Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Проблем след ъпгрейд на процесор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #1

    Проблем след ъпгрейд на процесор

    Дъно 9нпаж на Епокс, ъпгрейд от а643000 на а64 х2 3800. Месец стабилна работа, след което куп сини екрани, невъзможност за бутване и накрая изчезване на уиндоус. При смяна на радиатора поради залепване измъквам процесора без да е отключено лостчето.След опит да преинсталирам уиндоус куп грешки на средата на инсталацията (грешно копиране на файла?!?!?)
    Формат на диска не помага. Някакви идеи? Линка отдолу показва подобен случай без да намира някакво решение:-(((
    http://www.hardforum.com/showthread.php?t=941906

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    подобен проблем четох в www.hardwarebg.com !

    Аз залагам на захранване !

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Аз залагам на лош HDD
    // (или лош интерфейс към HDD)

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Това е много екстреемно (да измъкнеш процесор без да го "отключиш") не съм го правил, но ми се струва че при подобна интервенция ще има най-малкото изкривени пин-ове(крачета)... Като казваш, ъпгреид да разбирам ли че имаш стария процесор?!
    Ако да, пробваи да го сложиш и да работиш с него... Иначе наистина проблема може да бъде от страшно много неща...
    1. Какво ти е захранването? А харда (стар/нов)? Как са връзките с него, да не би и там да си изкривил някакви крачета?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #5

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Голяма каша:-). Тръгна бараката, но как... Сле цяла нощ четене стигнах до извода че проблема е в паметта(захранването е Залман 450вата, диска Каракуда сата 120гб). Понеже нямам друга да я сменя свалих и честотата от 200 последователно на 166, 133 и 100. На сто тръгна, в останалите случаи просто даваше грешки на различно място. От друга страна рама е гаранционен Кингстън ХиперХ и не мога да го проумея:-(((мемтест86 не показва грешки). Някой ме беше посъветвал да се откажа от Кингстън и май ще го послушам. В същия момент стои въпроса дали не се дъни вградения контролер на паметта в процесора?!?!?!?. Ще видим по нататък и ще ви информирам. Много хора са писали за такъв проблем но за решения не намерих почти нищо. Старият процесор не е вече в мен, но съдейки от постовете в различни форуми след връщането му нещата са оставали същите. Благодаря за опитите да помогнете.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Дойчине , мисля че проблема идва от Дъното.
    по-голяма част от проблемите идват с това дъно
    може би се нуждае от флаш . Незнам , не съм чел обстойно темите с проблемите за това , но ме навежда на дъно
    Кингстон хипер Х е добра памет , но защо ли се дъни незнам
    ако още си тук , мога да ти пратя две PQI ( работят много добре ) , за да решим проблема .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #7

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Хм, не знам. Може чипсета да се дъни и без това пече. Не съм си в къщи в странско съм вече и лошото е че това се случва на моята машина...Тук никой не ползва подобни дъна и няма къде да тествам кое точно не е наред. Програмите от Хирен не намират никакъв проблем. Пробвах и различни дискове ХП... същата работа. За сега ще карам на 200 докато се изяснят нещата, че другия таралясник е П3 500 и нито батълфилда върви, нито можеш бързо да компресираш нещо.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Цитат Първоначално публикувано от Popkaro
    Хм, не знам. Може чипсета да се дъни и без това пече. Не съм си в къщи в странско съм вече и лошото е че това се случва на моята машина...Тук никой не ползва подобни дъна и няма къде да тествам кое точно не е наред. Програмите от Хирен не намират никакъв проблем. Пробвах и различни дискове ХП... същата работа. За сега ще карам на 200 докато се изяснят нещата, че другия таралясник е П3 500 и нито батълфилда върви, нито можеш бързо да компресираш нещо.
    Hi Pope, моят опит е със фабрично дефектен ЦПУ, разгони ми фамилията и циклеше безкрай Мъртвешки Екрани с най различни грешки, като почнеш от памет, минеш през видео, Високите адреси на IRQ, и т.н, след 3 дни хардуерни и софтуерни тестове на какво ли не искаш го залових най накрая и го върнах в магазина , пробвай с друго ЦПУ ако ти се намира ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #9

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Hi Pope, моят опит е със фабрично дефектен ЦПУ, разгони ми фамилията и циклеше безкрай Мъртвешки Екрани с най различни грешки, като почнеш от памет, минеш през видео, Високите адреси на IRQ, и т.н, след 3 дни хардуерни и софтуерни тестове на какво ли не искаш го залових най накрая и го върнах в магазина , пробвай с друго ЦПУ ако ти се намира ...
    Уф дано да не си прав, макар да е гаранционен още. А друго ЦПУ не ми се намира вече(уви:-(.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Преди около година и половина имах подобен проблем. Паметта беше Kingston DDR400 Dual Channel (2x256)
    Имаше сини екрани, но всички тестове минаваха без да открият никаква грешка.
    Сменявах и процесори и дискове и дъна (от същия модел).
    Накрая смених и паметта със Самсунг. И изведнъж всичко заспа и оттогава работи без грешка.

    Самата памет Kingston си беше здрава, но имаше някаква несъвместимост точно с този модел дъна, както се оказа накрая. Това което си спомням още е, че Kington-паметта бeше cl3 и чиповете бяха от едната страна, а Samsung беше cl2.5 и чиповете бяха от двете страни.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #11

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Гадно, пробвай съвета на MitkoS първо, определено е по лесно да намериш две пръчки памет отколкото ЦПУ ... дано да не съм прав ...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Междувременно се сетих за още едно нещо, което ми се случи наскоро.

    MB Asus A8N-VM. Има четири слота за памети DDR400, като се поддържа Dual Channel. Може да се сложат два комплекта dual channel (общо четири пръчки) на четирите слота.

    Ако ще се ползва обаче една единствена пръчка DDR400, то тя трябва да се надене на точно определен слот - втория броено откъм процесора. Аз по навик бях сложил паметта на четвъртия най-далечен слот от процесора, евентуално паметта да не се грее от топлия въздух от процесора. Всичко тръгваше, работеше добре за кратко и после буф - рестартиране или замръзване. Всякакви тестове минаваха без грешка. Тъкмо вече се бях изнервил здраво и се сетих да погледна в книжката точно затова - дали има изискване на кой слот да е паметта, когато е единствена. Имаше - втория слот. Преместих я и всичко се оправи.




  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    2
    #13

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Problema ti e v dynoto prosto e defektno i az imah sy6tia problem s pametta kato smenih 2 dyna ot edna i sy6ta marka i seria 3-toto nai nakraia pasna ina4e zagriava6e dava6e gre6ki ne namira6e harduera i.n.No nai ve4e prave6e gre6ki s pametta

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #14

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Чакам си "пръчките". Забравих да спомена че са 2х512. Освен това пропуснах да кажа че след ъпгрейда смених и кингстъна Валюрам с ХиперХ_а. Преди това не съм имал грижи. Известно време работиха заедно четирите на по бавни настройки.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #15

    Re: Проблем след ъпгрейд на процесор

    Свежо е с пръчките, хайде дочакай ги пък после ще споделиш опит ... btw, днеска както си говорехме с един колега след края на работния ден и се разпитвахме кои какво обича да прави като не виси да оправя проблеми по компютрите се роди нов лаф , аз му рекох че много обичам да "splitt some logs" (да цепя дърва), ама нали сме всичките IT повредени и човека ме разбра превратно, че обичам да "цепя" логовете от сървърите, та беше голям смях ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 05-04-14, 11:45
  2. HP DC7600 SFF ъпгрейд на процесор!!!?
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-13, 17:03
  3. Отговори: 1
    Последно: 22-12-11, 21:25
  4. Отговори: 9
    Последно: 25-06-10, 20:31
  5. Съвет - ъпгрейд с нов процесор
    От Arthur Dent във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 32
    Последно: 18-05-09, 23:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе