Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем с QDI Kinetiz 7T

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    12
    #1

    Проблем с QDI Kinetiz 7T

    Значи имам следният проблем. Имам дъно QDI Kinetiz 7T. Използвах "recovery easy" на дъното, което прави мирор на FAT-а и при нужда го възстановява. Дотук добре, обаче достъпът до "recovery easy" е защитен с парола, която естествено забравих. Преди два дни реших да си поразместя малко размерите на партитишъните по диска и в един момент PQMagic 6 гръмна!!!!! В резултат компютърът ми не бутва на това дъно нито от диска, нито от системна дискета. Проблемът, е че дъното е защитило boot сектора на диска от запис и достъпът е възможен само ако си въведеш паролата за "recovery easy", така че с diskedit не можеш да направиш нищо. А най голямата гадост, е че когато сложих диска на друга машина и оправих цялата каша (дори му направих нова инсталация на windows, в момента когато върнах диска на QDI дъното то си намери отнякъде копие от стария(вече скапан)партитишън и си го лепна в boot сектора, като с това ме върна в началаото.

    Вариантите са два:

    1. Диска е 20GB и ще бъде ужас да го претърсвам, но мисля да го напълня целия с "0".

    2. Прескачане на паролата по някакъв начин. Опитах с "clear CMOS", махах батерията на дъното но не става, тъй като тази парола е записана не в BIOS-a, а на диска.

    Някой борил ли се е с подобен проблем.

    Всеки съвет е добре дошъл.




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    12
    #2

    Проблем с QDI Kinetiz 7T

    Разреших си проблема, блягодаря на всички, които си направиха труда да прочетат постинга ми.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. GA 7ZXE,QDI Kinetiz 7E ili ASrock K7VT2
    От zizu във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 16-12-02, 16:22
  2. QDI KinetiZ 7E i Athlon XP1600
    От borko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-01, 15:34
  3. как да сменя множителя с QDI KinetiZ 7E-A
    От [emotion] във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 15-09-01, 18:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе