Резултати от 1 до 13 от общо 13

Препоръчайте

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Препоръчайте

    Мисля да взема скоро да подменя "малко" от нещата по компа- видео, дъно, процесор.

    За видеото се колебая м/у GF FX5500/128mb/128b и Sapphire R9550/128mb/128b ? (фен съм на nVidia, но ме убеждават за ATI)

    За CPU Атлон 2500+/2600+ или Семптрон 2500+/2600+ ?

    И най-големите ми колебания са за дъно! Какво ще предложите за $100 (max) с nForce2 Ultra400???? Имам някаква ориентираност за Epox, GB, MSI и ASUS(не толкова).

    Благодаря от сега! И моля за не-фенски мнения!




  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Препоръчайте

    за видеото - нещата клонят към 9550, но защо не погледнеш тук:

    http://www20.graphics.tomshardware.c...charts-02.html

    вярно ги няма точно тези двете, но ще можеш добре да се ориентираш дали пък нещо по-нагоре няма да ти свърши по-добра работа - примерно noname 5700LE. от axle-ската имам превъзходни впечатления



    за процесора - твърдо athlon!



    за дъното - от гореизброените (а и не само измежду тях) за мен най-добро е epox. не само от лични впечатления, а и от достата, които съм препоръчал и сглобил. gb не са зле и отделни бройки показват учудващо добри резултати, но те и msi не са клокърски дъна, а чисто и просто добри дъна. от asus аз лично съм много разочарован - както от стабилност, така и от производителност. проблеми с немаркова памет, ниска производителност и т.н. ако търсиш чисто ценово решение - най-добрият избор е albatron. о/с се учудващо добре. е, не колкото epox-а, но въпреки всичко предостатъчно за нормалния потребител.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    Препоръчайте

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">за процесора - твърдо athlon!

    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*24/11/2004*:* 20:01:30</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    За процесора всъщност въпроса ми беше по-скоро кой Атлон 2500+ или 2600+? Единия на 2.0к, а другия на 1.8к и твърде малка разлика в цената!!!



    Като поразрових май изборът за дъно е м/у Ерох 8RDA3+pro, Albatron KX18DS pro2 и DFI NF2 Ultra Infinity( за това не можах да намеря нищо в БГ- ни цена, ни фирма, нищичко!!!). А може би GB 7N400 pro2?



    И друго: на някои дъна пише само за видео карти на 1.5V- може ли някой да обясни какви видове(по волтаж) са картите?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #4

    Препоръчайте

    За DFI попитай в РТС тел. 9712020

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Препоръчайте

    трудно ми е да повярвам за видеото, че може да само за 1.5! на кое дъно го пише това? волтажите примерно на 5ххх серията са 1.2, 1.3 и 1.4 в зависимост от чипа. най-вероятно са имали предвид, че максимално може да се пусне 1.5, което е за сериозен о/с.



    barton 2500+ го пускаш без проблеми на 200 шина, с което става автоматично 3200+ и забравяш всякакви проблеми. това и на epox, и на albatron.



    върху dfi нямам наблюдения, но след едни сериозни проблеми преди 2 години на едно dfi просто ги заобикалям, макар че за infinity се говорят само хубави неща.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #6

    Препоръчайте

    Това за волтажа го пише на GB- supports 1.5V displaycard only,

    на Epox - One 1.5V AGP-8x/4x....., на DFI го няма, на Albatron - 1.5V & 0.8 V Only.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Препоръчайте

    дрън-дрън, не му обръщай внимание на това

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #8

    Препоръчайте

    FearMe: каква е разликата м/у 5700 и 5700LE?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Препоръчайте

    425/550 срещу 250/550



    (всеки производител си запазва правото да променя default-ите на картите си съобразно качеството на закупените от nvidia чипове и избраната от самия него памет като скорост)

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #10

    Препоръчайте

    http://www.ertyu.org/~steven_nikkel/...atibility.html



    ето едно бегло обяснение на разликите в слота на различните видове AGP карти. На Albatron KX18D PRO2/ KX18DS PRO2 наистина нямам никакъв проблем с Barton 2500+ пуснат на 200 MHz (400DDR) FSB и на практика се получава 3200+. С хубава памет ще постигнеш и добри тайминги. С Epox същата работа тук мнението ми съвпада на 100% с това на FearMe. Колкото до 5500 на Axle това е един не особено рентабилна видео карта.... слаби резултати и тн.


  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #11

    Препоръчайте

    Дъно -Ерох-а е чудесно дъно за парите си, както и Абит (без S2 модела), и DFI много ги хвалят.

    СПУ - Ако можеш да си позволиш Бартън взимай него или Тороубред, ако си по зле финансово едно евтино Семпронче 2400+ си тръгва също лесно на 200ФСБ с някой УисперРок4 примерно, който също е евтин.

    Видео - в момента навсякъде се казва, че най-изгодната покупка е 9550, но 128 битов задължително. За сравнително добра цена получаваш и приемливо качество .

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #12

    Препоръчайте

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    И друго: на някои дъна пише само за видео карти на 1.5V- може ли някой да обясни какви видове(по волтаж) са картите?



    <div align="right">Originally posted by bestman*-*25/11/2004*:* 14:02:29</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    това го пише да не би да пробваш с карта 2x(3.3V) - на новата ми придобивка GA-7N-400 има светодиод до AGP слота с надпис AGP_DET LED - има и обяснения, че AGP 8x вече не било обратно съвместимо с AGP 2x и AGP 1.0




  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1
    #13

    Препоръчайте

    hmmmm

    imam edin ABIT AT7 MAX2 - oshte e v garanciq... ako te interesuva,.... LS

    tva e vurhovata seriq na ABIT.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препоръчайте ми Мидея до 750-800 лв.
    От petz във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 27-10-11, 23:02
  2. Препоръчайте TV
    От vaskop във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-09-11, 20:22
  3. Препоръчайте ми DVD с USB за до 100 лв.
    От neum във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-07, 21:36
  4. препоръчайте ми компютър
    От ccc във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 02-10-06, 23:52
  5. Препоръчайте принтер.
    От kobra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 19-06-06, 10:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе