Резултати от 1 до 5 от общо 5

Power Surge On Hub Port - Някой знае ли за тая гад мрасна нещо !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    21
    #1

    Power Surge On Hub Port - Някой знае ли за тая гад мрасна нещо !!!

    Значи от сумати време ми излиза едно и също съобщение за  (според уй ндолс) пренапрежение на усб порт. Има - няма устройство това саобщение си ми излиза постоянно. Специялно отварях лаптопа и му гледах портовете - наред са си имам 2 и на двата ако закача, най-често мишката и на моменти ми я изгася .Мерих му скапаните портове дават си 5 волта безотказно, ДОРИ КОГАТО МИ ВИКА ЧЕ ИМА ПРЕНАПРЕЖЕНИЕ в същия момент го меря и всичко е ОК . От Микрософт много интересен съпорт намерих влизате еди каде си еди щоси и дисибъл на всички усб портове и гледам аз да има следваща стъпка ама .. . . . няма това е решението явно ! Ако някой има такъв проблем да сподели нещо че умрех вече без усб портовете дори когато си включа телефона с усб кабелче пак ми го блокира  . Не помага и преинсталация на уй ндолс-а барабар с все драйверите или пак ъпдейт-а им .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re:Power Surge On Hub Port - Някой знае ли за тая гад мрасна нещо !!!


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    21
    #3

    Re:Power Surge On Hub Port - Някой знае ли за тая гад мрасна нещо !!!

    Благодаря ти kris11 ето какво намерих относно проблема ако някой има същия проблем да знае че почти нема оправия :

    Solution, from Dr Geek
    After much googling, I discovered there is no true solution on the internet. Seeming this article is at the top of the google list for search "POWER SURGE ON HUB", heres the solution.

    The problem, is you get a message "Power surge on Hub Port", whether it be one device connected (such as a optical mouse) or every port connected. The problem appears out of know where, if this sounds like you, read on...

    Ive tried everything, I've uninstalled the USB entries in device manager, reset my bios, tweaked the usb settings in my bios, vaccumed my usb ports, tried vista, xp and the problem was still there.

    The BAD news . This error is telling you the truth, there is a fault that is causing a power surge in the usb port. This is permanent damage, and is not reversable. For me, I believe I shorted a port because a part of the motherboard aluminium frame at the back on the case came into contact with a tooth within the usb port. The damage is permanent, thats the bad news.

    The GOOD news , is that Windows being the great thing it is, can disable certain devices if their malfunctioning, Under your Ctrl Panel->System->Device Manager, you will have a section at the end called "Universal Serial Bus controllers". For each detected usb port on your computer, you will have a "USB Root Hub" and another item dependant on your board manufacturer. For me, its "Intel(R) 82801FB/FBM USB Universal Host Controller - XXXX". These are the items we want to deal with.

    Firstly, disconnect all usb devices from your PC

    Secondly, using a PS2 keyboard/mouse, right click (Keyboard, press the button to the left of your Right Ctrl) on each "Intel(R) ...." listing under the "Universal Serial Bus controllers" and select disable. Leave the "USB Root Hub" alone. You will see that once you disable each one of these, the "USB Root Hub" disappear anyway. Disable all of these "Intel(R) ...." entries.

    Thirdly, this is a repetitive step, starting from the top, right click and enable a single usb controller. Now use a low powered device like a optical mouse and plug it into a usb port, if it doesn't pickup within 10 seconds, change to the next usb port, until you get it to respond. If none of the ports respond, disable this usb controller again, and repeat this step for the next usb controller in the list.

    With a bit of luck, you will, like me, still have a functional usb port on your computer. I have six in total, two ports don't even provide any power to my optical usb mouse, three fail working after a minute or so, the remaining one seems to be still standing.

    If your unlucky enough not to have any functional USB Ports, or find that you need more ports to retain your sanity, the next best bet is to buy a PCI USB Card and plug it into your mainboard, but be sure to disable the onboard USB via the bios, otherwise you may find it'll interfere with the PCI card's usb ports OR buy a new mainboard, because it has permanent damage.

    Hope this solution finds you happiness... Schitzn (Dr Geek)

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4

    Re:Power Surge On Hub Port - Някой знае ли за тая гад мрасна нещо !!!

    Ти сега разбра ли какъв всъщност ти е проблема ? - трайна хардуерна повреда, която най-вероятно си я причинил самия ти с някакво лошо действие - даване накъсо на USB-сигналите, при което се е получил някакъв пробив в някой елемент и захранващите 5 волта на USB се прехвърлят към USB-сигналите за данни. Може да си вкарал USB-кабела под ъгъл, може да си полял външната USB мишка с кафе, може просто да си ползвал дефектен USB-кабел, може да е нещо друго.
    Пиша ти го това дотук, защото в първия си пост си готов да обвиниш целия свят за проблема, но не и себе си за немърливо действие.

    А сега към ... конструктивната част - ако имаш късмет, дефекта може и да е поправяем. (Всъщност той винаги е поправяем със смяна на дънната платка на лаптопа, но аз говоря за нещо друго)
    Разглобява се лаптопа, сваля се дънната платка, оглежда се ... и така нататък. Ако забележиш някъде следи от искрене около някои от USB-портовете - разгледай ги внимателно - дали не се е получило някакво "метализиране" което евентуално да се почисти, или пък дали има възможност да се изолира цялата верига още преди мястото на искрене ... и т.н. Това по принцип не е нещо което да се прави вкъщи на любителски начала, но някой мераклии и късметлии успяват да се справят, поемайки смело всички рискове от такива действия (други пък не чак такива късметлии при поемането на такива рискове ... и им се налага след това да си купуват друг лаптоп).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    21
    #5

    Re:Power Surge On Hub Port - Някой знае ли за тая гад мрасна нещо !!!

    Благодаря за коментара MitkoS не че искам да избегна критика но този лаптоп ми е служебен и работя в фирма която се занимава с компютри, та поне топчето си го разглабям в офиса а не в нас без инструменти . Така като се замисля проблема май си ми беше от самото начало когато ми го дадоха (понеже го взех от предишен колега пък той от друг и тн.) та в този ред на мисли нищо чудно да му се е случило нещо от изброените неща Благодаря ти за съветите пак ще го огледам .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да следим за правилния монтаж на климk
    От boiski във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 03-03-12, 01:41
  2. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 19:32
  3. Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)
    От enkov във форум Коментирай новина
    Отговори: 56
    Последно: 21-01-09, 11:32
  4. Отговори: 15
    Последно: 22-03-08, 16:49
  5. Нов сайт , надявам се да ни е от полза.
    От izwerga във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 07-11-07, 12:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе