Резултати от 1 до 13 от общо 13

Ароматизатори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    32
    #1

    Ароматизатори

    Всички сме виждали така наречените ароматизатори за климатици. Дали са наистина предназначени, не запречват ли пътя на въздуха след като се слагат на питата и зад филтрите. Наистина полезен продукт но дали е полезен и за климатиците?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #2

    Re: Ароматизатори

    Аз лично съм против всякакви ароматизатори. Ако си спестим малко химия , няма да ни е във вреда.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #3

    Re: Ароматизатори

    Цитат Първоначално публикувано от todor_l
    Всички сме виждали така наречените ароматизатори за климатици. Дали са наистина предназначени, не запречват ли пътя на въздуха след като се слагат на питата и зад филтрите. Наистина полезен продукт но дали е полезен и за климатиците?
    Ароматизаторът ще ти попречи да разбереш кога климатика е за чистене (вътрешното тяло). А лятото, когато охлажда може да се образува мухъл - в турбината и около нея. Ако нямаш ароматизатор веднага ще разбереш, и взимаш мерки. Иначе е лошо.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #4

    Re: Ароматизатори

    от силната миризма питата на вътрешното тяло става лепкава и трупа повече прах по добре не ги ползвай

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Ароматизатори

    Аз бях слагал един антитабак на работата,никак не е лош.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #6

    Re: Ароматизатори

    Слагал съм някъв плодов вкъщи, мирише толкова невзрачно че изобщо няма защо да се притесняваш от горните постове.... само първите ден-два мирише силно, следващите 10 - колкото да се усеща че го има ... и толкова... То си е борче...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #7

    Re: Ароматизатори

    Единственият смислен домашен ароамтизатор, който съм виждал е на една реномирана немска фирма за домашни потреби.
    Работи с батерия и има инфрачервен датчик, като тези за СОТ.
    Щом открие движение "пръсва" малко парфюм и се блокира за следващите 10 мин.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    32
    #8

    Re: Ароматизатори

    Озонаторите не са ли по добри от всякакви химии. Въздуха с озонатор е много свеж само не знам дали и те на са вредни

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Ароматизатори

    Озонатора не заменя ароматизатора и неможе да премахне миризми.

  12. off
    off е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    5
    #10

    Re: Ароматизатори

    хахахаха ако сте стигнали до ароматизатор, то климатика ви няма да е най чистото място.Кофтито е, че този въздух се диша, а допълнителната му замърсеност от ароматизатора ще помогне на бъдещата ви астма.Смятам, че мястото на ароматизатора не е в или около климатика.Най доброто си остава честото проветряване и почистване.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1
    #11

    Re: Ароматизатори

    вземи си ............
    Те не знам какво ще вземат, но ти получаваш банана.
    Крис

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #12

    Re: Ароматизатори

    Някъде прочетох следното:
    Дневно употребяваме до 20кг въздух, до 2 л вода и можем да изкараме и с 200гр. храна.
    Без храна можем до 20 дни, без вода - до 2 дни, а без въздух - до 2 минути...
    Мдам... показателно е колко много внимание отделяме на по-незначителните неща, отколкото на по-важните. Сега са луднали на тема екологични храни, е-та, описани по опаковките и т.н., тъсим вода, "извор на живот" или тази, дето е "свежест от планината", но за въздуха, дето го дишаме - майна му...
    Колко от нас имат автоматични "проветрилници" по дограмите си? Аз нямам, нямам и познати, само съм виждал на едно място. И т.н. и т.н.

    НЕ виждам смисъл да се тровим допълнително с химии. Ако до климатика всеки ден се слага клонче бор или хвойна или т.н. - да, може. Жалко пък за дървото! Но колеги са виждали ампула течност с мирис на прясно изпечен хляб!

    НЕ ща такива ароматизатори!

    А по отношение на пушенето в затворени помещения, където има и непушачи - чакам прецедент за действаща присъда над такъв пушач, че да се позова на нея! Нищо лично към пушачите, имам си сенна хрема и не мога да бъда безразличен към горния пост за ефекта от филъра "антитабак" - НЯМА такова нещо!

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    16
    #13

    Re:Ароматизатори

    Абе тука не става въпрос за пречистане а за ароматизиране. Да кажем когато някой интимничи с някой пали (зло)вонни свещи уж за романтика. Та си мислих дали питащия не е имал това пред вид??? В крана сметка всяка една жена се опитва да ароматизираСлага какви ли не глейдове дори и в контката, но според мен въпроса си седи отворен, защото наистина има хартиени ароматизатори за климатици които пускат миризми. Обаче аз като сложих един такъв в работата (даже прахоолавящия филтър има такова гнездо) климатика като беше пуснат на охлаждане по картона на миризливката беше кондензирала толквоа вода, че все едно се беше намокрил кашон поставен в гьол.! Другото което е приличат на същите напоени с миризма ароматизатор за купе на кола. Ама тея за колите струва 50 стинки а тря за климатиците 3,50 лв. Разлика не виждам, освен че оня трябва да се изреже за да се сложи в мястото на прахоулавящия филтър

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за филтри и ароматизатори
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 29-07-13, 12:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе