Резултати от 1 до 12 от общо 12

MSI k8Neo2 Platinium

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1

    MSI k8Neo2 Platinium

    Попадна ми пред погледа едно дъно на MSI k8Neo2 Platinium с nForce3 чипсет за сокет 939 с AGP. Хареса ми най-много ,че е AGP и няма да ми се наложи да сменям видеото (Sapphire X1600Pro 256 AGP) . Та какво ще кажете за дъното , както и заслужава ли си да сменям любимият Barton 3200+ в комплект с Albatron KX18DSPro за това дъно и Athlon64 3200+ Venis core ? Предварилтено благодаря за мненията.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: MSI k8Neo2 Platinium

    Аз казвам ДА !
    заслужава си според мен Стънка !

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #3

    Re: MSI k8Neo2 Platinium

    Не очакваи чудесий Дъното е добро и CPU-то също, но не очакваи зашеметяваща прозводителност спрямо това което имаш сега!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: MSI k8Neo2 Platinium

    май наистина е така де !

    само дето май стънката се отказа от АГП варианта

    ама май Стънка не е зле да сбориш два компа - твоя настоящия и едно А3000+, 939 с PCI-E , и да си решиш .

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: MSI k8Neo2 Platinium

    венецията ще изпревари бартъна във всичко, и то осезателно, слушай ми думата
    и да не говорим, че се о/с като луда (венеция ядро... 90нм... ей )

    но истината е, че трябва да си решиш за какво ти трябва. видеото не е зле и този процесор ще го "отвори" повече. от друга страна, ако ще кодираш/capture-ваш разлика сериозна няма да видиш. а дали офисът ще ти се отваря с 2 милисекунди по-бързо мисля, че не е от значение

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: MSI k8Neo2 Platinium

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    венецията ще изпревари бартъна във всичко, и то осезателно, слушай ми думата
    и да не говорим, че се о/с като луда (венеция ядро... 90нм... ей )

    но истината е, че трябва да си решиш за какво ти трябва. видеото не е зле и този процесор ще го "отвори" повече. от друга страна, ако ще кодираш/capture-ваш разлика сериозна няма да видиш. а дали офисът ще ти се отваря с 2 милисекунди по-бързо мисля, че не е от значение

    FearMe, и аз се надявах това което казваш да се случи но на практика нямаше никаква разлика между двата процесора като производителност на някои тестове Вениса изпреварваше незначително , на други Бартъна. Честно казано , се надявах поне в игрите да има някакъв прираст ама и там нямаше нищо. Единственият плюс за мен на 64 битовият процесор е ,че е много студен и че успях да инсталирам на него Мас ОSХ , лично аз не съм фен на клока въпреки ,че заради спорта от 1800 мегахерца скочихме на 2340 без никакъв проблем а знам ,че може и още.* В момента пак съм си с Бартъна и добрият стар nForce2Ultra и се чудя и се мая де ще му излезе края Компа го ползвам главно за гледане на филми и за игри когато имам време

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: MSI k8Neo2 Platinium

    как го тества?

    ако е "на око" забрави да си разбрал нещо
    нито 20->22 fps ще усетиш, нито 80->90, а моето "осезателно" може би е оставило впечатление за прираст в пъти

    когато от t-bred 1467->2300 (принципно на 2100 го държах, особено лятото) минах на semp 3000+ разликата беше 10% между о/с t-bred и дефолтен (1800) семп. температурата (респективно шумът) обаче нямат място за сравнение

    по онова време бях с 5900XT и смяната на процесора ( и минаването nf2->nf3 ) направо я събудиха за нов живот. затова и попитах за какво ползваш най-често компа. защото мен ме заболя сърцето, когато времето за dvd->divx ми скочи почти двойно (все пак само 128 cache)

    та вече директно на въпроса - "сборих" въпросния semp 3000+/754 с един opteron 144/nf4 ultra (и двата с дефолтни 1800, и двата с 6600GT) и на равни честоти в игрите аз съм по-бърз. ха сега де
    в прекодирането той е 2-2.5 пъти по-бърз (1mb cache!!!)
    в синтетичните тестове му дишам праха, но какво значение има така или иначе, след като реалните приложения имат значение

    не знам на твоя комп къде му е bottleneck-a - колко рам има примерно, и т.н., но дълбоко съм убеден, че венецията има много скрит потенциал, който тепърва би отключил със смяна на другите компоненти, докато бартънчето вече дава всичко от себе си.

    в този ред на мисли аз се замислям сериозно за смяна на семп-а с а64 3000+ венеция, само дето за 754 вече си е чист късмет да се намери (абе то аз мисля и към 939 заради pci-e да минавам, ама да видим кога и как )

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: MSI k8Neo2 Platinium

    @FearMe
    @Stenly определено може да изтества машинка
    занимава се с около 3 г повече от мен с компютри !
    Батката знае какво и с какво, да тества и какво да гледа ! ! !

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: MSI k8Neo2 Platinium

    аз стънката го познавам от едно време, ама той не се сеща

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re: MSI k8Neo2 Platinium

    FearMe абе на мен ми се стори ,че се познаваме , ама викам ари да не скачам с рогите напред ...........та въпроса ми е кога ще пием бира ? PAT и Наско са навити като градински маркучи


    Насе , назначавам те за рекламна циганка С две думи ПЪБЛИК РИЛЕЙШЪН ........бирчоците от мен ..............ари бе давайте да се срещаме ,че една седмица ще съм без комп и нещо е скука

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: MSI k8Neo2 Platinium

    Батка , трее се пусне тема , КАмен да я стикне и да събираме печелившите

    Условието което всички търсим е тиха обстановка , без чалга , народни цени и много наливна бира и мезета
    и да е по - в центъра че мноо път от всички иначе !

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re: MSI k8Neo2 Platinium

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Батка , трее се пусне тема , КАмен да я стикне и да събираме печелившите

    Условието което всички търсим е тиха обстановка , без чалга , народни цени и много наливна бира и мезета
    и да е по - в центъра че мноо път от всички иначе !
    абе това е мнооо сложно , хващаме ги двамата за ушите и в първото тихо заведение ...................

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Видео SAPPHIRE RADEON X1600 PRO и Аудио CREATIVE X-FI PLATINIUM
    От roumen68 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 04-12-06, 22:10
  2. Panda Antivirus Platinium v 7.0
    От svetliof във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-10-03, 16:27
  3. HELP. Manual za Live! Platinium 5.1
    От Dobko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 29-04-03, 09:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе