Резултати от 1 до 9 от общо 9

Sywmestimost...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #1

    Sywmestimost...

    Имам Acorp 6BX81 Slot1, Celeron 333@375 MHz и с update на BIOS-a до версия 2C. Интересува ме до колко най-много мога да си upgrade-вам процесора? Какво ще кажете за съвместимостта на дъното ми с новите Celeron-и на 100 MHz и Pentium3? Кое е най-доброто решение за мен, като се има предвид, че парите не са от значение, НО без да имам право да сменям дъното!



    Mix forever!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #2

    Sywmestimost...

    Значи нямащ проблеми с новите Coppermine процесори - какъвто искаш такъв си вземи - ще работи със всички - само си подбери подходящ SlotKet за да нямаш проблеми със стабилността!!!





    Mollov, HardwareBG.com

    mollov@mail.bg




  4. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #3

    Sywmestimost...

    Не бих казал, че можеш да си купиш какъвто и да е Coppermine! BX няма официална поддръжка на 133MHz FSB! Ще ти работи ли видеото на 89MHz AGP, примерно? Ами дали Acorp има 1/4 PCI при 133MHz FSB? А поддържа ли регулаторът на дъното 1.65V VCore? Помисли върху това, че после да не се чудиш как да връщаш процесора.




  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #4

    Sywmestimost...

    Ами Valeri аз точно на тези въпроси които ти ми задаваш очаквам отговор тук. Ако има някой компетентен, моля да обясни. BTW видео картата ми е Intel740 AGP 8MB, и не знам дали ще издържи на 89 MHz. Вие кажете



    Mix forever!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    158
    #5

    Sywmestimost...

    i740 НЕ държи на издуване на AGP. За да се убедиш сам пробвай с твоята настояща конфигурация. В момента явно си на шина 75. Значи интела държи 75. Твоя процесор няма проблеми с 83, при условие, че паметта ти е поне PC-100, т.е. ако не работи на 83, значи видеото се дъни там. Ако работи, значи си късметлия и си попаднал на читав i740. От друга страна да комбинираш P!!!, при това на шина 133, с i740 си е безмислица. Това са неща които сам си решаваш. Защо не вземеш P!!! на шина 100 за да нямаш проблеми?

    Виж колко нано секунди ти е паметта. Ако е 10 или повече ще трябва и нея да сменяш.




  7. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #6

    Sywmestimost...

    За да си 100% сигурен в успеха и да не си губиш времето си купи P-III процесор за 100MHz шина и адаптерна платка с поддржка на P-III (FC-PGA) с джъмпери за волтажа. Преди да си извадиш стария процесор си направи BIOS Update с последната версия. Настройваш адаптерната платка на VCore 1.8V (защото по-старите регулатори нямат под 1.8V), слагаш процесора (няма да се повреди от 1.8V със 100% сигурност), палиш и готово. Така всички шини ще са ти стандартните, всичко ще си работи както и до сега. Освен това имаш интернет, информация там колкото искаш, каквото мога да намеря аз - можеш да го намериш и ти, аз не помня наизуст характеристиките на всички платки, които се продават в България. По същата процедура можеш да си сложиш и от новите FC-PGA Celeron-II процесори, които са и чувствително по-евтини от P-III, освен това P-III за 100MHz FSB вече се намира много трудно.

    Успех!



    P.S. Така надявам се да съм ти по-полезен, sorry за по-горе, не исках да прозвучи грубо, просто Моллов ти е дал малко прибързан отговор.



    Променено от Valeri на 15/05/2001 15:54:26

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    35
    #7

    Sywmestimost...

    Аз съм с такова дано и с преходник и Сел 366@566 обаче откакто се стопли времето и започна да забива. Ако процесора ти работи на 100 FSB проблеми с видео картата няма да имаш - обаче на 75 и 83 MHz тъпото дъно не променя множитела на AGPто

    Аз променям честотата на FSB от преходника - той си има джампер - нормал/оверклок но ако ти нямаш такъв - можеш да го направиш от JP5 - той е м/у процесора, паметта и AGP слота. Отваряш го и пускаш биоса - там на честотата на шината вече имаш не default/66/75/83 а default/100/103/112/....



    http://www.acorp.com.tw/Common_Txt/J...81p/6bzv81.pdf - файла е повреден но се вижда за какво става въпрос.



    Не съм му сменял биоса и не му знам версията.



    А това дъно поддържа и 133 МХц ЦПУта обаче не съм го пробвал с друг освен с тоя Цел366.



    Променено от dorado на 16/05/2001 11:48:30

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #8

    Sywmestimost...

    Mollov не е дал прибързан тоговор защото:



    1. Това дъно само подържа 1.5V така че няма нужда от нагласяне на волтажа - колкото му дадеш - толкова...

    2. Няма нужда от нов BIOS - най-вероятно си с най-новия...

    3. Видеото може и да изтрае шината трябва да я пробваш.

    4. Подържа 1/4 PCI делител така че и тук нямаш проблеми..




  11. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #9

    Sywmestimost...

    Така вече отговорът се приема за верен, а щом има и pdf на платката няма какво да се обсъжда повече. Това видео няма да работи на 89MHz AGP (пробвах), но на 100MHz FSB (вариянт Celeron-II) ще е OK (66MHz AGP). Платкатa въобще не е тъпа, при 75/83MHz FSB всички платки без опция за ръчно задаване на делителя работят на 1:1 FSB/AGP.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе