Резултати от 1 до 8 от общо 8

Как се влиза в BIOS на стар Compaq ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #1

    Как се влиза в BIOS на стар Compaq ?

    Стара машинка socket7 с pentium mmx ама неще да разпознае диска. Та въпроса е как да вляза в биоса да го детектна ? Пробвах всички познати ми комбинации, нестана Help

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #2

    Re: Как се влиза в BIOS на стар Compaq ?

    Пробвай F10 по време на POST . Късмет !

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #3

    Re: Как се влиза в BIOS на стар Compaq ?

    оправих се чрез смяна на IDE канала, но ще пробвам с ф10 след малко...благодаря все пак


    //добавено

    не е ф10.....

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #4

    Re: Как се влиза в BIOS на стар Compaq ?

    А BIOS-а на кой производител е? Защото в една дебела книга пишат за разни странни комбинации ,като например :

    F1 - за IBM и AMI

    Ctrl+Alt+ Esc или Ctrl+Alt+S след като се зареди DOS Prompt - за по-стар Phoenix

    Това успях да намеря.
    Дано да съм помогнал .

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #5

    Re: Как се влиза в BIOS на стар Compaq ?

    Имаше някакви Compaq, на които BIOS-а се стартира от дискети и може да се инсталира на твърдия диск. Стартира се с F10, но само ако е инсталиран. Потърси в сайта на HP/Compaq модела, който те интересува.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #6

    Re: Как се влиза в BIOS на стар Compaq ?

    Имал съм такива случай:
    С контрол алт С не става , защото се отива в скъзито , ако има такова
    Значи, на някой модели биоса е направен така че да не се бара от юзера (което до някъде има смисъл) и биоса се включва само когато има някаква системна промяна или грешка, демек ти сам си го открил ,като си симулирал хардуерна промяна със смяна на иде канала / кабела - аз така ги лъжеш

    Относто биосите с дискета, това чудо го имаше само при някой серии на ИБМ и то супер дърти, 486 СХ 25, вече не се правят така РС и едва ли щесе наложи да се търси дискета за такъв биос
    Поздрави на Форума

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #7

    Re: Как се влиза в BIOS на стар Compaq ?

    Цитат Първоначално публикувано от mitkosan
    Имал съм такива случай:
    С контрол алт С не става , защото се отива в скъзито , ако има такова
    Значи, на някой модели биоса е направен така че да* не се бара от юзера (което до някъде има смисъл) и биоса се включва само когато има някаква системна промяна или грешка, демек ти сам си го открил ,като си симулирал хардуерна промяна със смяна на иде канала / кабела - аз така ги лъжеш

    Относто биосите с дискета, това чудо го имаше само при някой серии на ИБМ и то супер дърти, 486 СХ 25, вече не се правят така РС и едва ли щесе наложи да се търси дискета за такъв биос
    Поздрави на Форума
    Имам един Compaq с процесор Pentium, мисля, че на 90 MHz; не си спомням точния модел, а и компютърът не е при мен, за да проверя. BIOS-а е на две дискети, но може да се инсталира на твърдия диск, като за целта се заделя и форматира дял 2 MB. Минавах през тази процедура (не инсталирането на BIOS, а указването на диска) всеки път, когато слагах и махах втори твърд диск, който използвах за пренасяне на данни преди да се появят записващите CD-ROM. Със сигурност още пазя някъде дискетите, но предполагам и че на сайта на HP ги има.

  10. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #8

    Re: Как се влиза в BIOS на стар Compaq ?

    Виж ТУК

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как се влиза в BIOS Menu !!! windows 7 !!! laptop acer
    От Tommy Sapundzhiev във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 12-11-13, 23:19
  2. Има ли начин да се влиза
    От zaks във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-11, 02:39
  3. Купувам стар сървър Compaq Proliant 1600
    От sollex във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 17-11-11, 10:49
  4. Продавам стар лаптоп COMPAQ
    От imarh във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-12-07, 12:22
  5. Update на стар BIOS???
    От jivak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 02-11-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе