Резултати от 1 до 3 от общо 3

Помощ за нов MB и HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #1

    Помощ за нов MB и HDD

    Здравейте!



    Имам MB KT7A-133 MHz, TB 1700+, HDD Maxtor 20GB.

    Желая да си подменя дъното и HDD и да оставя процесора, защото ми харесва как работи.



    Дъното трябва да поддържа 166 и 200MHz, да има добър звук, да има Fire Ware.

    HDD да е безшумен и надежден.



    Спрял съм се на ASUS A7N8X- Deluxe ili EPOX 8RDA+Pro и HDD Seagate.

    Дайте мнение по въпроса. Добър избор ли е. Нужно ли е HDD да е SATA.



    Ще има ли голямя видима разлика в производителността при по-нова дънна платка и стария процесор –примерно при честота 166-200 MHz.



    Благодаря Ви!


  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Помощ за нов MB и HDD

    по въпроса за процесора :



    малка е вероятноста Торо 1700+ да проработи на 166MHz FSB. Но ако си попаднал на добра бройка - ще тръгне.



    за дъната - не знам - което ти хареса повече - еднакви са и по цени и по възможности. Все пак ако дъното е с южен мост МСР-Т - вземи Epox.



    лично на мен не ми е попадало дъно с МСР-Т, но разправят че било добре. Те така тръгват легендите - "от уста на уста" [:D]








  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #3

    Помощ за нов MB и HDD

    Как малка вероятност бе ???? че моя работи на 200 FSB (респективно 400 ДДР) Ако е късметлия с Thoroughbred 1700 + с отключен множител какво му пречи да намали множителя и да вдигне системната шина )) ето как ми работи стабилно на мен .... 8.5 Х 200 = 1700 MHz, 10.5 Х 166 = 1743 MHz, 14 Х 133 = 1862... и през цялото време не достига повече от 38 градуса ........ може и още тои процесор но машината гони uptime и за това си седи на стабилно работещо честоти



    Относно MCP-T == http://free.data.bg/tyan/pictures/pc/cpuwinamp.jpg


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе