Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    4
    #1

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    Zdraveite , ot nqkolko dena vlizam v tozi forum i mi dopadna !

    Predstoi mi pokupka na komp no se 4udq da go kupq li sega ili 4ak avgust mesec ???

    kolebaq se mejdu Soltek 75DRV4 , Gigabyte 7VTXH+ i Abit KR7A ???

    neznam ni6to za overclock i ako moje nqkoi da me otkrehne

    znam 4e na nikoi ne mu se zanimava s lapeta kato men no vse pak kajete otkyde da pro4eta za overclock i drugi raboti za hardware-a !!!

    kakvo e tova - ns - det go pi6e po video kartite ???

    jiveq vav Varna.Samo neznam otkyde da si kupq noviq komp , prepora4aite nqkoq hubava firma ! Koi firmi sa nai-dobrite v Bulgaria ??? Navsqkyde 4eta se lo6i ne6ta za Most i Jar , za6to ?Kakvo e tova Region Free ??? i kakvo zna4i da si region freene6 DVD-to ???

    Koe se narai4a sistemna 4estota i za6to kato Palomino XP-tata sa na 266 FSB edin aver mu e na 133 - Soltek 75DRV2 ???

    i kakva e vryzkata s overclock-a i ram-ta ???

    6te sym vi stra6no blagodaren ako pone otgovorite na 4ast ot vyprosite mi !!!

    Mersi.

    I da ste jivi i zdravi !



    <font color=green>So live like there's no tomorrow ...</font id=green>




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #2

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    Heh pi4, ako 4aka6 avgust, sled tova ste 4aka6 septemvri za da izljazat novite procesori, 4e da padnat cenite, sled tova AMD i INTEL ste objavajt novi procesori i tjah ste 4aka6 za da padnat pak cenite....i vse ste 4aka6.....

    Taka 4e ima6 li pari si vzimai compa i se kefi na igri4kite.





    Za ostatyka prosto natisni gore na "tyrsi" i napi6i kvo te interesyva i ste se otvorjat temite s diskutiranite nesta.




  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #3

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    Първо, добре дошъл! Радваме се че попълваш паството на форума!



    Второ, и поред на въпросите:

    1. АБИТ КР7А - изключително стабилно, доказано дъно, но може и другите.

    2. Аз лично не овърклоквам, за мен това е бърз начин да се съсипе нещо, което си работи и без това. Ако държиш на това www.overclockers.com или нещо подобно.

    3. НС - това е означение и значи НАНОСЕКУНДИ, скоростта на паметта.

    4. Компютър2000, Перси, аз пазарувам от тях. Високо качество на обслужването и страхотен сервиз.

    5. Регион Фрий, означава че ДВД устройството не е предназначено на някой от географските райони, а те са около 6. Мисля, че Източна Европа е 5 регион.

    6. За да го "Фрийнеш" от региона му, трябва да му препрограмираш фирмуеъра. НЕ ГО ПРАВИ, накрая ще се окажеш със капано ДВД. Имай на предвид, че почти всички устройства, внасяни в България са с регион 2, но работят та пушек се дига.

    7. Системната честота е мисля, честотата на системната шина - при Пентиумите е 100-133 мегахерца, за АМД-тата сега е 266 мегахерца. Някой от другите участници може да ти я обясни по-подробно, аз не съм толкова ерудиран на тая тема.

    8. Връзката между клокването и РАМ-а... ми при клокване на системата (т.е. повишаване на системната честота) се повишава и честотат на РАМ-а, докато в крайна сметка изцикли. И по този въпрос съм сигурен, че някой ще го обясни по-свестно от мене.



    Дано съм успял поне малко да хвърля светлина върху въпросите ти.



    BROUGHT TO U BY MSAN

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #4

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    Добре дошъл, намери идеалното място за много работи (намиране на инфо, губене на време....)



    За дъната - макар че Abit не са лоши в чужбина не са на почит. Аз бих си взел Gigabyte, защото е евтино, бързо, качествено и стабилно. С него както с другите две дъна ще може да клокваш даста, като ограничението ще си дойде от CPU-то най вероятно (освен ако не си навит да пускаш на 180Mhz системна шина - за което ще ти трябва много хубава памет)



    Абе сега наистина може да се почака месец два, защото RAM-а е толкова скъп, че направо се кефя че си взех повече отколкото ми трябва когато беше евтин. А когато AMD пуснат нов процесор, цените на AthlonXP ще паднат доста. Което се отнася и за цените на GeForce...



    <center></center>

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #5

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    msan, ще си позволя малка корекция на отговора ти по точки 5 и 6. С цел намаляване на пиратстването на филми, светът е разделен на точно 6 зони. България е в 2-ра (европейска) зона. Има 2 спесификации: RPC1 и RPC2.

    RPC1 - DVD устройството няма вградени ограничения за коректно прочитане на дискове от който и да е регион. Аз имам такова - ASUS DVD E608 - 8/40.

    RPC2 - В DVD устройството е вградена защита. Има възможност производителя да направи 5 промени на региона и потребителя също да направи 5 промени, преди последния избран регион да остане постоянен и несменяем.

    Ако човек си купи RPC2 устройство, единственият вариант, в който го касае ограничението е когато някой получава често дискове с друго регионално кодиране и иска да ги гледа. Но за типичният потребител, който си взима дискове от Александра Видео, видът на устройството не го засяга.

    При повечето устройства RPC2 има хитринки за премахване на защитата, но ако човек е майстор (аз не съм) може да направи от всяко RPC2 устройство, RPC1. Заинтересованите могат да пуснат едно търсене и да открият доста документи, посветени на хакването.



    Малка подробност - Перси е софийска фирма. Има 2-3 варненски фирми, които работят с нея, но не ги знам кои са.




  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    4
    #6

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    Mdam , ram-ta e super skypa i na kakvo se dylji , da ne bi zavodite da sa v kriza ?! )

    Nqkoi razbira li ot DVD-RAM,DVD-R/RW i DVD+RW ?

    DVD-RAM-a nqma byde6te , oba4e drugite imat , no koga li 6te stanat dostypni(kato cena imam predvid) ???

    kakvo 6te kajete za Leader Technologies , a za Antcom ??? edin aver mi gi prepory4a ama mai sa kato jar i most(vsy6tnost v kakvo se systoi omrazata na pove4eto ot vas kym tqh ???) - v leader davali si4ko bez dds i evtino ... ? Ami za Persy sym 4uval vse dobri dumi no nikade nqma tqhna cenova lista - samo gotovi pc-ta i nekoi drugi raboti - Kingmax,Cooler Master ... , a razbiram , zna4i vie svalqte na 180 FSB no uveli4avate mnojitelq mnogo i stava mhz-te pove4e ???




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #7

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>a razbiram , zna4i vie svalqte na 180 FSB no uveli4avate mnojitelq mnogo i stava mhz-te pove4e ??? <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

    Ха-ха, направо ме(ни) разби с този опит да си обясниш нещата сам. Направо хич не си познал.

    Процесорите на АМD както и дъната за тях не работят на 266FSB, a на 133, така че това 180 е вдигане от 133FSB. Mножителя обикновенно се намалява или остава на съшото положение, за да може заедно с увеличението на Mhz-те на процесора да бъдат увеличени и Мhz-ите на системната честота и паметта и така системата да бъде максимално бърза.

    За DVD записвачките изобщоне си давай зор. И да ми подарят такава не бихя използжал за нищо и веднага бих я продал.















    Edited by - toshe(montana) на 12/02/2002 21:47:08

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    4
    #8

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    Mi ko da pravq , tva go kazah naro4no za da se napravq na typ , nqkoi da se qdosa ot neznanieto mi i da mi go obqsni.

    ina4e neznaeh 4e sa na 133.

    samo tva za nanosekundite mai ne go obqsnihte kakto trqbva.

    nali edna karta s 6ns e po zle ot edna sas 4,5ns ??? ili obratnoto ???




  11. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #9

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    Ами нс-те са нещо като бързина на опресняване на инфото в рама. Колкото е по-малка стойността - толкова по-бързо може да се пише и чете инфото от нея => картата е по-бързи и клокваща се...



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #10

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    Абе защо имам странното чувство, че тоя пич се бъзика? Нещо доста са му ясни термините, пък иначе не ги разбира?!...

    Хм!




  13. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    285
    #11

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    M-daaa




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #12

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    Абе човека или не разбира наистина, или се еб@в@.



    Значи Athlon работи на 133x2=266 - това му се вика DD - в случая за прехвърляне на сигнал се използват и двата фронта, и се постига 2 пъти по-викока скорост.



    Ако го пуснеш на 180x2 става 360 - множко...



    <center></center>

  16. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #13

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    Аз съм за Gigabyte 7VTXH+. Ако сериозно си решил да пазаруваш, даже мога да ти го продам) От Варна съм, цената му е 98 долара.




  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    28
    #14

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    Тва за наносекундите да обясня:

    Този параметър характеризира времето за достъп до паметта.

    Или по-точно това е времето, след което се появяват валидни данни от паметта при подаване на адрес и необходимите управляващи сигнали на чипа.

    Колкото по малко е това време, толкова по-бърз достъп имаме до данните в паметта и съответно тя може да работи при по-високи честоти.

    Ако честотата е твърде висока, просто самия чип не смогва да даде валидни данни, защото вече е подаден нов адрес(нова заявка за данни) преди да са осигурени текущите такива.



    FSB честотата или още честотата на системната шина характеризира най-общо с каква скорост обменя данни процесора с чипсета, съответно RAM и т.н.

    При Celeron до 766MHz - FSB = 66MHz

    Celeron от 800MHz нагоре и някои модели PII, PIII - FSB = 100MHz

    Pentium III (EB) са FSB = 133MHz



    При AMD данните по шината се предават по двата фронта на тактовия сигнал (преход от лог.0 към лог.1 и обратно), следователно за един такт се предават 2 пъти повече данни. Това общо взето важи и за DDR RAM.

    DURON - FSB = 100MHz X 2 = 200MHz

    ThunderBird, Palomino - FSB = 133MHz X 2 = 266MHz



    Вътрешната честота на процесора се определя от произведението на системната честота, на която е пуснат и неговия коефициент на умножение.



    Например: моя процесор е celeron 600MHz - предвиден е за работа на 66MHz системна честота, a множителят му е 9

    66.666(6) Х 9 = 599.999(9)

    НО понеже 600MHz не ми стигат, увеличих системната честота на 100MHz и какво мислиш че се е получило?

    100 Х 9 = 900MHz



    Tова важи и за процесорите на AMD, но като вземеш предвид реалната(НЕ удвоената) честота.



    Има и някои правила за overclock, понеже PCI и AGP шините работят съответно на 33 и 66MHz, като вдигаш честотата трябва да настроиш по такъв начин коефициентите на делене за PCI и AGP, че да работят на максимално близки до "нормалните" стойности.

    Например: при 100MHz FSB PCI делителят трябва да е 1/3, а AGP 2/3



    В някои случаи, за да постигнеш стабилна работа при overclock е необходимо да повишиш работното напрежение на ядрото на процесора, но вземи мерки и за по-добро охлаждане на последния!



    Ами това е, надявам се че поне част от това което написах ти е било полезно!




  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    4
    #15

    Zdraveite ! Nov sym tuk ! Nqkolko vyprosa .......

    samo nerazbrah za PCI i AGP q pak obqsni ...

    i kakvi na4ini ima za overclock - dva li ???

    i kak da ne pipam sistemnata 4estota , iskam mnojitelq da pipna , kak stava ???

    i kakvo e tova s voltovete ???

    kato si vzema sega nov kompiutar kakvo ohlajdane da si vzema , predlojete dobyr model ventilator , a tva det se dolepva po CPU-to sas pasta kakvo e radiator li ??? i to otdelno li se vzima ???

    Mersi.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. zdraveite vsichki
    От milendmm във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-11-07, 14:46
  2. Kak se naglasqt nqkolko IP-ta za edna net karta
    От Pav4o във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 13-05-02, 15:39
  3. Nqkolko Vaprosa?
    От Mitko11 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 20-03-02, 16:18
  4. nqkolko dilemi za razreshavane
    От positive във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 20-03-02, 14:21
  5. Zdraveite i ot varna
    От npu3paka във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 02-03-02, 23:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе