Резултати от 1 до 7 от общо 7

? за Фан Еррор при бутване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    47
    #1

    ? за Фан Еррор при бутване

    здравейте,
    имам следния проблем и моля някой да помогне ако може:
    Дъно за десктоп ПС "Хюлед Пакард" с чипсет Интел 815, процесор Интел733 - без вентилатор, само на радиатор, нямам оригинална хоризонтална кутия.
    Проблем: Дава грешка Fan Error и спира бутването.
    Няма в БИОС-а System fan check or System Halt options, има микро джъмпер на дъното за БИОС, позиция 4 е HW bootblock protection (не помага on/off). Има 3 fan конектора: CPU fan, System fan, Power fan, на първите два има 12V и сложих 2 вентилатора за проба (въртяха се) на третия няма 12V и не се върти ако включа Fan.
    След системното съобщение се чуват два къси бееп-а и повече не мога да продължа бутването.
    Какъв може да е проблема?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: ? за Фан Еррор при бутване

    сложи фан на конектора на проца и продължавай смело

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    47
    #3

    Re: ? за Фан Еррор при бутване

    Сложих не един, а два вентилатора едновременно и на ЦПУ фан и на систем фан конекторите...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re: ? за Фан Еррор при бутване

    А с какво захранване го захранваш това дъно? Оригиналните са по-различни, ако ти е тръгнало със стандартно, си е късмет!
    Възможно е дъното да не получава сигнал от вентилатора в захранването и затова да реве.
    Затова пробвай следното: извади с помощта на топлийка червения кабел от куплунга на някой от вентилаторите, с които си пробвал и го бучни в жълтия проводник на някой свободен куплунг от захранването (от тези, дето хранят CDROM-овете). Конектора на вентилатора с останалите на него жълт и черен проводник го закачи към конектора на Power fan и пробвай - може и да го излъжеш...

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: ? за Фан Еррор при бутване

    Виждал съм поява на подобна грешка и след обновяване на BIOS. Ако случайно е правено флаш на BIOS-а наскоро, то може новия да не контролира правилно нещата или пък да е за някоя друга разновидност на платката.
    Също така може ли да се твърди, че става въпрос за CPU-фан ? Може да става въпрос за вентилатор на захранващ блок. Ако не си с оригинално захранване, то може новото захранване "да не си говори с платката за вентилатора".
    // Всъщност не знам дали дъно и захранване могат "да си говорят за вентилатор", но съм срещал разни настройки по разни BIOS-и, които ме навеждат на мисълта, че някъде такова нещо може би има.
    // Сега виждам, че точно преди мен и Emos говори за нещо като как дъно и захранване могат "да си говорят за вентилатор", само че доста по-точно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    47
    #6

    Re: ? за Фан Еррор при бутване

    до ЕМОС - златен си колега, но проблемите продължават...
    разкачих червеното (средното) кабалче от един фан, бучнах го където каза ииии бутнах , но след рестарт - пак същото съобщение* . клирнах БИОС, рестарт и пак бутна, пак рестарт и пак съобщение Фан Еррор ???
    тоест така както ме посъветва бутва само след клирване на БИОС, на всяко следващо - Не!
    има ли начин да излъжа БИОС, че имам вентилатор, а да не слагам?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: ? за Фан Еррор при бутване

    Ами трудно е д асе отговори, като системата не е пред мен...
    А защо не си смениш ветилатора на захранването с такъв с тахогенератор, като го закачиш по описания от мен начин? Така винаги ще имаш вентилатор с датчик "под ръка"!
    Имай впредвид, че е възможно оригиналната система да е разчитала САМО на този вентилатор, както моята, която използвам за сървър - Compaq Deskpro SN, машинката се охлажда само с 1 вентилатор. Логично е той да е читав, за да се стартира РС-то...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе