Резултати от 1 до 10 от общо 10

flash_bios

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    1
    #1

    flash_bios

    Imam dano k7s5a s niakakav tap bios AMI, koito ne znam kak da flash-na

    Na sajta na esc ima niakakav fajl aminfo332 s kijto ne znam kak se raboti. Flash sam prawil s award, no sega imam nugda ot pomost.






  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    128
    #2

    flash_bios

    Отиди на този адрес:

    http://forum.ocworkbench.com/ocwbcgi...ubb=forum&f=27

    Там ще намериш линкове за всички версии на BIOS, които са излизали, Flash програмата за AMI BIOS-а, драйверите за дъното, въпроси и отговори на често задавани въпроси и много други неща. Тази програма "aminfo332" не съм сигурен, че разпознава това дъно.



    I'll be back!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #3

    flash_bios

    Приятелю,УМНАТА С ФЛАШВАНЕТО НА БИОСА НА ДЪНАТА НА ЕЦС ЕЛИТГРУП!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ако попрочетеш из форумите ще разбереш за какво ти говоря.Ако дъното ти работи добре НЕ ГО ФЛАШВАЙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Нещата може да станат още по зле.Да не кажа че можеш да останеш и без дъно... Не говоря празни приказки!!!Противно на всички останали дъна флашването на дъно елитгруп може да доведе до влошаване ....Особено ако не уцелиш подходящият ъпдейт.Напарих се не само с к7s5a ами и с к7vza...

    Наложи се да връщам старите ревизии на биосите тъй като уиндоуса се скапва... Гледай да ги запазиш щото иначе... не знам.




  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    128
    #4

    flash_bios

    Аз пък си флашвам всяка нова версия, която излезе (без последната) и не съм имал проблем. Просто трябва да се внимава какво се върши. Иначе съм съгласен, че ако всичко си работи добре, няма смисъл да се сменя биоса.



    I'll be back!

  6. mpm
    mpm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    4
    #5

    flash_bios

    Hristo, bili napisal na edin red operaciqta na fla6vane.




  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #6

    flash_bios



    hristo sigurno si prav da ti kaza.Za k7s5a sym siguren zastoto az sym gi prawil flashowete9wsicko pod dos kakto si mu e reda i starite revizii si gi pazia a drugite deto izpistiaha mai sa gi flashwali pod windows:-))Wsysnost osnownia problem e che ne moga da razbera koya wersia kakwo oprawia i kakwo ne, a te znaesh sa tolkova mnogo.... Ne flashwam nito za pyrvi nito za deseti pyt no tolkova revizii na flasha za sefte vizdam!!!oswen towa ne pomnia koya versia na flashera sym polzwal(i te sa bol:-))

    Ne znam ti kak si no az sym dovolen s izkluchenie na zwuka...Ima nawika otwreme na wreme da se izkluchwa posle kat mu dode kefa pak se wkluchwa i wsicko towa bez da ima konflikti s ostanalite zeleza.???

    Ako imash ideya po wyprosa mikrofona e twoi:-))

    mpm: ami ste ti otgovoria wmesto kolegata ako nema nisto protiv.

    Prawish sistemna disketa na koyato zapiswash flashera(programata za flashwane i faila s razshirenie .bin(nowata versia na biosa).Puskash flashera ,zapazwash pod nekwo ime starata versia,kato te pita za nowata pishes imeto na bin faila i chakash syobstenie che wsicko e ok.W NIKAKYW SLUCHAI NE RESTARTIRASH ILI IZKLUCHWASH PC TO DOKATO NE PRIKLUCHI FLASHWANETO oswen ako ne iskash da si kupish now bios(ili dyno:-)) I ne dai si boze da sprat toka ili da udari grymotewic...:-))






  8.  
     
  9. mpm
    mpm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    4
    #7

    flash_bios

    Popkaro: Biosite kioto se svalqt sa s raz6irenie .rom

    Mnogo mneniq no nikoj ne napiasa savsem prosto komandniq red na fla6vaneto. Fla6val sam video karti biosi s AWARD no takova 4udo kato ami-bios ne sam vijdal. mNOGO TAPO !!




  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #8

    flash_bios

    mpm, не е вярно това, което казваш, зависи от програмата, която използуваш - може да е .rom, а може и да е .bin.

    И за какво ти е притрябвал този команден ред, има го в хелпа и на Awrdflash и на Amiflash, всеки може да си го прочете, но тези програми отдавна са с графичен интерфейс и команден ред рядко ти трябва!

    AMI BIOS беше доста разпространен преди, не знам какво му се чудиш толкова - същата работа като AWARD. Даже за флашване е по-добър, защото при провал позволява ползване на дискета за зареждане на BOOT BLOCK-а.




  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    265
    #9

    flash_bios

    Flachvai smelo ne se 6a6kai.Pri AMI e xxx.rom pri AWARD e xxx.bin.Puska6 nqkav DOS i gotovo.

    Ako toka spre........ako padne gram.........ako ti padne saksiq na glavata:-----------)))))).

    Ako-to .........nali znae6:-).

    Deistvai ne mu se 4udi.




  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #10

    flash_bios

    Stan Да ве има такова нещо забрайх че к7с5а е с ром....



    Tanyo Абе колегата явно е на вие с доса и затова има проблеми...



    nikci командният ред не е нищо особено просто ако не напишеш разширението на файла не става:-)) т.е. за к7s5a имаш:

    правиш една системна дискета (sys a после на нея записваш aminf332.exe и файла 020206.rom .След като бутнеш от дискетата след промпта пишеш:

    aminf332 020206.rom и чакаш да изпише чипсета и да направи самия флаш(излизат едни триъгълничета) Това е то чиста работа бояджилък.

    Междувременно флашнах още две такива но този път нямах проблеми(но и подобрение няма...)




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе