Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

процесор и FULL HD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    23
    #1

    процесор и FULL HD

    Четох доста. В различните подфоруми също. И пак не ми стана ясно.
    Проблемът ми е следния - моя обичан лаптоп накъсва при фул хд филми. На някои не накъсва сякаш, или поне не забележимо, но на всички има изоставане от звука. Подчертавам - само на 1920х1080. Ако е х800 или х720 няма проблем.
    Така и не разбрах от видеокартата ли е или от процесора?
    Двуядрен Т5750 2 Гх, видео Nvidia GeForsce 8400M GT.
    SONY

    Плийз хелп.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:процесор и FULL HD

    специално аз залагам за видео

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:процесор и FULL HD

    на кой плейър и с какъв кодек гледаш?
    (предполагам, че няма да можеш да ми отговориш за кодека, но поне да видим дали не си с някой тежък плейър)

    освен това дай пример за конкретен филм/клип, който ти накъсва, защото некадърно кодирани филми дал господ с лопатата....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re:процесор и FULL HD

    Аз препоръчвам Boxee

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    23
    #5

    Re:процесор и FULL HD

    Основно гледам с КМПлеър, но пробвах с каквото успях да намеря. Последно беше с един мпсстар, но...звука си изостава и това е. Кодеци...за КМП нови не намерих из нета/въобще никакви/, а другите са си нормалните - апдейтнах всичко, дето можеше май...

    Пример за филм... https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=162936&hit=1

    Да не говорим, че по едно време този конкретно започна да засича за по 1-2 сек... Звука си върви, но картината засича, като тръгне пак догонва звука, но със старото отклонение.

    Какво е Boxee?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:процесор и FULL HD

    абе то кодеците не са специални за отделните плейъри, ама нейсе, ще те оправим и без да си много наясно

    http://haali.cs.msu.ru/mkv/MatroskaSplitter.exe - ето с това или с това http://www.softpedia.com/progDownloa...oad-83084.html ( 4V8MO-DUZAW-CORE-8AH68-9YS2R ) се гледат FullHD-тата най-добре

    разкарваш всички, подчертавам ВСИЧКИ други кодеци/кодекпакети (nimo, cccp, k-lite и др.под. помии), слагаш матрьошката, след което ти трябват само divx и ac3 кодеците, за да гледаш 99.9% от всичко за гледане

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re:процесор и FULL HD

    Boxee е плеър.
    Аз съм със слаб компютър (май) - 2GHz Core2Duo 4MB cache T7200, Intel GMA950
    и това е единствения плеър с който мога да гледам HD видео. ЗА МЕН рядко насича, а приятели викат, че нон-стоп сече но за мен е ок. С други плеъри обаче не мога да гледам.

    П.П. аз съм на Mac.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #8

    Re:процесор и FULL HD

    Както казва FearMe, щом си с видео nVidia от 8-ма серия нагоре - CoreAVC е истинското решение.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re:процесор и FULL HD

    Само да добавя, че в CoreAvc 1.9 + по-новите драйвери на NVIDIA, вкараха по-добра поддръжка за CUDA. Усеща се чувствителна разлика в товаренето на процесора.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    23
    #10

    Re:процесор и FULL HD

    Сложих матрьошката, конвертора също /той всъщност за какво ми е?/, разкарах к-лайт-а и пак си е същото. Кой плеър да ползвам с тия неща?

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re:процесор и FULL HD

    Пусни Task Manager-a докато върви филма и кажи на колко се товари процесора.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    23
    #12

    Re:процесор и FULL HD

    CPU usage 55-60%, phisical memory 55%


  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:процесор и FULL HD

    такааа... явно не е от претоварване на компа, значи остава да е кофти филм. за кое заглавие говорим ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    23
    #14

    Re:процесор и FULL HD

    В по-горните си мнения дадох линк, ето го пак https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=162936&hit=1
    Но и на други ми е ставало така.
    Междудругото, видео картата ми в нета я дават да е с 512 Мб дедикейтид мемори, а на моя лаптоп е със 128 Мб дедикейтид, 800 и нещо си обща..

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:процесор и FULL HD

    вярно, че не съм видял по-горе линка, за което се извинявам, ама я дай някой друг, защото на този семпъла не работи, а надали вярваш, че ще дръпнем 8 гиги само да видим как върви при нас

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3D Телевизор LG 47LW5500 - 3D, 2D->3D, Smart, FULL LED, FULL HD
    От dstanoev във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-12, 00:24
  2. FULL LED tv?
    От vasy във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 01-07-10, 21:37
  3. full HD монитор
    От GOGETIT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-10-09, 18:57
  4. Отговори: 2
    Последно: 25-07-09, 18:30
  5. Full Bleem
    От X във форум ИГРИ
    Отговори: 10
    Последно: 22-05-02, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе