Резултати от 1 до 10 от общо 10

Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #1

    Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH

    Мисля да си вземам това дъно, та да питам някой дундурка ли си го такова и доволен ли е от него съответно
    "Замина" ми старото дъно (GA-7N400 беше), а и откъм дъна със Сокет А няма голям избор в момента ...
    Та до утре до края на работния ден казвайте ако ще казвате, че после отивам да го вземам

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #2

    Re: Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH

    Ееееее, никой ли няма с такова дъно?? Явно аз ще съм първият (което е и добре и зле) ...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #3

    Re: Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH

    Вземи го,за тия пари дето го видях не е зле.

  5. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #4

    Re: Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH

    Ми към 80-ина лв някъде.
    Както казах, и без това нямам друг избор - други дъна със Сокет А на пазара няма (освен едно с КТ400А, но то пък не е с двуканална памет).

    Айде, като го монтирам ще си кажа впечатленията (лоши или добри).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #5

    Re: Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH

    Izvnete me za latinicata! Takmo v momenta se trovq s edno takova dyno, no ne shte da zapali
    Prehvarlqm CPU & RAM na edno razbricano dyno na ECS s KT400 i raboti , a Asrocka ne iska da palne maa mu stara. Athlon XP +1800 e CPU i go ima v spisaka na poddarjanite CPU. Nqkoy ima li idei ?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH

    обясни какво разбираш под "не иска да палне"
    може да не му стига тока - новите дъна искат по-мощни захранвания

    не пиука ли по някакъв начин?
    с последен биос ли е?

  8.  
     
  9. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #7

    Re: Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH

    Моето тръгна нормално.
    Е, в началото като го монтирах тръгваше, но след 5-6 секунди се изключваше сам компютъра, и докато не махнех захранващия кабел от захранването не искаше да тръгне после. След наместване на процесора нещата се оправиха, макар че мисля, че го бях сложил добре още първи япът, ама знае ли човек ...
    Иначе дънцето не е никак лошо - засега съм доволен. И най-готиното е, че не съм му правил и рипейр на ОС, защото включих компютъра, то си поиска само малко драйвери за дъното и толкоз - предполагам това е заради това, че са с еднакъв чипсет със старото (nForce 2) angel
    Иначе нямаше и пищялка към него, и на кутията нямам, ама взех от старото дъно - засега само тя може да се ползва от него

    SHELL - дай малко повече информация - какво разбираш под "не пали", колко ватово ти е захранването и т.н. Въобще опиши по-подробно ситуацията, за да може да ти се помогне евентуално.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #8

    Re: Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH

    Благодаря за отговорите и моля да ме извините за дългото мълчание. На "работещото" дъно отчиташе 97 градуса. Флашнах БИОС-а и градусите паднаха с 20 т.е. на 77. Сложих един конвенционален вентилатор срещу кутията и температурата падна на 17. Луда работа направо.Оказа се , че и процесора е зле. Проблема се реши с купуването на дъно + процесор, но не исках това да се случва на моите приятели . Значи вследствие на мълния и неизключен кабел дъното имаше изгорял един чип на TI GD75232 "Single Chip With Easy Interface Between UART and Serial-Port Connector " , разпоих го и пробвах дънцето, но IT8705F (ако знаете колко неще минават през това чудо, ще ви падне шапката) загряваше чак до парене. Разпоих и него и не остана нищо по дъното, което да грее. Сега ще му сложа процесора и ще си играя за спорта. Ако има изненадващи резултати, ще пиша.

  11. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #9

    Re: Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH

    IT8705F - тоя чип май беше ейтам до PCI слотовете, а?
    Чипа основно управлява PCI слотовете, но май също прави връзката между северния и южния мост на дъното.

    Моето старо дънце съм го дал на един майстор, да каже ще го бъде ли или не, и той изрази съмнение за този чип IT8705F - по моето дъно нямаше компоненти, които да парят, също нямаше такива с видими дефекти. Скоро ще се обади майстора и ще каже какво е положението.
    Старото ми дъно не подаваше сигнал към монитора, т.е. вероятно не стига напрежение до AGP слота, знам ли го.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH

    Стига глупости - може да е заминал някой кондензатор или биоса
    не хвърляйте дъната си моля Ви
    Пращайте ми ги

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам/заменям SATA RAID контролер, Buffalo WHR-HP-G54 и антени
    От yHuKyM във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-12, 09:59
  2. Помощ за Case Sata Raid-Ch-2350SESR
    От SLAVETO във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 28-10-09, 00:52
  3. Barton 2800+ + K7NF2-RAID - проблем
    От MomoSat във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 13-07-08, 22:29
  4. Питане за Philips VOIP433 Dual Phone
    От koki_bg във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-08, 01:28
  5. Малко помощ за Sempron 2400+ и K7NF2-RAID
    От MomoSat във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 25-08-07, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе