Резултати от 1 до 3 от общо 3

Реанимиране на дъно VIB862D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    39
    #1

    Реанимиране на дъно VIB862D



    Здравейте

    Попаднах на дъно без име с проблем.Като му сложа всички "железа" дъното работи с изключение на видео картата.Пробвах както AGP, така и PCI видеокарти, но монитора не изгрява.Местя по трите PCI слота и мълчание на агнетата.Съмненията ми са за убит BIOS.Дъното се захранва от АТ или АТХ захранване.И с двата вида пали, като при АТХ се включва от "мекия' бутон и пак със задържане гасне.Като махна паметта си пищи за памет.Сигнал-дълъг равномерен, къса пауза.Пробвах с два различни проца -266MHz селерон и 333MHz пентиум 2.Двата чипсета са едва доловимо топли.При първоначално пускане светодиодите на клавиатурата и HDD-то присветват за по-малко от секунда и угасват.Слагам лан карта на PCI слот и я свървам към нета.Картата свети, значи слотовете са захранени.Нямам ISA видео карта, за да кажа какво е положението там.Гугъл ме отведе до руски форум и по пътя на съпоставката на надписи се оказа, че това е PC Partner -VIB862D. http://www.pcpartner.com/support/bios/VIA694.HTM#pro Tук има пълно инфо.Решил съм да направя горещ флаш (изпаднаха ми над 10 компа от '98-'99) на дъно Supermicro P6SBA .Даже съм се подсигурил с цокълчета за по-удобно.Това ми е наръчника за флашване http://www.rom.by/articles/flashBIOSart/index.htm.

    Благодаря, че изчетохте до тук.Въпросите са два.Правилно ли предполагам-да флашвам и да чакам Феникс да изригне? И на въпросната страница на PC Partner не съм наясно колко МВ ми е точно флаш паметта.? 1МВ или 2 МВ? Допълнително инфо-в лявия долен край пише # 35-8862-05,

    ИС ITE /IT8661F/9905-CYT/ECR220, няма запоена звукова карта, флаш памет-Winbond/w29ee011-15.Северен VIA VT82C691, южен VIA VT82C5868.

    Помагайте кой с каквото може.Ако дъното живне, ще го подаря-правя го за спорта.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Реанимиране на дъно VIB862D

    Привет,



    ето моето мнение :



    1. щом процесора/чипсетите/ се загряват - значи им се подава напрежение..



    2. казваш, че писка на памет - пробвай с друга памет(някои дъна работят само с някои памети...)



    3. като съдя по означенията на БИОС чипа :

    той е 1-Мb- 2Мбитовите са с W49e.........



    препоръчвам "хот-флаш" - въпреки моите скорошни преживявания...[:D][:D][:D][:D] - справка :



    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=21772





    успех !



    [:D]



    п.п.



    позволявам си да ти препоръчам процедурата "хотфлаш", понеже ти сам казваш, че ти е за спорта, а не заради самото дъно..



    ето цитат от read.me на uniflash :



    " - Тази програма е само за БЕЗСТРАШНИ хора !"



    [:D]



    успех again !




  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    39
    #3

    Реанимиране на дъно VIB862D

    @Zaphod B

    Готов съм.От друг форум ми подсказаха за datasheet и разбрах, че флаш паметта е 1МВ и работно напрежение 5V.По този начин BIOS е уточнен на 100%.Дъното-програматор е с подобен флаш на също напрежение.За памет пиши ако я снема, иначе поставена не издава нищо.Това че монитора не пали-не пищи.Клавишни комбинации не помагат.Посочената тема съм я чел.Не исках да споменавам там, но сега ще докажа, че съм повече от безстрашен.На едно asus дъно от '98 правих това упражнение, но бях разсеян и обърнах флаш паметта.На 3-4 секунда усетих миризма и опипах с показалец схемата.Направо ме парна като поялник и набра малък мехур.Е-е-е рекох си , жалко за влаченето от кофите.Не след дълго реших да пусна отново и разбрах, че освен Господ и Джон Атанасофф е българин.Компа зареди и вече втора седмица "пори" нета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 25-01-14, 18:27
  2. Отговори: 0
    Последно: 07-09-12, 13:23
  3. Дъно 775 SLI, Дъно AM2+,DDR2 2x2gb,Athlon X2 ,Video, Кутии
    От kespanok във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 25-03-12, 12:58
  4. Продавам HDD 500GB SATA, дъно с. 775, дъно и проц с. 478
    От Bocci във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 22-10-11, 11:01
  5. Дъно+CPU+FAN+VGA
    От electradel във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-07, 09:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе