Резултати от 1 до 15 от общо 15

KT 880 ili nforce 2 ultra

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Yes
    Yes е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    28
    #1

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    Кажете според вас кой чипсет е по добър Кт880 или Н-форс2 ултра

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #2

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    Разбира се че КТ880. Все пак е правен в отговор на Нфорс-а. Има си всичко и SATA и RAID, двуканална памет...както и доста други екстри.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #3

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    А VIA драйверите? Те са били винаги най-калпави...

    Поради тази причина препоръчвам nforce2

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    33
    #4

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    kt990-1000

  6. Yes
    Yes е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    28
    #5

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    Благодаря

    ще ми се да чуя още мнения по темата

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #6

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    NF2 е по-бърз. КТ880 - повече екстри на по ниска цена. Мисля че ще се клоква по трудно от NF2 обаче... въпреки че се носят някакави слухове че дигало 240 шина



    Драйверите на нвидиа също не са голяма работа, особенни забележки имам къд IDE драйвера им, който вярно че намалява CPU usage по време на ползването му, но пък има някакви алгоритми за кеширане, благодарение на които почнеш ли да копираш нещо примерно 30 ГБ и компа умира... докато без IDE драйвер си свиркаш



    Също така държа да отбележа че последните драйвери 4.х не са така пъргави както по старите 3.х, също както за аудиото липсват някой настройки за Soundstorm аудиото, просто са наблегнали на това миксера им да работи и със кодеци.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    13
    #7

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">NF2 е по-бърз. КТ880 - повече екстри на по ниска цена. Мисля че ще се клоква по трудно от NF2 обаче... въпреки че се носят някакави слухове че дигало 240 шина



    Драйверите на нвидиа също не са голяма работа, особенни забележки имам къд IDE драйвера им, който вярно че намалява CPU usage по време на ползването му, но пък има някакви алгоритми за кеширане, благодарение на които почнеш ли да копираш нещо примерно 30 ГБ и компа умира... докато без IDE драйвер си свиркаш

    Също така държа да отбележа че последните драйвери 4.х не са така пъргави както по старите 3.х, също както за аудиото липсват някой настройки за Soundstorm аудиото, просто са наблегнали на това миксера им да работи и със кодеци.



    <div align="right">Originally posted by LordOfEvil*-*11/07/2004*:* 05:54:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Свали си последните от сайта на nVidia, там са оправили нещата.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #8

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    <font color="blue">офф</font id="blue">

    via още ли правят чипсети ... кой ги купува още[?]

    <font color="blue">фоо</font id="blue">


  11. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #9

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    У нас обаче все още няма голям избор от КТ880. А пък Asus-а, който го има, има ограничение в биоса за FSB само до 227 мегахерца.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #10

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    Значи ... кажете ми вашите впечетления от asus A7V880, има Marvel Gigabit LAN, има добро аудио със SPDIF, има WiFi, и Sata, обаче не знам проблема дали ми е в рам или в ранния BIOS но memory bandwidth ми е около 1500/1600 Mb/sec. Говорим за FSB 266 MHz при което теоритично максимума е 2133 Mb/sec. Със същите компоненти, на Gb 7N400-L изкарвах 2000-2100 Mb/sec. Не знам дали се дължи на ранната версия на PCB или на ранния BIos или може би на прекалено новия чипсет, дето повечето диагностични програми не познават но има нещо гнило... СПоделете какви резултати изкарва при вас ... Още по странното е ,че OS ми работи по бързо на VIA -та. Имам възможност да тествам паралелно и двете дъна и ми е мн шантаво ))) Ново дъно да изкарва резултати които съм постигал с SDRAM клокната на 150 MHz. След малко ще сменя и рамта която е официално одобрена от ASUS

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #11

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    Значи = Изводите ми от тестването на дъното в single channel mode с една банка KINGMAX 256 MB PC 2100 (2300 Certified) i ADATA 512 MB PC 3200 са следните - Дъното окомплектовано със Thoroughref - B 1700 + показва отчайващо слаби резултати на тестовете свързани с писане и четене от памметта. Както написах по горе не знам дали се дължи на кофти БИОС или драйвери но ми къса нервите. Спада в сравнение с 7N400 - L има спад около 33 % на Тестове с AIDA и PCMARK 2002, 3D MARK 2001 SE izkarwa 700 точки по малко. Конфигурацията е абсолютно същата, Операционната система е същата като сега е чисто нова инсталация ....... Утре ще проверя как стоят нещата в Dual Channel modе, но все си мисля че ако не се справя в single едвали че ме изненада и в dual, в биоса има какво да се пипне и понеже kingmax- a държи по-агресивни настройки реших да си поиграя и го пуснах на най агресивните възможни - постигнах максимален резултат от около 1800 MB /sec което все още с около 300 MB/sec по малко от същата машина с другото дъно като на него тия резултати са постигнати с памет настроена ауто по SPD. Драйверите за дъното са Hyperion 4.51 и по мое мнение инсталират само АGP драйвер.... Последните стъпки са ъпдейт на биос и проба с dual channel.... утре ще споделя ... да видим дали ще има shame on asus ))

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    225
    #12

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    това ти е проблема - че тестваш с една банка

    Биоса е още толкова ранен че обръщат внимание само на

    двуканалния режим. Най вероятно биоса е забавен допълнително от

    малкия опит с различни видове памет.

    Хората просто са го забавили докато се изясни на какви параметри за паметта се държи най добре

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #13

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    Negative



    РЕЗУЛТАТИ ОТ Everest Home 110:



    ASUS A7V880

    AMD ATHLON XP (BARTON CORE) 2500+

    A DATA 256 MB/ PC 3200 x2

    DUAL CHANNEL DDR MODE



    четене от паметта 2150 МБ /сек

    писане в паметта 650 МБ /сек





    ASUS A7V880

    AMD ATHLON XP (Thoroughbred -B CORE) 1700+

    KINGMAX 256 MB / PC 2100

    SINGLE CHANNEL DDR MODE



    четене от паметта 1550 МБ /сек

    писане в паметта 600 МБ /сек



    На това аз му казвам катастрофа ... На GB 7N400 -L с XP 1700 + и Single channel ddr изкарвам 2100 МБ /сек при 5 - 2 - 2 - 2.5 тайминги



    Има нещо интересно обаче на 3D MARK 2001 se изкарва с около 600 - 400 точки по малко в зависимост от настройките на AGP на PC MARK 2001 PRO изкарва резултати по слаби от същата конфигурация с MSI KT6 DELTA с кт 600 чипсет



    Ще видим пак като пуснат нова ревизия на биос , но за сега дъното е доста слабо.

    Изключително слабите резултати на Everest обяснявам може би с това че дори 1.10 не разпознава нищо по дъното и може би се бърка. До тези заключения стигам поради факта че разликата при теста на паметта с PC mark не е толкова голяма колкото при everest но и така дъното е по слабо от дъната с NFORCE 2






  17. Yes
    Yes е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    28
    #14

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    Да виждам че тема взе да набира скорост

    за което благодаря .



    От прочетеното до тук стигнах до заключение че все пак нфорс е по-доброто решение. Нека се има в предвид че Нвидия не е случайна компания някъде даже бях чел че е обявена за най-високотехнологична компания в света(имайки в предвид това колко много транзистори са успели да сложат в един чип) И май ще си избера дъно с такъв чипсет

    но все пак не считам че темата е приключена и може още да си побъбрим за нея.............

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #15

    KT 880 ili nforce 2 ultra

    Намесих и Albatron KX18D Pro2 и в общи линии е с около 25 - 30 % по-добре на AIDA memory benchmark по добре от ASUSA и с около 10 - 15 % по добре на 3D MArk 2001 se. Да не споменавам че е в комбинация с MCP - T )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Nforce Проблем
    От Lyolyo във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 20-12-06, 12:09
  2. BFG Motherboard nFORCE ultra 4
    От yukmouth във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 31-01-06, 01:24
  3. ATI Radeon + nForce
    От Whiskey във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-03, 17:52
  4. nForce чип и TV-out
    От momchilcha във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 24-04-03, 02:50
  5. NForce
    От d-rRoss във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 24
    Последно: 20-02-03, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе