Резултати от 1 до 13 от общо 13

Gigabyte vs MSI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    21
    #1

    Gigabyte vs MSI

    Трябва ми дъно за Athlon64, по-точно Athlon64 3000+ S.939, двуомя се между Gigabyte GA-K8NS Ultra-939 и MSI MSI-K8T Neo2-F, някой може ли да ми каже кое е по-добро?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Gigabyte vs MSI

    made in Taiwan



    [:P]



    въпроса ти звучи подобно на:



    "- Какво да си купя?

    - Mercedes V12, или BMW V12 ? "








  4. Gadget
    Guest
    #3

    Gigabyte vs MSI

    Аз бих заложил на MSI

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Gigabyte vs MSI

    значи дъната са с ралични чипсети, а не както си мислех първоначално.



    ето ти линкове до дъната да си ги видиш сам и да си решиш:



    http://www.giga-byte.com/MotherBoard...0Ultra-939.htm



    http://www.msi.com.tw/program/produc...il.php?UID=608



    това което виждам от пръв поглед е, че дъното на GB е със FireWire - ама може GB просто да са пропуснали да напишат "optional"





    <font color="orange">добавено</font id="orange">



    всъщност решението е много лесно:



    - Ако си от ЦСКА - вземи си <font color="red">MSI K8T Neo2-F</font id="red"> , ако си от Левски - взимаш <font color="blue">GA-K8NS Ultra-939</font id="blue">



    [^][:D][:P]



    ами да !

    виж им снимките [:P]



    а и разликата в цената май е 8 долари




  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #5

    Gigabyte vs MSI

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз бих заложил на MSI



    <div align="right">Originally posted by Gadget - 15/02/2005 : 2052</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Аз бих направил същото, въпреки че "Гигатоягата" е с nForce3, а MSI с VIA® K8T800 Pro. От "Гегите" съм се парил, а на MSI им станах фен оттогава.



    П.С. Ето ти и 1-на прясна тема, за да видиш, че Гигабайт (по-принцип) не са цвете за мирисане - http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=19767

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    21
    #6

    Gigabyte vs MSI

    Аз платките ги знам и съм ги разгледал преди да постна темата. Интересуваше ме мнението на хората, щото това, което пише по сайтовете в общи линии не значи много. Firewire e optional да... но като се замисля вмомента съм с GigaByte, който издържа на една гръмотевица [:D], плюс тва съм от Левски [8D], а на сайта на AMD препоръчват като че ли "повече" гигабайтския модел, доколкото support-а им е сносен, де. Малко не ми отива комбинацията nForce3 и Ati RADEON, де, но ще изтрае 10x a lot

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #7

    Gigabyte vs MSI

    Бих препоръчал Ерох или DFI, но последното струва доста.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Малко не ми отива комбинацията nForce3 и Ati RADEON, де, но ще изтрае

    <div align="right">Originally posted by wH1spEr - 16/02/2005 : 13:44:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    А това няма да го коментирам. То сигурно половината свят е на комбинация от чипсет от НВдия и видео от Ати.[8D]

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #8

    Gigabyte vs MSI

    Тъй ........

    МSI VIA K8T800 - ако ще клокваш с това дъно забрави.Макс FSB - 280Mhz.На някои дъна PCI Locka не работи.

    GB е по-добре в случая,поне при NFORCE3 locka работи.

    Както каза някой по-горе Еpox 9NDA3+ e по-добрия вариант.Аз съм с такова и сепредставя доста добре.

    Иначе има много писано по въпроса на ENG - тук - http://www.xtremesystems.org/forums/...t=ultimate+939



    a koнкретно за Gigabyte GA-K8NS Ultra-939 - http://www.xtremesystems.org/forums/...t=ultimate+939

  11. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #9

    Gigabyte vs MSI

    Аз също бих заложил на MSI,защото GIGABYTE СА боклук.----Но НАЙ-НАЙ-добре е да си купиш дънната платка ASUS.Те май станаха 1-и от най добрите.Поне така съм чел.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Gigabyte vs MSI

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... препоръчват като че ли "повече" гигабайтския модел, доколкото support-а им е сносен, де....

    <div align="right">Originally posted by wH1spEr - 16/02/2005 : 13:44:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Е, някои при такъв случай казват: "Е те т'ва кат' стане, ми се обади!" Аз не искам да ми се обаждаш, но само бих те попитал за колко човека знаеш, че са получили не робо-отговор от Support-a на Gigabyte?!?

    Похвално на lightmaster за чудесния линк - добър и онагледен със screenshots и лесно мога да го ползвам за подкрепа на моята забележка при избор на дъно....

    Днес са малко дъната, които са орязани от функции, е, едвали пък има и такова, което да има всичко, но пък кой може да каже кое е това всичко. Затова аз бих подходил така: традиции и отзиви. Това, че една или друга екстра я няма - все се преодолява. Конкретно на въпроса - Gigabyte се пънат да станат водещ лидер с техните шесторни (вкл. HT технологията на Intel(!) и заоблените им ръбове) и осморни чудеса... 450MHz (!!!) шина... и какво ли още не...Щели и завод да правят в Европа, заради голямото търсене. Да правят.... MSI наистина имат велики модели, но пък има немалко линкове за какви ли не тъпи проблеми... Общото в двете посочени платки обаче е разположението на заханващия куплунг - на има-няма 20см от захранващия CPU-то блок. В тази тема съм написал как се докарва тока до процесора. И при тези огромни разстояния няма как да не се получат проблемите, отбелязани (в посочения от lightmaster линк) при моделите на Gigabyte и (дори) на Soltek - вариации на захранващото напрежение. Не ми се търсят сега линкове как може да се оправи това, но ще ви разкажа- на долната страна на дъното, между пиновете на захранващия куплунг и MOSFET-ите се запоява достатъчно дебел проводник, който намалява общото съпротивление на тоководещата шина и така се намалява пада на напрежение върху нея (който без този проводник може да надмине 0,5-0,8V!!!).

    А какво се наблюдава при моделите на Abit и EPoX? Както може и да се очаква от най-овърклокърските фирми, захранващия куплунг е едва ли не вътре в стабилизатова на процесорното захранване. За каквъ спад може да се говори? Моето дъно е EPoX EP-8RDA+ rev. 2.2 и с мултицета си не мога да измеря спад между пиновете на захранващия куплунг и тези на MOSFET-ите.

    Та да обобщя - при еднакви търсени характеристики, аз бих предпочел това дъно, чиито захранващ куплуг е много близо до стабилизатора на захранващото напрежение на процесора.

  13. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #11

    Gigabyte vs MSI

    А някой знае ли коя дънна платка е най добрав за избиране-и да е качествена?Защото аз засега не съм много сигурен коя е най-добрата за работа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #12

    Gigabyte vs MSI

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз бих заложил на MSI



    <div align="right">Originally posted by Gadget - 15/02/2005 : 2052</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Споделям казаното[8D]

  16. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #13

    Gigabyte vs MSI

    Не знам дали намесата ми не измества темата малко, но ми е съвестно, че не съм споделил във форума досега. Ta, в момента карам (от 5-6мес) с Gigabyte K8VT800 на VIA chipset и съм общо-взето доволен (с изключение на факта, че вграденото аудио гълташе по 10% CPU - SYSTEM process, та бутнах 1 PCI Creative Live64). Само искам да отбележа, че имах ОГРОМНИ проблеми с първото си гигабайтско дъно (K8NSPro или нещо такова - nForce3 chipset) -редуваха се непрекъснати сривове поради очевиден конфликт с Radeon 9600 - смених 2 видеокарти и понеже държах изключително на 128битовата 9600ца се принудих да премина към via chipset. Дъната бяха все Гиги понеже от фирмата нямаха друга марка за моя A64/3000+. Не мога да обвиня производителя на дъното, по-скоро ми се струва че се спречкаха nVidia и Ati (очаквах го още от времето на nf2, но оттогава подозренията ми намаляха...), защото се сблъсках с данни за подобни несъвместимости и с други дъна под nForce3 и Radeon-и (9800XT май също). Огорчен съм, че в нито един от нашенските форуми не открих полезна информация... явно повечето участници бяха на мнение че "от нВидиа по-високо нема"... Честно казано разочарован съм от nForce3. Подозирам, че и в 4-ката не е обърнато внимание на проблема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 02-06-14, 15:12
  2. Мултимедийна клавиатура GIGABYTE gk-9p + оптична мишка GIGABYTE - 8 лева!
    От frank_fios@mail.bg във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 17-09-12, 23:21
  3. Gigabyte P55 UD3
    От DENITO във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 24-03-11, 09:13
  4. Gigabyte 7VA-C проблем
    От TIMEX във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-03, 14:32
  5. Gigabyte 7ZX
    От Nistel във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 21
    Последно: 20-12-01, 14:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе