Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Дойде и краят на една платформа !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    Дойде и краят на една платформа !

    Става дума за сокет 939.
    От месеци се чуваха слухове и предания че АМД са спрели производството на този сокет, но никой не повярва.
    Още повече - Търговците масово отричаха такова нещо и накрая се оказа че:
    Такива дъна на пазара няма ( или ако има са много ограничени количествата )
    Избора на чипсет е отрицателен ( също като при мен като си търся обувки - ако има 49-и номер , го купувам ,без да го избирам или тн. )
    Определено АМ2 навлезе много силно на пазара . Low end чипсета си остана едноканалния с 64 организация и трансфер - s.754
    В момента пазара е наситен с процесори 939 сокет на смешни цени а пазара на дъна е кът !

    Съветвам всеки който има дъно 939 за продаване - да се отървава от него и да минава на АМ2
    Всеки който има с.754 да продължи да си го къта - докато не дойде АМ3 ( невероятно но се очаква в края на 2007 да се покаже и ситуацията да стане същата с АМ2 )
    Който е в моето положение - да пие една студена вода и да си търси дъно.
    ( мисля че това би накарало много хора да забравят за клока , защото се оказа че процесорите издържат , но дъната не ! )

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #2

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Става дума за сокет 939.
    Съветвам всеки който има дъно 939 за продаване - да се отървава от него и да минава на АМ2
    Който е в моето положение - да пие една студена вода и да си търси дъно.
    ( мисля че това би накарало много хора да забравят за клока , защото се оказа че процесорите издържат , но дъната не ! )
    Чак пък такава паника. 939 изкара година и половина, АМ2 изкара 7 месеца. От няколко години наблюдаваме явлението смяна на сокети на 6 месеца. А как според теб АМД и Интел ще си изпълняват годишните бюджети. Та то си е същото като Майкрософт-Уиндоус. Няколко години и "ако искаш". Ако разсъждаваме така както те искат - ами ще им оправим бюджета.
    Та 939 си е /беше/ добър сокет. Преминаването от 754 към 939 беше по-оправдано отколкото от 939 към АМ2. АМ2 видяхме колко изкара. Не е ясно колко време още ще се произвеждат процесори и за трита. Като ползвател ми е все тая дали ще има дъна. Да има още една-две години процесори - стига.
    Относно твърдението за клока - не мога да се съглася. Точно обратното - процесорите не издържат. Освен това новите сокети с нови дъна изобщо не значи по-добър клок. Точно обратното явление наблюдавахме до сега.
    И накрая за отърваването. Не смятам да го правя. Проста аритметика. Ако искам да имам най-новото ~ 250 $ на година. Компютърът е предназначен за работа а не за сваляне на мацки. Докато ми върши работа не смятам да пипам нищо по него. И ако изкарам примерно 3 години, така ще имам един стар за хлапето и един последна мода за мен. А ако правя постоянни апдейти ще имам само един и то на по-висока цена. Да не забравяме, че се набутваме и при продажба на "старите неща". Дори и да са на 1 седмица ги продаваме на половин цена. Виста х64 ми дава оценки от 4.2 /видео/ до 5.9 /дискове/ и върви перфектно, както и всички игри за които се сетя. Adobe production studio, Corel, 3dMax и т.н също. Не благодаря.
    Относно бързането и преминаване към АМ2 също не мога да се съглася. От това по-глупав апгрейт в момента няма, както и ако купуваме нещо ново да вземем 754 или 939.
    Та според мен - редки но тотални апгрейти. Никакво бързане. Колкото по-рядко - по-добре.
    Успех.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    Споделям мнението на КТТ за ъпгрейдите, въпреки че смяната на сокети адски ме дразни и ми се струва, че е повече маркетингов трик, отколкото се налага по технически причини. Но на практика, в момента имам процесор на 1.8ГХз, който спокойно стига 2400 даже с боксовския си радиатор, ако му мушна един хубав меден може и повече да задържи. Предпочитам засега да наливам кинти в рам и видео. Пък бъдещето ще покаже до кога ще просъществува с.939 (поне у нас )

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    както винаги, истината е между двете крайности :Р

    винаги е имало 3 вида компютри - стари, актуални и "прекалено нови и скъпи". всеки знае къде е неговия и съобразно нуждите и парите си минава в по-горен клас.

    та в момента нещата седят така:

    стари - всичко, което е < 2-2.5ghz, 512 ram, 6600/x1600
    актуални - всичко нагоре, което е single core
    горен клас - двуядрени

    на всички може да се работи на офис приложения

    на старите могат да се цъкат стари игрички
    на актуалните всичко, понякога с известни компромиси
    на горния клас - всичко, което и на актуалните, но с 10% по-бързо

    понастоящем полза от 2 ядра няма кой знае колко, но пътеката води натам... аз лично съм привърженик на честите upgrade-и с по-малки суми, които ме държат на достатъчно високо ниво съобразно изискванията ми, като налетите пари не ми идват накуп и не ме затормозяват финансово ни най-малко

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    KTT , сега не съм искал мнение а само споменах
    939 аз не мога да намеря избор освен гигабайт с nf4 или Асус със sis чипсет
    асрок няма , останали са jetaway -лично не харесва мтази марка ( много проблеми имах с нея )
    просто избора е ужасно малък
    754 вече подкарва 2-ра година и ще си остане занапред

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    Насе, Асроците идват до няколко дена.

    Мдаммм, имам стара машина по думите на FearMe С това куцо Х1600Про ...........нищо , довечера Каменски ще ти го върна на UT2004 дет така обиди компа ми хихихи

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    Стънка - това ще им е на асроците
    след тях няма да има нищо на 939

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #8

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    Миналата седмица и аз търсих дъно на 939 и накрая намерих в Reset. Взех това

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    и аз исках това , но у провициите го нема !

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #10

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    Е то и аз съм в дълбоката провинция (знаеш къде), но с поръчка става.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    Вчера купувах ASUS A8N-SLI SE от Мост

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    искам да ми кажете че сте купили примерно 5 бр.
    по 1 бр. вярно малко трудно но се намира все още желания модел.

    @stenly вече има Asrock,&#160; моите колеги могат да ми намерят някоя друга бр. , но като цяло дъната са кът !
    Прегледайте ценовите листи ище се убедите сами - 939 е все по рядко сред дънните платки.

    Целта на тази тема бе да не се набута някой да си купи нещо което го няма , няма и да го има.Не съм искал да споря с когото и да е , нито да обсъждам пазара и наличностите. Забелязах промените в пазара и уведомих всички.
    Не очаквах да бъде единствен пост тук!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #13

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    Че са кът си прав, аз затова и написах че търсих и накрая намерих - т.е. че малко трудно открих. За мен по интересно е че преди време се писа че 754 умира, а вижте го сега - по-богат избор от 939 има.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    Ами хората го писаха че Low end платформата остава s.754 а не 939 , но много хора почнаха да изкривяват това. Все пак времето показа кой е прав !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #15

    Re: Дойде и краят на една платформа !

    Много интерсно - умирал някакъв сокет, за който се казва, че има мощни процесори "на смешни цени", така че ако намерите такова дъно не купувайте, щото ще се набутате понеже вече не актулано, а тези които имат - отървавайте се...
    На мен ми се губи логиката на тези мисли, защото от времето на 486 процесорите насам, смяната на процесор винаги съм я разбирал в комплект със смяна на дъно. Едно време се правеха ъпгрейди със смяна само на процесор - сега технологиите по дъната се развиват със същата скорост, като развитието на процесорите, ако не и по-висока даже. Нещата отдавна не опират до процесорна мощ. Така че, за какво му е на човек да се отървава от дъното си - да не би защото има вероятност един ден да не може да намери достатъчно мощен процесор за дъното си!? Ами то, когато сам по себе си процесорът му е станал вече слабичък, тогва дъното му ще е морално още повече остаряло

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Каква е ролята на мултимедийните плейъри
    От taboo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 22-08-11, 19:23
  2. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  3. IP трафика стигна новата единица Зетабайт
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 22-05-10, 11:04
  4. Отговори: 4
    Последно: 21-05-09, 19:33
  5. Отговори: 15
    Последно: 22-03-08, 15:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе