Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #16

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by the_tree


    Все още карам с Elitegroup k7s6a, но естествено не съм доволен от него. В близките 2-3 цедмици твърдо съм решил да си взема ново дъно - със сигурност ще е Epox но много се колебая между 8RDA , 8K9A , 8K5A тъй като все нещо не му било добре на nForce-a, или на KT400, или пък KT333. Надявам се да ми кажето не само кое дъно е най-добро но поради какви при4ини го прави такова.

    Благодаря ви

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Положението е следното:

    8к5а - "стария" чипсет - върви не по зле от КТ400, най-важното от всичко - евтин!!!

    8к9а - нов и лъскав КТ400 - AGP 8x - никва файда, DDR 400 - никва файда - клок на нивото на 8к5а

    8rda - малко скъпо, няма lan, както и малко по-бързо от всички VIA дъна, по-стабилно от тях при клок, НО САМО ДО 200 МХз системна шина, по нагоре без MOD само VIA-та могат.

    Дъната са на едни пари, аз бих си взел EPOX заради двуканалния DDR - като за начало слагаш 1 чип, после като купиш още един вместо проблеми със стабилността получаваш повече скорост, пък и евентуално можеш да боднеш 200Мхз BARTON ако излезе скоро

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #17

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    LordOfEvil много съм ти благодарен. Мисля да си взема то4но 8к5а даже 6те събера още малко пари и ще си взема 8к5а+ след около седмица. Само ако може6 да ми обясни6 не6тата с двуканалната ддр 6тот малко не го 4аткам. А другите просто няма6е смисъл да си дънят клавиатурите за спорове и да се правят на интересни. Пак благодаря.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #18

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by the_tree


    Мисля да си взема то4но 8к5а даже 6те събера още малко пари и ще си взема 8к5а+ след около седмица.<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    В момента в Перси има само 8K5A и 8K9A2+, 8K5A+ няма да видиш.... както и 8K5A2+....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #19

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    az moga da kaja 4e Via nqmat nikakvi problemi.Zanimaval sam se s

    MB:Soltek s KT133 i sa6to s Soltek 75DRV4 KT266A

    s Epox 8K3AE s KT333

    S ASUS A7V333 s KT333 varvqt mnogo dobre i stabilno dori pri clock

    a predi sam ba4kal s Intel 440ZX i i440BX

    vzimai KT333 smelo nqma da sajelqva6 no ako sadq po mneniqta na drugite

    koito sa rabotili s Nforce2 i s KT400 mislq 4e po skorost se podrejdat taka:

    Epox 8RDA>8K9A>8K5a3+>8K5A>8K3A no za tqx ni6to ne garantiram s tezi dana s koito sam ba4kal sam nqmal nqkvi problemi

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #20

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    Това за VIA са пълни дивотии - аз си бях скептично настроен към nForce-а, но сега с ръка на сърцето казвам че по бъгав чипсет просто няма!

    Второ ми е това в сигнатурата (първото беше ЕРоХ, който продадох и на втория ден след това взе че "замина")

    USB-тата са ГНУСНИ, не толкова друго, а на мен си ми харесваха..

    VIA USB 2.0 контролера (ползват го даже и на някакво интелско дъно хехе) е най железния -работи и без разни пачове и т.н., докато този на nvidia иска сървис пак за WinXP- тия от асус са минали ибез него - има си пач..

    Какво все ви е нестабилно на VIA - купувате ECS-та и GB-та и после - били нестабилни?!?!



    Казвал съм го и още сто пъти ще го повторя - ASUS A7V333 (който имах и вече започвам да съжалявам че продадох) работеше и то доста време при такива условия, каквито надали някой тука си е помислял - и е работил с какво ли не на него - тестова машина...стабилността му няма и да я обсъждам, щото не ми е забил и пет пъти за толкова време, а машината ми е клокната винаги МНОГО...и стои 24/7...аре стига с тия легенди..

    това стана като за MatroxG400 и перфектното му 2D -85Hz max...мале че 2D ..460MHz RAMDAC на карта, на която паметта не и стига за нищо..+отвратна прозрачност...

    (само пример)

    Като зачеше някой по VIA все едно те правят дъната..orpamarosa - я си купи един DFI AD77 и го подкарай под winXP..и пак псувай VIA после - те какво са виновни че дъното не е в ред?

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #21

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    the tree - ако няма да клокваш или по-скоро не си правиш планове за "екстремен" клок, заеби тия ЕРоХ-и...

    (ЛИЧНО МНЕНИЕ - КОЙТО Е НА ДРУГО ДА НЕ СЕ ЗАЯЖДА!)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #22

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    geniusloki не сам съгласен с твоето мнение,Epox е много добро дъно за парите си(пак лично

    мнение),но все пак аз не съм се занимавал с Nforce2 а и не съм правил overclock до такива

    честоти поради охлаждането на процесора ми но все пак съм го пускал на 1745 и се даржеше

    перфектно.А и се държи много добре на щатни честоти.

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #23

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    ми то всяко свястно дъно ще се държи добре при клок...това не е критерий...(говоря не за като на Моллов клокването или дори като моето)



    ASUS A7V333 - 19хх с като твоя процесор - въздушно охлаждане.. - какво не му е стабилно...(пак само за да те убедя че не е критерий - зависи от процесор, захранване, памет..)



    Какво значи за парите си?

    Че то е по скъпо от сегашното ми!

    "За парите си" нещо не е скъпо (за дъно де) когато е за 80-90 долара примерно - но когато е от най скъпите платки не може така...



    Нищо против ЕРоХ нямам - най сериозните "постижения" са именно с такива (или май по-скоро с Абит - преди нфорса)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    15
    #24

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    Mnogo me oburkahte s tazi tema.S kakvo v kraina smetka e nai dobre da zamenia staroto mi GB 7DX /chipset na AMD 761/?Procesora e Palomino 1700+, RAM TWINMOS 2x256 2700.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #25

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by halotan


    Mnogo me oburkahte s tazi tema.S kakvo v kraina smetka e nai dobre da zamenia staroto mi GB 7DX /chipset na AMD 761/?Procesora e Palomino 1700+, RAM TWINMOS 2x256 2700.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Вземи си 8RDA и няма да съжаляваш...... само да знаеш, че 8RDA няма LAN/Firewire и е с 2 канално аудио.... 8RDA+ има LAN/Firewire и е с 6 канално аудио и Dolby Digital Encoding...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #26

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    благодаря но някой може ли да ми обясни за двуканалния ддр.

    споменахте а не обяснихте.

    как то4но става?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #27

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    ти да не се надяваш някой да изпише тука спецификациите на двуканалния контролер???

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #28

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    Е,всъщост нещата не са толкова сложни,тая технология е доста стара,използва се дори при Моторола базираните системи като ХС11 още от 1989 година:дори курсов проект съм правил по темата[:D]

    За какво точно става дума:Еми досега данните от паметта и обратно се движеха по една 64битова шина,дефатно са 2х32,тий като това все още са 32битови просесори,със 64битови интерфейси[:D]

    както и да е;сега просто образно казано е въведена още една 64битова шина:какъв е ефекта?За да разберете,ето го простико обяснено:направете паралел между едно дулентово двупосочно пътно платно,и едно 4 лентово,където движението дори е разделено[:D] ,къде според вас трафика ше е по лесен и бърз?[:D]

    Разбира се нещата са малко по сложни,но тва е основната идея

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    265
    #29

    кое си заслижава най-много: 8RDA , 8K9A , 8K5A

    //offtopic

    Оле ле ами ти си за препоподавател в МЕЙ [8D]


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Дефект на 8RDA+???
    От BlackBLOOD във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-03, 11:39
  2. относно 8RDA+ и рам
    От KOMAP във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 01-07-03, 17:03
  3. sound EPOX 8RDA
    От spoofer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 28-03-03, 09:01
  4. 8RDA и 8RDA+
    От spoofer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-03-03, 20:47
  5. EPoX 8RDA+
    От XM6002B във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 31-12-02, 17:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе