Резултати от 1 до 5 от общо 5

Итересен феномен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #1

    Итересен феномен

    Скоро се сдобих с GB GA-Z68XP-UD4 ревизия PCIe3, което е прекрасно дъно. Сглобих го педантично, то запя, но открих следния феномен.
    Дъното не искаше да заспива,след команда sleep,то веднага се събуждаще или след известно време.Заинатих се и открих от какво е;- понеже в къщи съм с рутер, този комп. на който е въпросното дъно, щом е в режим домашна мрежа го лови безсънието независимо дали втория комп. е включен или не, затова му зададох публична мрежа и проблема се оправи. С предишните дъна това го нямяше,но това ми се видя
    странно и затова реших да го споделя. Сега в режим публична мрежа дъното спи докато му кажа!
    Някакви мнения?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #2

    Re:Итересен феномен

    Имаш предвид във Windows 7 си променил мрежата от Home на Public? Не би трябвало да е така, това си е Windows настройка, а по принцип в sleep режим BIOS-a управлява събуждането, чрез WOL. Не би трябвало да зависи как е конфигурирана мрежата, това е на по-горно ниво...

  4. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #3

    Re:Итересен феномен

    Така е, но в това е феномена. Не мога да си го обясня, на домашна веднага се буди компа, а на публична е спящ до второ нареждане.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re:Итересен феномен

    А проверил ли си настройките за управление на захранването на мрежовите адаптери в Device Manager в двата случая ("Домашна" и "Публична" мрежа)?

  6. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #5

    Re:Итересен феномен

    Разреши това у-во да буди компютъра, беше включено и аз го изключих. Нещата наистина заспаха, гениален си приятелю, това не се бях сетил да проверя!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Необичаен феномен споходи човечеството
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 04-05-06, 10:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе