Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48

Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #16

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Благодаря!
    Днес успях да постигна "рекорд" - 90s без да изключи. Почти мина Check disk.

    Какво захранване препоръчвате да си купя?
    Как да проверя дали контактува добре радиатора? Дали да не го сменя заедно с вентилатора и с какъв?
    От време на време даваше ниски обороти при буут.
    Не съм вадил процесора.

    Два от чиповете ми се струва,че се нагряват прекалено. Нищо, че единия има heat pipe.
    Дали все пак не се е споминала платката? Въпреки, че буутва...

    Утре ще се обадя на приятел с повече опит да смени той пастата.
    За съжаление не познавам сигурен сервизен специалист в Бургас!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 12-09-14 в 21:21.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #17

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    почваш от картите PCI-PCIe. Махаш ги една по една. Без видеото. Махаш, палиш пробваш, гасне, махаш. После CD rom, и свършваш на хард диска. Нищо да не остане. Нито кабел, нито нищо. Само дъно, процесор и рама. Ако има вградено видео махаш другото (вече съм забравил темата, точно, за какво беше и какво беше самото дъно. Не ми се чете, по на горе). Ако пак забива, махаш една по една от рамите, като с последната останала тестваш сичките слотове. Без резултат? С друга рама същото действие. Пак? със следващата... Ако тогава вече няма резултат. Сваляш дъното от кутията. Оглеждаш добре, за подути кондензатори и преглеждаш, охлаждането на чипсета дали ляга добре на него. Никак не е лошо да почнеш първо, от там, дето бай ти FearMe е посочил. Но имай предвид, че за да се види добре днес, с тия големи и разноформени радиатори, единственият начин е да се извади дъното, от кутията. На късмет.
    Този пост е редактиран от fXOrange; 13-09-14 в 08:32.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    В Бургас имам много специалисти , и могат да ти помогнат, но това което си мисля е .........
    свързан ли е конектора на вентилатора на процесора на правилния куплунг на който пише CPU FAN
    Защото ако не е - дъното засича че няма вентилатор и датчика спира дъното.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Хм, пастата засъхва на втората година и това води до лош топлообмен. Старите фортрони са си най-хубавите захранвания. Какво значи скапани и сравнени с кое с delux, codagen...?

    Прекалено много варианти има за проблема. Нови го на сервиз...

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #20

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Няма сравнения, само факти. Има достатъчно случая с проблемни фортрони (епсилони). И моя 600ватов, не направи изключение, той също даде фира. Е, и до днес държи фронта, но прероден с нови кондензатори и шунтирано ключе.

    За времето си, бяха скъпа покупка, която не бих повторил пак. Ако трябва да ги сравняваме с днешните съвременни захранвания, то старите фортрони са всичко друго, но не и "най-хубавите".

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #21

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    В сервиза сигурно в момента имаме поне 30 захранвания, изхоряли, изгърмели с изтекли кондензатори, гръмнали трафове, изгорели транзистори. И всички са делукс, кодаген и други такива жълти (в понеделник ще направя снимка). Та така погледнато на захранване на 6 години, да му изтекат кондензаторите е най-малкия проблем...
    Както казах, другите като спрат, не е сигурно дали после ще ти тръгне компютъра.
    Нямаме фортрони, не щото чат-пат не идват, ами защото се отремонтират, и бачкат още няколко години...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #22

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Мисълта ми е, че няма смисъл да купувам фортрон, с възможност за отремонтиране, с риск за цялата ми система, като има захранвания с по-добри показатели, с по-голяма гаранция - бронз, голд, платинум....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #23

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Благодаря на всички за съветите!

    Описаните тестове съм ги направил.

    Захранването дава 5,12V и 11,62V, когато се стартира. +5V ги има на STBY. Измерено с цифров евтин мултимер.
    Не посмях да разкача и да го тествам, защото нямам подходящ товар. Така също и проверено друго захранване, с което да го сменя за проба.
    Почти сигурен съм, че дъното е повредено. Но преди да сменям всичко без кутията, искам да съм убеден.


    Моля да ми препоръчате проверен специалист в Бургас, който да диагностицира проблема! Може и на лични, ако прецените.
    Пък според резултата ще решавам какво да правя...

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #24

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Мисълта ми е, че няма смисъл да купувам фортрон, с възможност за отремонтиране, с риск за цялата ми система, като има захранвания с по-добри показатели, с по-голяма гаранция - бронз, голд, платинум....
    С фортрона нама риск за системата... Щом си отварял, си видял как е реализирано захранването(говоря за старите фортрони, тези 5-6 годишните).
    Относно гаранцията, сигурно говориш за термалтейк които дават 5 годишна гаранция, но какво ти гарантира, че точно след края на гаранцията и неговите кондензатори няма да избият?
    Няма вечни неща.
    Лично съм виждал пробил термалтейк, които е пуснал малко ток към дъното... И понеже само захранването струва 150 лв, компютъра на човека още седи и се чуди какво да прави...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #25

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Гадината взе, че тръгна!
    Вече повече от два часа няма проблеми. За съжаление за пореден път не можах да разбера какво става.
    Ще се радвам, ако някой ми обясни какво се случва с този мой PC!
    Вече си мисля, че има полтъргайст в къщи!

    За пореден път разкачих всичко. И видеото, като нищо не виждах, защото дъното няма вградено такова.
    Стартирам - един продължителен бип с два кратки, като след третия път се изключи пак. Сложих единия модул памет 1GB - пак се изключва.
    Изредих така и двата модула поединично на всички слотове - няма промяна. Оставих само единия на първия слот и сложих видеото.
    Включих DVD-RW устройството (SATA) и сложих HirenBoot CD 15.2 в него. Поне 10 пъти стартирах неуспешно. По едно време взе, че зареди от CD-то Mini Windows. Поиграх си с него около 1ч. 20мин - никакъв проблем. Изключих, за да сложа и другия модул памет и пак - HirenBoot CD 15.2.
    Restart > BIOS настройка > Mini Windows от CD-то. Пак си работи и включих data SATA кабела на HDD-то. Изключих само Mini Windows и моментално захраних HDD-то, последвано от старт на системата. Зареди Win, провери си диска, че се беше "омазал" и всичко тръгна. Свързах камери, микрофони, дистанционно и останалите "животинки" и пак рестарт. Всичко ОК.
    Още не съм сложил тунера, но не вярвам да има проблем и с него.
    Отбелязвам, че не съм пипал ключа на захранващия блок, нито съм разкачал кабела.

    В BIOS проверих параметрите на захранването и температурите:
    Core Voltage – 1,38V;
    Voltage 3,3 – 3,38V;
    5V – 5,13V;
    12V – 12,24V;
    CPU temp – 50 – 52C при отворена кутия;
    M/B temp – 38C;
    При Performance настройка (изкл. Интелигентно управление):
    CPU FAN – около 3200об/мин; Chassis FAN – 1585об/мин

    Искам само да отбележа някои факти, които може и да нямат отношение към проблема, но ми се струват странни.
    1.Мишката е BENQ M800-C9G / USB оптична, но съм я включил през преходник към PS2. Пробвах и директно – написаното по-долу важи също. Озадачава ме фактът, че тя не светеше, докато PC-то не искаше да зареди. Дори в StandBy. Чак, когато зареди Win, светна и остава така и време на рестарта.
    От известно време има някакъв проблем с нея и не приема от първия път натискане на левия бутон. Но това може да си е от мишката.
    2.Чувам някакъв странен звук от PC-то, като едва доловимо ВЧ свистене. Звукът почти не се чува, после се усилва, когато се натовари процесора. Поради шумните вентилатори не мога да определя точния му източник. Струва ми се обаче, че е от захранването и е постоянен.
    3.USB ports – преди около 2 години спря да работи IR приемника на дистанционното на тунера. Какво ли не правих и нищо. Едва след като смених CMOS батерията, заработи. Необяснимо, но е факт.

    Вече съм сигурен, че трябва да ремонтирам или сменя захранването.
    Отново ще ви помоля да ме насочите към някакво PSU до 100лв. с максимална гаранция.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 13-09-14 в 22:44.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #26

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Човек иди да ти направят диагностика някъдв и да се види къде е проблема. Иначе може да сменяш захранвания, памети, видео и какво ли не...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #27

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    430 ватов Сийсоник, ще свърши доволно работа.
    Този пост е редактиран от preparatos; 14-09-14 в 22:26.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #28

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Благодаря на всички за съветите и насоките!
    Реших при следващ подобен проблем да сменям направо компютъра с нов!

    Относно диагностиката - явно на никой не му се занимава вече. Или поне във фирмите, в които питах.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Нещо се омотах. 100лв за захранване на компютър струващ 120лв.
    Казах ти че е проблема в дъното . Всичко останало си го тествал.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #30

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Благодаря на всички за съветите и насоките!
    Реших при следващ подобен проблем да сменям направо компютъра с нов!

    Относно диагностиката - явно на никой не му се занимава вече. Или поне във фирмите, в които питах.
    Е стига бе. Диагностиката е услуга, която се заплаща. Та да идеш в някоя фирма, да кажеш, имам проблем. Искам да ми направите диагностика и да ми кажете къде е проблема...
    И да ти кажат не ми се занимава, нямам врвме... Ми звучи несериозно...

    Остава варианта само, ако не са те разбрали какво искаш и, че си готов да си платищ за услугата... [emoji2]

    Та ако искаш даи 100 лв за вечно захранване и се моли да си налучкал проблема, ама се съмнявам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за Upgrade на дъно ASUS M2N-Е
    От mushr във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 14-03-13, 10:01
  2. Купувам MB ASUS P4C800-E Deluxe или P4P800-E Delux
    От SergeIvanov във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 29-10-09, 14:35
  3. ASUS P5LD2 DELUX & Core2DUO ???
    От connect във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 09-01-08, 00:26
  4. ASUS P5GDC Delux & P4 631
    От Niakoi във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 25-05-07, 00:07
  5. Въпрос за Asus A7N8X-Е Delux
    От izzzo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-04, 11:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе