Резултати от 1 до 15 от общо 15

загрял процесор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #1

    загрял процесор

    Абе много странно, но супер бързо ми загрява процесора (1, 2 часа) и се изключва компа (което предполагам е защитна реакция на самия компютър). Изчистих с прахосмукачката всичко.... ама на, не помогна кой знае колко. И така, като изключи компютъра го отварям, махам вентилатора на процесора и чакам 30-40мин да истине и пак почвам. Ако някой може нещо да ме посъветва...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: загрял процесор

    Контактната паста на радиатора смени ли?

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: загрял процесор

    Едва ли има въобще паста, щом често маха вентилатора (предполагам и радиатора към него ) и чака да изтива процесора

    Виж все пак в БИОС-а на каква температура е зададено да се изключва компа

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: загрял процесор

    Oгледай електролитните кондензатори на дъното дали не са надути (надявам се знаеш какво е кондензатор). Освен това, като махнеш "вентилатора на процесора", това предполагам означава целия радиатор, защото в противен случай няма никакъв смисъл, постави хубава термо паста (силиконова) на процесора (да е добре намазан 0,1-0,2мм - не много дебело и равномерно разпределена по площа. Слагаш след това радиатора и повече не го махаш. Ако пак загрява, проблема е някъде другаде. А ако има надути кондензатори - смяна или на кондензаторите или на цялото дъно , ако няма кой та ти ги смени.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #5

    Re: загрял процесор

    Еми всъшност да... махам радиатора с вентилатора и има супер супер малко паста. Днес ще се опитам да купя една силиконова и да видим дали ще има същите последствия. Иначе кондензаторите са си ОК. Само радиатора става много топъл и от там процесора гасне... така си ги обяснявам вече нещата -от пастата

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: загрял процесор

    Ако пастата е малко, няма да загрява радиатора защото при недобро контактуване на процесора с охладителя , няма да има равномерно топлоотдаване........опитай с някоя по-добра перка да обдухва радиатора.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #7

    Re: загрял процесор

    а дали може да ми препоръчате нещо, но ем че да е на нормална цена ем че да работи добре

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #8

    Re: загрял процесор

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Ако пастата е малко, няма да загрява радиатора защото при недобро контактуване на процесора с охладителя , няма да има равномерно топлоотдаване........опитай с някоя по-добра перка да обдухва радиатора.
    Най-добре си смени целият FAN, може и само перката отгоре!!! Виж дали си го почистил добре, т.е дали няма още боклуци под перката и дали тя не върти с по-ниски обороти.
    Като го почиства раздели ли вентилатора от металният охладител? Почисти ли и смаза ли вентилатора?

    P.S. А за да се препоръча нещо може би трябва поне процесора да кажеш какъв е?!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #9

    Re: загрял процесор

    А от къде мога да проветря с какви обороти върти и евентуално ако е бавно, от къде да ги променя ?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #10

    Re: загрял процесор

    Пробвай първо да сложиш пастичка на текущия радиатор и ако продължава да прегрява тогава търси причината в перката.

    Но не забравяй първо много внимателно да почистиш остатъците от старата паста, както от радиатора, така и от процесора. Ето ТУК има кратко ръководство как се прави за процесора. Малко хумористично е написано, но е вярно и не се притеснявай. А радиатора е лесен.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #11

    Re: загрял процесор

    OFF TOPIC
    Докато чакаме следващия пост по темата, да попитам нещо малко в страни, но все пак свързано:
    В първия си пост georgikirchev каза, че "маха вентилатора на процесора", за да изстинел по-бързо, при което най-малко двама участника предположиха, че се маха всъщност целия охладител заедно радиатора. На мен обаче ми се струва по-логично точно обратното - да се остави радиатора. Практически той е пасивен елемент и с изключването на процесора цялата система "процесор-радиатор" веднага започва да отдава топлина. Точно в този момент радиаторът започва да върши истинската си работа - поради по-голямата си площ разсейва по-бързо топлината.
    Като цяло мисля, че при съмнения за прегряващ процесор махането на радиатора не е най-правилното решение. Според мен по-добре е да се изключи възможно най-бързо компютъра, но радиатора да се остави поне десетина минути (ако въобще има причина да се маха после). Още по-добре би било ако може да се направи така, че перката да продължи да духа през това време, но не мисля че е възможно със стандартните дънни платки и захранвания на пазара.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: загрял процесор

    stfn, уместна забележка

    махането е абсолютно безсмислено (като оставим настрана и че е опасно в неумели ръце)

    допълнителното обдухване може да стане със стаен вентилатор - ефектът е в рамките на няколко минути, а не час-два (проверено. което веднага ни вкарва в друга ситуация - защо стайният да не обдухва и по време на работа на компа. ефектът е поразителен (отново проверено

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    Re: загрял процесор

    Само да вметна, че същият ефект на внезапно "гаснене" може да се получи и при проблем с вентилатора на захранването. Няма да е излишно да погледнеш и него, и да го почистиш, ако се налага.


    Цитат Първоначално публикувано от georgikirchev
    А от къде мога да проветря с какви обороти върти и евентуално ако е бавно, от къде да ги променя ?

    http://www.almico.com/speedfan.php
    http://pcworld.bg/?call=USE~home;&page=paper&n=3944

  17. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #14

    Re: загрял процесор

    Цитат Първоначално публикувано от georgikirchev
    Абе много странно, но супер бързо ми загрява процесора (1, 2 часа) и се изключва компа (което предполагам е защитна реакция на самия компютър). Изчистих с прахосмукачката всичко.... ама на, не помогна кой знае колко. И така, като изключи компютъра го отварям, махам вентилатора на процесора и чакам 30-40мин да истине и пак почвам. Ако някой може нещо да ме посъветва...
    1:Въпросът ти е некоректно зададен
    2:Какъв модел ти е процесора,дъното,охлаждането,захранването,паметта
    3:Как разбра че,прегрява ,не съм чул за процесор който се охлажда(в неработещо състояние)цели 30-40 мин.,освен ако стайната температура е над 40*
    4:При каква ситуация изключва,играеш си на нещо,браузваш си в нета и т.н.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #15

    Re: загрял процесор

    вентилаторите работят ли добре, защото може да въртят но да не правят необходимия въздушен поток

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Процесор s.AM2 и HDD
    От artur777 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-11, 09:30
  2. Отговори: 2
    Последно: 25-07-09, 18:30
  3. процесор и FULL HD
    От единак във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 20
    Последно: 29-06-09, 08:16
  4. топъл процесор?
    От korea60 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 22-12-06, 10:57
  5. ? процесор
    От clikk във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-05, 23:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе