Резултати от 1 до 13 от общо 13

Вентилатор за компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #1

    Вентилатор за компютър

    Здравейте,

    Компютъра ми е с два вентилатора на кутията 92x92 мм. Оригиналните се скапаха. За подмяна купих два двулагерни от Декада

    http://www.dekada.com/catalog/fan-92...rpm-p-346.html

    но се оказаха много шумни, чува се бучене като работят. Някой може ли да даде съвет за добри и безшумни вентилатори с този размер. Нямам претенции за марка и модел, искам да са безшумни не по отношение на въздушната стрия а от вибрации и бръмчене.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    43
    #2

    Re:Вентилатор за компютър


  4. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #3

    Re:Вентилатор за компютър

    Те бръмчат докато са в ръцете ми и тези неща едва ли ще ме спасят. Старите не се чуваха и усещаха а тези вибрират и бучат.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    43
    #4

    Re:Вентилатор за компютър

    оооо, тогава значи са много разбалансирани, върни ги да ти ги сменят, не е нормално,все пак са нови.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Re:Вентилатор за компютър

    на Arctic cooling също са тихи и са по 7-10 лева

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #7

    Re:Вентилатор за компютър

    Предполагам че посочените модели са добри, вероятно ще избера модела Noctua NF-B9-1600, 92 mm от Перси, виждам че в Декада същият е с 10 лева по скъп, ще го пробвам и тогава ще си купя още един. Съжалявам само че не е с два лагера защото съм чувал че такива издържат много повече. За да удължавам живота зимата ги изключвам и пак така старите изкараха три години докато не се появи лек шум от износването им.

    Данните за вентилаторите показват че при по низки обороти шума пада още, а на мен тези обороти са ми много високи. Два вентилатора са и може много да се намалят оборотите и всичко да е ОК. Така определено ще вдигна и живота им. Можете ли да кажете какво напрежение трябва да подам на третия извод за да съборя максимално оборотите тъй като фабрично в компютъра не е предвидена евентуалната им промяна.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #8

    Re:Вентилатор за компютър

    Подкрепям изразеното мнение по-горе за Arctic cooling. Noiseblocker като цяло също не се чуват, лошото е че са по-скъпи. Оптималния избор според мен е Arctic cooling.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #9

    Re:Вентилатор за компютър

    Там е работата че не са скъпи и от там се замислям колко са безшумни. Може да взема и един такъв и един от другите и да сравня.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Вентилатор за компютър

    Цитат Първоначално публикувано от miroto
    оооо, тогава значи са много разбалансирани, върни ги да ти ги сменят, не е нормално,все пак са нови.
    Хахаха - нови рзбалансирани... Просто си е избрал вентилатори с лагери които са по-шумни, но за сметка на нова издържат повече.
    Взимаш си обикновени вентилатори БЕЗ ЛАГЕРИ и проблема ти се решава.
    Като гледам, относно размера, тези са малко по-нестандартни при нас има някакви вентилатори 90х90х25 но не знам дали ще станат при тебе...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #11

    Re:Вентилатор за компютър

    @liubo_, вентилатора на Noctua NF-B9 трябва да има в комплекта два адаптера с които може да пуснеш вентилатора на 1000 или 1300 оборота. При 1000 оборота не би трябвало да чуваш вентилатора.

    Монтирал съм този охладител Noctua NH-U9B SE2 който е с два вентилатора Noctua NF-B9 и при 1000 оборота не се чуваха.

    http://www.noctua.at/images/products...ua_nf_b9_3.jpg

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #12

    Re:Вентилатор за компютър

    Поръчах един Noiseblocker и един Arctic Cooling и ще ги сравня. Бях поръчал и от Перси но те са още в миналия век, оказва се че искат превод по банка и тогава пращат. За един вентилатор да търча до банка, тая няма как да стане при условие че при другите си поръчваш и плащаш при получаване, тоя интернет магазин едва ли им е от полза.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #13

    Re:Вентилатор за компютър

    Цитат Първоначално публикувано от liubo_
    Поръчах един Noiseblocker и един Arctic Cooling и ще ги сравня. Бях поръчал и от Перси но те са още в миналия век, оказва се че искат превод по банка и тогава пращат. За един вентилатор да търча до банка, тая няма как да стане при условие че при другите си поръчваш и плащаш при получаване, тоя интернет магазин едва ли им е от полза.
    Днес получих поръчаните един Noiseblocker и един Arctic Cooling. От двата Arctic Cooling е малко по безшумен но само при низки обороти защото при високи въздушната струя и на двата е на преден план. Като цяло и двата са много по добре от предишните на които мисля че не шумят лагерите а самите вентилатори са си такива - с вибрирации които са силни при работа.

    Arctic Cooling има още едно предимство пред Noiseblocker което мисля че е разковничето, има изведен датчик за температурата който ако е хладно смъква оборотите до такава степен че изобщо не се чува, разбира се въздушната струя е по слаба.

    От Перси ми се обадиха днес че са изпратили поръчания вентилатор и плащането ще е с наложен платеж, в смисъл да не обръщам внимание на написаното в проформата че ще се плаща по банков път. След като получа техния ще дам инфо и за него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 09-02-14, 12:53
  2. Вентилатор
    От tristen във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 28-06-06, 21:58
  3. Тих вентилатор
    От abv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 25-01-06, 10:03
  4. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 01:05
  5. HDD и вентилатор?
    От Penta във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-05-03, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе