Резултати от 1 до 9 от общо 9

Профилактика за удължаване на гаранцията - заплаща ли се?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #1

    Профилактика за удължаване на гаранцията - заплаща ли се?

    Здравейте, за другата седмица е насрочена планова профилактика (или както там му се вика) на един климатик. Панасоник.

    Когато го инсталирахме и се подписваше гаранцията забелязах, че за да бъде наистина 2 години гаранцията трябва в края на 1-та година да се направи преглед на уреда. Изглеждаше ми логично това, преди 1 година. Днес, когато уговарях профилактиката с момичето в офиса, ми се съобщи, че самата профилактика има цена.

    Въпросът ми е реална ли е ситуацията? Нали всеки уред в Бг има гаранция 2 години по закон. Логично за мен би било, ако се обадя в сервиза за удължаване на гаранцията след 2-та година и тогава ще си платя без забележки. Не си спомням да съм подписвал, че полагащата ми се по закон гаранция се заплаща. Не съм превишил срока за проверката, дори напротив.

    Може ли да ми се обясни какво пропускам. Наистина не искам да се карам с хората, но ако не ми издадат документ за профилактиката, то не виждам как ще ми вземат парите.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2

    Re:Профилактика за удължаване на гаранцията - заплаща ли се?

    Ако питаш мене - няма файда от тая профилактика! Гледат отдолу-отгоре, пипат веднъж тръбите, казват ти, че всичко е ОК и цакат с 30-40 лв. Аз затова вече ще си купувам само Дайкин, имат 3 години гаранция и същата важи без да им плащаш всяка година за профилактика!

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Профилактика за удължаване на гаранцията - заплаща ли се?

    Спорен казус. Ако те устройват 2те години гаранция, не плащай. Ако искаш удължаване на гаранцията - бецален. Твой си е избора.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Профилактика за удължаване на гаранцията - заплаща ли се?

    За да получиш 5-те години гаранция на компресора трябва да плащаш, ако не си оставаш само с 2-те.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #5

    Re:Профилактика за удължаване на гаранцията - заплаща ли се?

    Искат ми пари за профилактика, случваща се след изтичане само на 1-та година, за да имам 2 години гаранция. До момента е изтекла само 1 година. Никой нищо не споменава за удължаване след гаранционния период. Аз затова останах леко сконфузен след разговора по телефона.

    Изчетох малко теми тук, но не успях да си отговоря на въпроса.
    Те трябва ли да ми издадат някакъв протокол за да си имам дадената ми от закона гаранция?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Профилактика за удължаване на гаранцията - заплаща ли се?

    Не....но оставаш само с две г гаранция....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #7

    Re:Профилактика за удължаване на гаранцията - заплаща ли се?

    Двете години ме устройват. И те си важат без профилактиката, нали? Тогава защо го имаше накъде из документите, че за да имам 2 години ще трябва да има профилактика около 1-та, а сега се оказва, че и се заплаща. Аз го разбирам, че мога да им кажа де не се разкарват, защото и без това той си работи без проблемно досега. Само мирише на мухъл, но от прочетеното до момента виждам, че и те няма да се справят с проблема.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    2
    #8

    Re:Профилактика за удължаване на гаранцията - заплаща ли се?

    Тази история с профилактиката на климатика всяка година се прави само от КендК и е от значение за теб. Вярно е че се заплаща, но ако се случи нещо с климатика ти и не ти е удължена гаранцията посредством годишна профилактика, губиш правото си на гаранционен сервиз и безплатни резервни части. Прочети внимателно условията на гаранционната карта. Ние с колегите така изгубихме гаранциите на два от климатиците които бяхме монтирали. Отнесохме една камара благословии от клиентите и въпреки това не успяхме да се преборим с КендК за безплатни резервни части. Системата им е направена така, че фирмата която ти монтира климатика или пък фирмата която ти извърши профилактиката подава информацията до техния сервиз на КендК и там ти се вписват фабричните номера на външно и вътрешно тела и тогава чак получаваш правото на още една година гаранционен сервиз, а за Панасоник конкретно гаранцията на компресора е 5 години, така че сам реши до къде можеш да стигнеш с финансите. Само за информация - ако климатиката ти е инверторен модел, цената на нов компресор варира около 700 лв. и не е по джоба на всеки. Иначе при останалите марки климатици тая щуротия с ежегодната профилактике не се прилага. Така че прецени си внимателно и действай според интересите си...Късмет

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #9

    Re:Профилактика за удължаване на гаранцията - заплаща ли се?

    Цитат Първоначално публикувано от angel1965
    Тази история с профилактиката на климатика всяка година се прави само от КендК и е от значение за теб. Вярно е че се заплаща, но ако се случи нещо с климатика ти и не ти е удължена гаранцията посредством годишна профилактика, губиш правото си на гаранционен сервиз и безплатни резервни части. Прочети внимателно условията на гаранционната карта. Ние с колегите така изгубихме гаранциите на два от климатиците които бяхме монтирали. Отнесохме една камара благословии от клиентите и въпреки това не успяхме да се преборим с КендК за безплатни резервни части. Системата им е направена така, че фирмата която ти монтира климатика или пък фирмата която ти извърши профилактиката подава информацията до техния сервиз на КендК и там ти се вписват фабричните номера на външно и вътрешно тела и тогава чак получаваш правото на още една година гаранционен сервиз, а за Панасоник конкретно гаранцията на компресора е 5 години, така че сам реши до къде можеш да стигнеш с финансите. Само за информация - ако климатиката ти е инверторен модел, цената на нов компресор варира около 700 лв. и не е по джоба на всеки. Иначе при останалите марки климатици тая щуротия с ежегодната профилактике не се прилага. Така че прецени си внимателно и действай според интересите си...Късмет
    Това относно двете години е рекламационната отговорност на вносителя/производителя(последният ако стоката се произвежда на територията на РБ) и тази рекламационна отговорност е ЗАКОНОВА и БЕЗУСЛОВНА.Това което пишат в гаранционните карти е гаранционна отговорноност и я използват за заблуждаване на потребителите и изнудване за пари за 2 година "гаранция" както го наричат търговците - вносители или производители.Ако не си търговец(фирма) а си го купил като физическо лице и пише трите ти имена( а не името на фирма еди коя си ка то купувач) то на 100% важи горенаписаното.Ако си го купил от името на фирма-плащай, за фирмите и юридическите лица Закона за защита на потребителите не се прилага и не ги защитава, този закон е само за т. нар. "краен потребител" по смисъла на няколко директиви и регламента на ЕС.
    Ако си потребител и имаш проблем и отказ да бъде поправен ВЕДНАГА се оплакваш в местния отдел на Комисията за защита на потребителите.Ако не стане адвокат и дело, но в 85% от случаите има резултат.Търговците заблуждават потребителите, тъй като формално вече не правят откази на рекламация на стоки и като направиш рекламация взимат стоката за преглед в сервиз, но от сервиза пишат в протокола "няма констатиран дефект" или повредата е отстранена" дори и това да не е така и връщат стиката която не е поправена тогава или отново Комисия за защита на потребителя или адвокат и дело с което да направите фирмата "популярна" в средствата за масово осведомяване.

    Но напоследък съм изненадан от ефективността на Комисията за защита на потребителите-един познат си замени ТВ- нео със самсунг след двумесечно ползване и неуспешни "опити"(не бяха правили нищо)на сервиза да намалят на ниската степен на звука(която си беше доста висока).Рекламацията зашисана в книгата за рекламациите беше само и единсттвено за много високата най-ниска степен на звука, при която когато един човек спи и друг човек в стаята пусне ТВ на най-ниската степен спящият се буди от силния звук.След като му казах да отиде в Комисията и той отиде проблема му се разреши за 10 дни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. удължаване на тръбен път
    От popov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 03-12-14, 08:39
  2. Удължаване на стерео кабели
    От benedict във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 06-03-11, 11:01
  3. Удължаване на телефонен кабел
    От cyberson във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 07-08-09, 16:59
  4. Удължаване на FTP кабел
    От blue_ във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 19-03-05, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе