Northbridge GeForce 6150
Southbridge nForce 430

Имам две платки с такъв чипсет. Едната е Foxconn 6150K8MD/s939, а другата ASUS M2NPV-MX/AM2. Просецорите са Athlon 3500+ със съответния цокъл.
И при двете, върху nortbridge има алуминиев радиатор. При първата има и върху southbridge.

След около 30 мин работа с WinXP, радиаторите са толкова горещи, че не може да се задържи пръста за повече от две секунди. Пари ужасно. В същия момент, и при двете платки, в BIOS / PC Healt status показва, че sytem temperature = 35*
При втората платка, в Windows-режим, програмата на Asus - asusprobeII.exe - пак показва 35*. За процесорите е още по-малко (около 33*) но те са студени и при пипане.

Та се чудя какво да правя ?
Да ги оставя ли както са си и да разчитам на гаранция от производителя в случай че изгорят (щото според мен ще се опекат за не повече от месец), или да взема да им монтирам по някое вентилаторче върху радиаторите. То аз вече ги монтирах, ама ми бръмчи и ми се ще да ги няма.

Ако някой друг има под ръка платка с такъв чипсет, нека сподели какви са температурите. Ама не тия които ги отчита софтуера, а тия които усеща при пипане на радиаторите.