Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем с ASUS A7N8X-E DELUXE, и Athlon 2800+

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #1

    Проблем с ASUS A7N8X-E DELUXE, и Athlon 2800+

    Система с цитираните дъно и процесор, чисто нови, памет 256 МБ ДДР400 А-дата, диск 80 ГБ Самсунг САТА, видео FX 5500 256 MB/128b. Чисто инсталиран Вин ХР Про + сървис пак2.



    Още от самото начало - голям зор с инсталацията. - забиване и рестарт, като много бързо светва син екран и не се разбира за каква грешка става въпрос. Имаше срив с инсталация и с диск IDE 80 GB WD.

    След инсталиране на SP2 се инсталираха драйвери за дъно, видео и т.п. Температура на процесора от Еверест - начална 41 и бързо покачваща се и при минимално натоварване Като достигне 49 - рестарт.Само веднъж качи до 51 и чак тогава някъде заби. Забива произволно - може и от мръдване на мишката.

    В началото преди да забележа, че температурата на процесора се качва бързичко пробвах с други видове памет - Кингмакс, Самсунг - резултатът - същия, с друго видео - също. Интересно е че биоса дава напрежение на процесора 1.65 в., колкото е стандартното, а Еверест - 1.70в. Смених захранването от 300 на 400 вата - не помага.

    Успях да го стабилизирам за 2 дни - на 3Д марк 2003 не забиваше при многократно пускане, даваше резултат около1509 при станд. настройки.

    Парадоксът е, че същият процесор на дъно AS ROck К7V88 iима температура от 32 до 35 гр.

    При смяна на процесора с Атлон 2600+ работи без забиване дори ако пуснеш МР3, филм, демо на игра, Еверест и Асус пробе едновременно, температурата на процесора е макс. 44-45 гр.



    Един колега ми спомена, че това дъно се разбирало само с видеокарти на АСУС - вярно ли е?

    Прерових 2 форума, ама не намерих постове с оплаквания от подобен род.



    Помагайте плз, че вече благословиха цялата ми рода до девето коляно..



    За съжаление нямам под ръка други същите такива дъно и процесор.

    Освен това смяната на биоса с най-нов от сайта на АСУС не помогна. Процесорът е боксов, отначало беше с боксовия вентилатор, ама сега го смених с Титан D5TB Alarm - грее по-бавно и по-малко с него.



    А и на нищо не прилича процесор да забива при 49-50 гр. температура, такова нещо не съм виждал.

    Верочтно има някаква несъвместимст между това дъно и този процесор или дъното е скапано. Взето е от МОСТ.

    HELP pls.[V]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #2

    Проблем с ASUS A7N8X-E DELUXE, и Athlon 2800+

    Имаш ли представа дъното как разпознава процесора ? трябва да е 12.5 х 166. Да не би да се бъка нещо. Имал съм проблем с не DELUXE версията на това дъно и в редките проблеми съм се оправял с ъпдейт на БИОС. Не съм намерил закономерност в използването на различни марки видеокарти - работило е с каквато му поставя стига да е 1,5волтова разбира се Температурата не мисля , че е проблема в този случай нормална е. Провери внимателно IDE кабелите който използваш, Диска serial или parallel ATA е? Смени мишката и клавиатурата. Ако се окаже дъното обаче не знам дали ще успееш лесно да го смениш в мост те си падят по принципа "ако пали работи". Пробвай с други драйвери и в крайна сметка с друга ос.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Замяна 1:1 на Asus A8V s.939 за Asus A7V8X Deluxe
    От Eistee във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-06, 09:38
  2. Mнение за A7N8X-E Deluxe...
    От Momodivx във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 10-08-04, 13:54
  3. Razlika mejdu ASUS A7N8x i ASUS A7N8x-Deluxe
    От Krass във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 23-09-03, 16:35
  4. A7N8X DELUXE & A7N8X
    От spoofer във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 19-02-03, 02:22
  5. asus a7n8x deluxe
    От MiSteR във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 16-01-03, 01:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе