Резултати от 1 до 8 от общо 8

Дъно за P4 530

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    81
    #1

    Дъно за P4 530

    Правя си сметка да си сглобя машина с P4 530. Трудно ми е да се ориентирам в многото варианти на чипсети( 8xx,9xx). Моля за съвет за читаво дъно със AGP. Искам да си запазя старото видео на AGP. И още един въпрос - дъната с чипсети 915 и 925 само с PCI Express. И не на последно място цената... Предложете ми "скъп и евтин вариант".

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Дъно за P4 530

    Има едно много добро дъно
    Albatron PX915P/G AGPe ( P серията е без вградено видео а G серията е с вградено видео )
    дъното е много добро , има PCI-X 16x , 2 x PCI-X 1x , 2 PCI - standart , 1 x AGP expres - AGP emulation over PCI-X , 2 x LAN ( marvel Gigabyt lan & Via runtime lan ) s. 775 , fsb 800 , 4 SATA , 4 IDE ( RAID only on IDE ) 8 chanel Audio, 8 USB 2.0

    дъното го имам налично ще ти струва 120$ с ддс и 30м гаранция .

    Има и вариант за 865 със s775 - AGP , ще ти излезе по-евтино , но няма PCI-X 16 x нито гигабит лан - а дъното за мен е добро да има възможности за надграждане - иначе няма сми да наливаш грешни пари постоянно.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    30
    #3

    Re: Дъно за P4 530

    EPOX 5EDAI

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Дъно за P4 530

    Eвтиния вариянт ->Asrock 775I48 (http://www.asrock.com/product/product_775i48.htm)
    Скъпия -> Това което предлага Mr.TECHNO

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    7
    #5

    Re: Дъно за P4 530

    Хех, какви сте само ... човека agp иска, а вие какво му предлагате...

    Като за хубаво дънце за този процесор си е някое от 915P дъната - те са силните в LGA775 сокета. (като цяло визирам дъната на ASUS, като добър компромис между качество и цена). Но компромисно има и дъна с 865РЕ, които са с AGP и DDR400.

    Конкретно:
    Asus P5P800 - i865PE , AGP8x, DDR400. Добро е - съквартиранта има такова и е относително доволен. Цена около $100 (В общи линии каквото търсиш ти).
    Asus P5GDC - i915P, PCIe, DDR400/DDR2-600. Още по-добро от горното - 915Р е силният чипсет на Intel, като съотношение цена/производителност, а и възможността за ползване на двата вида памети е добра възможност за upgrade. Цена около $105 за Pro и $130 za Deluxe.

    Това са два примера за добри дъна за този процесор. Би усетил истината с този процесор и 915 или 925 чипсет. Но все пак е възможно да направиш и това което ти искаш.
    Личното ми мнение е че когато даваш $220 за процесор не си струва да пестиш $20 от дъно, за да си имаш ядове....


    Между другото, съквартиранта ми е с P5P800 и Р4 520 и май ги продава... Ако се интересуваш мога да попитам....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Дъно за P4 530

    Цитат Първоначално публикувано от Everon
    [b]Хех, какви сте само ... човека agp иска, а вие какво му предлагате[/b...

    Като за хубаво дънце за този процесор си е някое от 915P дъната - те са силните в LGA775 сокета. (като цяло визирам дъната на ASUS, като добър компромис между качество и цена). Но компромисно има и дъна с 865РЕ, които са с AGP и DDR400.

    Конкретно:
    Asus P5P800 - i865PE , AGP8x, DDR400. Добро е - съквартиранта има такова и е относително доволен. Цена около $100 (В общи линии каквото търсиш ти).*
    Asus P5GDC - i915P, PCIe, DDR400/DDR2-600. Още по-добро от горното - 915Р е силният чипсет на Intel, като съотношение цена/производителност, а и възможността за ползване на двата вида памети е добра възможност за upgrade. Цена около $105 за Pro и $130 za Deluxe.


    Пич , незнам колко разбираш , но прочети внимателно какво съм предложил , да уточня пак Albatrona Px915 P AGPe - има AGP и е 915 чипсет, само дето истинския силен чипсет на интел е 945 ( разликата на 915 спрямо 865 е смешна - или поне аз от много тестове не можаш да открия ) , прочети малко и пак ела -
    Освен това Асуса ти дали има Две лан карти на дъното - при Албатрона е 1 гигабитова и другата е обикновенна !
    Единствения плюс на Асуса е дуала- подръжка на ддр & ддр 2 ( нищо че са само по една двойка ) , само че тук цената е водеща - за тия пари ще си взема Гигабайт същия модел и 20 $ по ниско.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    7
    #7

    Re: Дъно за P4 530

    Mr. Techno явно искаш да водим някакви дискусии, които за конкретната тема са . Имам доста различно мнение от изказаното мнение от тебе. Очаквам нова тема на друго място да поспорим за "четенето", "тестването на практика" и разликата между двете....



    945 не съм тествал - не е имало повод още.
    За останалите съм чел много по-малко отколкото съм тествал на практика.
    Колкото до 865 на LGA и 915 според личния ми опит има доста разлика между двете дъна и то не само в слотовете за видео, рам и др. Ако говорим за тестове - нямат много разлика само 1/2-1 GB/s в трафика в паметта при синтетични тестове... Като производителност в реални условия - игри, тежък софтуер и др. разликата не е толкова драстична, но съществува.
    Ако трябва да бъда дребнав, P5GDC Pro i Deluxe версията имат 4 слота за DDR и 2 за DDR2. Deluxe версията има и IDE RAID, освен SATA RAID устройствата. Има и още ред предимства струващи си разликата в цената.
    Занимавам се със support от доста години и почти не съм срещал Gigabyte, който след втората година да не започни да прави проблеми със студени спойки на южния или на северния мост. Когато машината спре да пали и трябва да минеш 20км за да натиснеш един чип - определено не си струва да си спестя $20...
    Като казах за Asus, че са дъна в добра комбинация между цена и качество имах предвид, че не мисля че те са най-добрите дъна на пазара. Просто не се внасят много разновидности от по-скъпи производители на дънни платки.
    Колкото до по-евтино има ASRock, PCChips и мн. други които са евтини, дори мога да дам пример за много добър клок и ли много стабилна работа на единични бройки, НО ТЕ СА СИ ЕВТИНИ и качечеството съответства на парите, които са дадени за тях.
    За мен лично (не държа никой да приема мнението ми) Gigabyte също спада към евтините дъна, само че малко по-скъп вариант. Albatron, като noname Gigabyte също се държи доста добре, макар и по-евтин.
    Очаквам да преместим дискусията на друго място ....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Дъно за P4 530

    Относно тестовете - да ти кажа , не можах да ги премеря от къде ги изкара тия 1-2 Гб/с разлика , но както и да е - аз не можах да ги видя . Разлика видях само в производителноста на видеото ( говоря и за тест 865 LGA775 & 478 V/s 915 )
    Относно Gigabyte - тука уби коча сметлата - повече от две не ти издържат - да ти имам Gigabyte-тите тогава .Продавам много марки и да ти кажа напоследък от Асус & Foxconn съм най-разочарован - цената отново висока ,но не е като предходните , вече е виждам защо е повече от другите.
    Най-приятно съм изненадан от Asrock & Albatron. Epox - наскоро четох че и той вече не е това което бе . То май не остана свястно дъно .
    Това наистина е оф-топик , но истината за което написах предното менние бе че не прочете това което предложих на юзера и изкара едно "експеертно мнение " отново не по същество.
    По нататъшна кореспонденция ти предлагам изцяло на ПМ !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 25-01-14, 18:27
  2. Отговори: 0
    Последно: 07-09-12, 13:23
  3. Дъно 775 SLI, Дъно AM2+,DDR2 2x2gb,Athlon X2 ,Video, Кутии
    От kespanok във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 25-03-12, 12:58
  4. Продавам HDD 500GB SATA, дъно с. 775, дъно и проц с. 478
    От Bocci във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 22-10-11, 11:01
  5. Дъно+CPU+FAN+VGA
    От electradel във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-07, 09:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе