Резултати от 1 до 7 от общо 7

Липсваща BIOS опция

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #1

    Липсваща BIOS опция

    Проблемът е следният: LAN картата не се разпознава от Windows-а. До преди няколко дни обаче е работила. Реших да погледна да не би да е забранена от BIOS-а (вградена е). Обаче се оказа, че опциите в BIOS-а за LAN картата липсват. Та въпросът ми е: може ли примерно ако е изгоряла картата да изчезнат и опциите за нея в BIOS-a?

    Дъното е EPoX 8RDA.



    P.S. Още нещо: Преди Windows-а е зареждал направо, сега изведнъж е решил да иска user и password. Влиза се с "administrator" и без парола. Дали пък не се е reset-нал нещо компа и да си е "забравил" някои неща?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #2

    Липсваща BIOS опция

    картата и да изгори няма как да изчезне от биоса. А за логването нещо се е бъгнало в вина. ама няма нищо общо с биоса.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Липсваща BIOS опция

    Направи "Reset" на биоса, на дъното трябва да има джъмпер или нещо подобно. Най добре прочети упътването - книжката на дъното. Ако и тогава не се оправи, според мен, ако е изгоряла картата, то биоса не детектва такава и затова не активира и настройките за LAN. По-лошия варинт е заедно с картата да се е повредило и нещо друго. Но така както го описваш мисля, че няма да е това.

    За логването съм на мнението на XaMaB.

  5. Gadget
    Guest
    #4

    Липсваща BIOS опция

    Направи up на биоса

    Аз съм с такова дъно и даже и ланът да се скапе опцията трябва да е налице.



    За тва с windows-a e нормално при спиране на ток... губят се натройки и почваш отначало

  6. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #5

    Липсваща BIOS опция

    Нищо не мога да правя, компютърът не е мой и е в гаранция, така че не искам да барам. Просто ми беше интересно каква може да е причината изчезнат опциите в BIOS-а. А какъв точно е проблемът - от hardwarebg ще кажат в понеделник.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #6

    Липсваща BIOS опция

    Защо мислите, че ако картата има сериозен хардуерен дефект ще си седи в BIOS. При една сериозна буря преди два месеца няколко дъна на елитгруп, по точно p4s5a/l им изчезнаха лан картите ... без следа, без никакви видими проблеми по дъното ..... изчезнаха мистериозно и всички опции свързани с lan в BIOS. Опцията за включване и изключване също изчезна аз мисла че BIOS ите за дъна които се различават само по -L зад модела са еднакви



    Какво представлява BIOS ?



    BIOS на дънната платка, често е по асоцииран към хардуера от колкото към софтуера. В него са записани драйвери и информация нужна на системата да работи. Преди години в ерата на MSDOS не са били необходими никакви други драйвери за нормалната работа на PC. BIOS Съдържа драйвери за клавиатурата, серийните и паралелните портове, HDD и FDD. С течение на времето и осъвършенстването на PC се наложило да се изпозлват драйвери за USB, VGA, SOUND, SCSI и др. Вместо преправянето на BIOS се оказало много по-лесно тези драйвери да бъдат записани на твърдия диск на системата и зареждани по време на зареждането на ОС. Някой драйвери обаче трябва да бъдат активни по време на зареждането. Как ще видите нещо на екрана ако видео картите нямат ROM BIOS. Ако имате IDE или SCSI контролер със закачен на него твърд диск и драйвери за устроиството се намират на този диск как ще заредени те ако драйверите в BIOS на дънната платка не са подходящи? Всички видео карти и повечето IDE, SCSI контролери има BIOS.





    май се увлякох



    http://www.tyan.data.bg/web/hardinfo...0vs%20CMOS.htm

  8.  
     
  9. Gadget
    Guest
    #7

    Липсваща BIOS опция

    Ми Tyan май си прав, ма не ми е ясно като изчезне опцията там какво остава. Или останалите редове се преместват авто нагоре?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 23-05-14, 11:01
  2. LED 42 до ~1300 + PIP опция!
    От profusion във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 17-01-12, 22:33
  3. Защо в профила няма опция за Skype и Googletalk?
    От hihimor във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-07, 01:55
  4. Питане за опция на фотошопа.
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 04-09-06, 18:26
  5. Отговори: 16
    Последно: 05-04-06, 00:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе