Резултати от 1 до 5 от общо 5

P3 866 ES

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #1

    P3 866 ES

    Да,попаднах съвсем случайно на нещо странно и екзотично-П3 866 със отключен множител-беше в една маркова машина.Знам ,че звучи невероятно но е истина.

    ПС-то имаше проблем с ЛАН-а,ровейки се в БИОС ми се наби в очи,че факторното умножение,което по дефалт винаги е на locked,тук си светеше ярко 6.5:ПС-та от тоя тип са ми минали доста през ръцете и естествено пробвах,на 7.5 тръгна без проблем.

    Веднага го свалих,има разлики с другите П3,корпуса му е по-тъмно зелен,и има степинг ES.

    В понеделник го купувам и веднага отива в раздел продажби,или в някой EBAY.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #2

    P3 866 ES

    Нещо не разбирам - степинга на PIII се бележи с малка буква, главна буква и цифра - най-често нула... Какво е това ES?



    И извинявай, не искам да се заяждам, но какво пък е това "факторно умножение"? Може би множител? Или поне фактор на умножение.




  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #3

    P3 866 ES

    sigurno idva ot factory, da ne e XEON ?



    mnogo neveroqtno zvuchi, daje i da go pishe na 1G, pusna li nqkoq programa da vidish na kolko Mhz-a vyrvi ?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    388
    #4

    P3 866 ES

    Под "факторно умножение" има в предвид множителя на процесора, за никакъв XEON не става дума....



    Intel "обичат" да си правят Engineering Sample-и, които нямат никакви забрани както примерно заключения множител..... можете да си го променяте както искате....

    ... само дето такива процесори се намират, както се намира и четирилистната детелина т.е. МНОГО, ама МНОГО ТРУДНО!



    <-- AMD Inside -->

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #5

    P3 866 ES

    Точно пък Xeon с отключен множител... Да си клокваш сървъра ли?



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе