Резултати от 1 до 4 от общо 4

Елементи за дъно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    Елементи за дъно

    Откъде могат да се намерят следните елементи за дъно M768MR претърпяло токов удар:

    1.AMS1084 - 5A LOW DROPOUT VOLTAGE REGULATOR

    Освен тези означения има още 4 цифри под тях "9939" които не знам какво означават.



    2. 2SK3296 - MOS FIELD EFFECT TRANSISTOR

    Тук по принцип точното означение (трудно се вижда) е NFC или NEC, под него К3296 и под него 05М. Средния крак е отрязан и няма връзка с дъното. Търсенето в нета ме насочи към горния транзистор.



    3. Има и още един елемент, който не знам какво точно представлява. Има емблема буквата "S" и върху нея, посредата има означението за диод, след това нещо като "ЯU" , само че слято посредата и наклонено на ляво. след него на същия ред "Т015" и под него SR 2020P. Има три извода (като средно мощен или мощен транзистор), но двата странични са обозначени със символа за променлив ток (синусоида), а средния е "+".

    На мен ми прилича на изправител, ама какво ще търси там изправител като на дъното се подават само постоянни напрежения?

    В момента дъното не "пали" При подаване на захранване за момент присветва зеления светодиод на дъното и вентилатора на процесора се опитва да завърти и толкова - никави признаци на живот повече.

    По принцип съм го отписал тва дъно но ми е интересно да си поиграя с него. Приемам всякакви съвети и напътсвия.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Елементи за дъно

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Откъде могат да се намерят следните елементи за дъно M768MR претърпяло токов удар:

    1.AMS1084 - 5A LOW DROPOUT VOLTAGE REGULATOR

    Освен тези означения има още 4 цифри под тях "9939" които не знам какво означават.

    <div align="right">Originally posted by Pat - 04/04/2005 : 16:03:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това е мощен стабилизатор на напрежение. Важно е да видиш дали след 1084 има други цифри - от това зависи дали е с фиксирано или не напрежение. Ако не можеш погледни краче 1 къде е вързано. Ако е на маса - с фиксирано напрежение е. Разгледай добре Data Sheet! Сигурно има много заместители на други фирми. Не би трябвало да е проблем замяната.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    2. 2SK3296 - MOS FIELD EFFECT TRANSISTOR

    Тук по принцип точното означение (трудно се вижда) е NFC или NEC, под него К3296 и под него 05М. Средния крак е отрязан и няма връзка с дъното. Търсенето в нета ме насочи към горния транзистор.

    <div align="right">Originally posted by Pat - 04/04/2005 : 16:03:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това е MOS FET транзистор на NEC. Средния крак е отрязан, защото се ползва охлаждащата пластина, която е свързана с него. Това е drain извода. Не е нещо особенно и ще му намериш заместител.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    3. Има и още един елемент, който не знам какво точно представлява. Има емблема буквата "S" и върху нея, посредата има означението за диод, след това нещо като "ЯU" , само че слято посредата и наклонено на ляво. след него на същия ред "Т015" и под него SR 2020P. Има три извода (като средно мощен или мощен транзистор), но двата странични са обозначени със символа за променлив ток (синусоида), а средния е "+".

    На мен ми прилича на изправител, ама какво ще търси там изправител като на дъното се подават само постоянни напрежения?



    <div align="right">Originally posted by Pat*-*04/04/2005*:* 16:03:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това последното най-вероятно е SLP2020P - (Шотки изправител с два диода с общ катод) Има такъв на General Instrument. Изтегли си Data Sheet от тук:

    http://www.datasheetarchive.com/sear...20P&sType=part

    Предполагам, че и това може да се намери из Варна. В краен случай може да се замени с два мощни Шотки диода 20V/20A

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #3

    Елементи за дъно

    Относно присветването и опит за завъртане на вентилатора:

    Точно миналата седмица при опит за "палене" на предишното ми дъно(abitkg7_raid) правеше същото нещо-присветване и опит за завъртане.На 5 или 6-я път изгорих и проца и захранването.Така и не разбрах от дъното,от захранването или ог процесора стана всичко,но беше след токов удар.Аз би предпочел да не рискувам поне проца,ако си сигурен,че е здрав.Увери се също дали захранването е наред,въобще всичко е под съмнение.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Елементи за дъно

    @Lupus, благодаря за разесненията! Ще се опитам да откерия аналози във Варна.

    Относно AMS 1084 обозначението е по следния начин:

    1 ред - AMS

    2 ред - 1084

    3 ред - 9939



    @wiseacre, процесора е здрав, захранването също. То (захранването) не е това което е претърпяло токовия удар, то си е "заминало". Пробвах дъното с две други захранвания от работещи компютри - поне няколко пъти. След това пробвах и процесора на здрав работещ комп - тръгна без проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 96
    Последно: 18-11-15, 13:10
  2. Haier HSU-09H03/R2(DB) Изгорели елементи от SPDU модула...
    От _Technics във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 03-03-14, 15:24
  3. Излични електронни елементи
    От zumitaka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-13, 22:49
  4. Дъно 775 SLI, Дъно AM2+,DDR2 2x2gb,Athlon X2 ,Video, Кутии
    От kespanok във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 25-03-12, 12:58
  5. Отговори: 3
    Последно: 19-11-09, 21:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе