Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

downclock

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #16

    Re: downclock

    ма той много поскъпнал тока бе мамамустара(аз пък бях написал, че ми харчи 5 лв/месец) - ама явно за последно съм смятал когато бях с Celeron 300A, 64MB PC100....(и на старите цени...)...


    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    компа си има захранване
    то е примерно 300W ( това му е максимума - значи повече от 300W* на час , компа не може да дърпа ,)
    отделно мониторите са от 27 - 150 W на час ( ТФТ не вдига повее от 57 W, CRT не пада под 70 W )
    Сметнете си го грубо
    най-бикновен комп. с не геймърска карта* и 1 хард , с две оптични устройства и 17 "CRT -*
    180 + 75* = 255 W на час* ( по-малко от полилея ми с 3x100W Круши ! )

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    със "сметалката" ми даде "peak 304W"


    http://www.electro-sof.com/prices.php

    и като сметна 0.285 кв/ч х 16 ч/д х 30 дни х 0.12 лв* - получава се 16.40 лв на месец - баси компира .... - ще го хвърлям.... , пък и са 2 в къщи...

    значи от 35 лв сметка ток месечно - ~ 20 лв са ми от компирите...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #17

    Re: downclock

    пълни глупости ;Р

    тфт-тата в power save харчат <1W, което е случая в 16-20 часа от времето и дори повече, ако приемем че работиш и това ти е домашния компютър.
    харддиск-а също не работи на 10-20% от макс консумацията си, ако не си пуснал торентите.
    процесора в 95% от времето е натоварен под 15%.
    оптичните устройства и записвачките я ги ползваш веднъж месечно, я не...
    да не говорим , че ако примерно на захранването ти пише 300W, това е абсолютен максимум на това захранване, което в общия случай то не може да подържа особено дълго време.

    та по мое лично мнение, средния товар на не геймърски, компютър на работещ човек е 100-150W на час

  4. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #18

    Re: downclock

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    пълни глупости ;Р

    тфт-тата в power save харчат <1W, което е случая в 16-20 часа от времето и дори повече, ако приемем че работиш и това ти е домашния компютър.
    харддиск-а също не работи на 10-20% от макс консумацията си, ако не си пуснал торентите.
    процесора в 95% от времето е натоварен под 15%.
    оптичните устройства и записвачките я ги ползваш веднъж месечно, я не...
    да не говорим , че ако примерно на захранването ти пише 300W, това е абсолютен максимум на това захранване, което в общия случай то не може да подържа особено дълго време.

    та по мое лично мнение, средния товар на не геймърски, компютър на работещ човек е 100-150W на час



    ма пак са си пари бе* :coolsmiley:

    п.п.

    с 2 броя CRT съм - ама на 10-тата минута са вече на "stand by"

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #19

    Re: downclock

    е то безплатен обяд няма...

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #20

    Re: downclock

    от компа,ще е 350 вата захранване,1 хард , 3 гхз , 6600 гт пси , 512 рам ... май за през нощта, ще си включвам старото пс да тегли ... или пък ще ползвам този само на нощна .... тези електромери колко струват сигурно не са ефтини ?
    абе в най-лошия случай ще плащам към 40 лв 250 КВата ако е 24/7 он. *само за компа сега го сметнах ... нощната е двойно по ефтина туй че вече само на нея ....
    тва крт не ми се нрави май ще взема тфт най скоро време ...
    те тфт-тата до 1 ват ама на стенд бай май беше иначе макс 40 вата май беш нзн

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Re: downclock

    mod.edit FearMe

    connect, много се дразня от начина, по който пишеш и елементарните грешки, които допускаш

    понеже предполагам, че не си толкова глупав, че да не знаеш как се пишат елементарни думи като "тОва", "аЗ" и други подобни, приемам упоритостта ти да не пишеш правилно като преднамерена липса на уважение към форума и другите участници и отправям последно предупреждение - или започваш да се стараеш повече, или трия абсолютно всичко, написано от теб, независимо от стойността му

    правилата важат за всички

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #22

    Re: downclock

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    от компа,ще е 350 вата захранване,1 хард , 3 гхз , 6600 гт пси , 512 рам ... май за през нощта, ще си включвам старото пс да тегли ... или пък ще ползвам този само на нощна .... тези електромери колко струват сигурно не са ефтини ?
    абе в най-лошия случай ще плащам към 40 лв 250 КВата ако е 24/7 он. *само за компа сега го сметнах ... нощната е двойно по ефтина туй че вече само на нея ....
    тва крт не ми се нрави май ще взема тфт най скоро време ...
    те тфт-тата до 1 ват ама на стенд бай май беше иначе макс 40 вата май беш* нзн
    ти май нищо не прочете/разбра от горенаписаното ?

    повече от 15 лв на месец трудно за комп да платиш(освен ако нямаш някой 'rack server").


  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #23

    Re: downclock

    абе просто пиша доста бързо ... ко толкова ... приемай го както искаш ... не че ми пука дали ще ми триеш мненията ама нищо преднамерено от мен

    еми ето как го сметнах 24 ч х 7 дена х 4 седмици х 310 вата примерно х 0,174 лв. =* 37

  11. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #24

    Re: downclock

    connect,
    може да се downclock-ва софтуерно - напр. с RMClock. За АМД например си сваля автоматично множителя /дори и половинки/ и напрежението на процесора с N на брой стъпки и според натоварването си ги променя автоматично, което е доста ефективно. За П4 също работи но там се променят други параметри. Можеш да я пробваш - http://cpu.rightmark.org/products/rmclock.shtml.
    При мен температурата пада с около 10 градуса след пускането и.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re: downclock

    ktt, ти четеш ли изобщо за какво е темата?

    не дали може да се downclock-ва, а каква е евентуалната "полза" откъм спестяване на пари. освен това по темата не е писано 10 дена, което явно показва, че човекът е получил нужната информация и интересът към повдигнатия въпрос е изчерпан

  13. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #26

    Re: downclock

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ktt, ти четеш ли изобщо за какво е темата?

    не дали може да се downclock-ва, а каква е евентуалната "полза" откъм спестяване на пари. освен това по темата не е писано 10 дена, което явно показва, че човекът е получил нужната информация и интересът към повдигнатия въпрос е изчерпан
    Не съвсем. Май ти не четеш, както винаги. Човекът питаше и как да го направи. И аз затова това му предложих като вариант да става автоматично софтуерно без да се занимава с шини и т.н., като освен честотата в добавка се намаля и напрежението му.
    Относно ползата - смятам, че винаги има такава- ток, шум, топлина и затова го правя винаги.
    И престани да правиш неуместни забележки към останалите. Не му е тук мястото да ни учиш. Все пак си един от малкото незнаещи, които могат да се открият. Ако бях обърнал внимание, че си цъфнал и тук, нямаше изобщо да пиша.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе