли помещения, а не яркостта.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    214
    #4

    Отговор: Екран за Sony HW55ES

    Ами преди да закупя окончателно настоящия сив екран, бях с бял и контраста беше по-зле, а и отделно ми идваше ярка картината (проектора е винаги в еко режим), въпреки че Мицубишито няма достатъчна яркост. Тоест Сонито, което чакам, което след калибрация и в еко режим ще ми дойде двойно по-ярко, та от тая гледна точка, пък и си мисля, че бял екран ще направи тъмните сцени по-светли, от колкото трябва.

    Иначе само вечер се гледа в абсолютна тъмнина. От Елит си бях харесал CineTension2 моделите им, но в България/Европа не се намират. А и техния сив екран пак е с 1.1 gain доколкото четох, което също ме притеснява. Айде за 3Д вероятно ще е супер, но за 2Д се притеснявам.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #5

    Отговор: Екран за Sony HW55ES

    Този проектор е доста добър, доколкото съм чел ревюта за него, и предполагам, че си има богат набор потребителски профили и варианти за настройка на яркостта. 3D потребителският профил може да е настроен с по-голяма яркост и контраст, а за 2D - с по-ниски стойности, според индивидуалното ти усещане. Но не искам да ти влияя на избора.

    Моделът CineTension2, който си си харесал, може да се поръча от Германия с възможност за доставка до България. Понеже виждам, че се колебаеш, ако решиш да избереш него, пиши ми на лично да ти пратя координатите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Намокрен екран на Sony Bravia KDL40R471A
    От shamy във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-15, 20:27
  2. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 13:37
  3. Проблем с син екран WIN/ XP/SP2
    От ambrozia403 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 08-02-10, 12:06
  4. IE на цял екран
    От vagabond във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 13-03-05, 22:17
  5. Син екран във Вин 2000
    От Chipsy във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 05-11-03, 06:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе