Резултати от 1 до 8 от общо 8

Смяна на РІІ с РІІІ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    76
    #1

    Смяна на РІІ с РІІІ

    Здравейте!

    Имам един компютър DELL РІІ 400 (точния модел е Optiplex GX1 400M+). Интересува ме, дали мога да сменя процесора му с РІІІ, на слот 1. Видях, че има такива. За дъното не мога да нищо друго, освен че е DELL, чипсет Intel 440BX/ZX, честота на шината 100Mhz. Аудио, видео, лан, интегрирани. И ако може, кой е най-мощния РІІІ, който ще стане? Имам 256 MB RAM, ако това има някакво значение. Благодаря Ви предварително []

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Смяна на РІІ с РІІІ

    www.dell.com





    там си пише всичко



    <font color="orange">доб.</font id="orange">



    "Intel Pentium II microprocessor that runs at 266 MHz internally/66 MHz externally, at 333 MHz internally/66 MHz externally, at 350 MHz internally/100 MHz externally, at 400 MHz internally/100 MHz externally, or at 450 MHz internally/100 MHz externally. <font color="red">Design provides for future Dell-supported upgrades. </font id="red">A slower compatibility speed can be set through the System Setup program."






  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Смяна на РІІ с РІІІ

    Виж тук: http://support.dell.com/support/edoc...x1/jumpers.htm

    До колкото разбрах, има две ревизии на тези дъна - първата поддържа процесори до 450 MHz, а втората - до 600 MHz.

    Казваш, че твоето дъно има вграден звук, като според картинките там това означава, че е първата ревизия.

    Аз лично все пак бих пробвал - случва се често поддръжката на определен процесор да не е официално обявена, но всичко да си работи нормално.

    Принципно, чипсетът Intel 440BX поддържа ядра Coppermine, каквито всъщност са PIII

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    18
    #4

    Смяна на РІІ с РІІІ

    ТОва дънце малко трудно да прихване copermain- най-много Katmai 600



    имаше две ядра на P -III - Катмай ( 133 ФСБ , слот 1 , 512 к) и Copermain 133 ФСБ 256 к ( Слот 1 & С370 ) , които по-късно станаха туалатин ядра

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    76
    #5

    Смяна на РІІ с РІІІ

    Хм, или тези са объркали картинките, или моето дъно е от трети вид Изглежда като първата ревизия, но схемата с джъмперите е като на втората. Това, което успях да науча е, че BIOS от версия 7 нагоре поддържа Coppermine РІІІ, но никъде на пише до каква честота (официално от DELL казват 600, но чета че може и повече). Четох също за хора, които са му пускали Celeron 1400, с преходник С370-Слот1. Не знам как ще е без преходник. Другия проблем, за който се сетих, е че нямам възможност да смнея захранващото напрежение, просто на дъното няма джъмпери за това. Сегашния процесор работи на 2в., а ми се ще да сложа някой по-мощен РІІІ, който работи на 1,7в. Може ли да стане, дали няма да грее много... Тук - http://www.angelfire.com/wy/DellOPTIPLEX/GX1.htmедин твърди че го е правил, ама като му гледам сайта, не ми вдъхва много доверие []. Хвърли му едно око, ако ти се занимава, можем ли да му вярваме? Много благодаря на всички, които се включиха

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    76
    #6

    Смяна на РІІ с РІІІ

    ЧНГ, да е щастлива и успешна на всички ви!

    С триста зора намерих един РІІІ 500, та сега питането ми е, струва ли си петдесетте лева, които му искат, или ще е по-разумно да ги вложа в 256 РАМ? С кой вариант работата на компютъра ще се подобри повече?

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Смяна на РІІ с РІІІ

    моя съвет е:



    засега си вземи памет, а пък продължавай да си търсиш процесор изгодно.

    100 МХц повече няма да дадат прираст от 25%, както би се очаквало, а според мен - на око измерено - ще е до/около 10%.

    вярно е, че P III има SSE инструкции, ама те за какво точно бяха ?


  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    76
    #8

    Смяна на РІІ с РІІІ

    Готово! Взех един Coppermine на 550 Мхц, много съм доволен, разликата при някои приложения не е проценти, а пъти!! Сдобих се и с още 256 памет, ама се оказа че едностранна не става за моето дъно, ще я сменя тия дни Благодаря на всички, които се включиха, много ми помогнахте. Живи и здрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна региона на DVD
    От Silviya във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-06, 10:40
  2. Смяна на ник в ICQ
    От universum във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-06-06, 17:09
  3. SOS (смяна на IP)
    От Atentatora във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 09-11-05, 17:34
  4. Смяна на FAN
    От showMANiak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-05-05, 13:41
  5. Смяна на Р2 с Р3
    От binx във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-04, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе