Резултати от 1 до 8 от общо 8

Ново дъно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    3
    #1

    Ново дъно

    Здравейте. Наското реших да си сменя дъното (Asus P5N73-AM), защото искам да си сложа повече рам, но моето поддържа DDR2. Проблема в това, че новото дъното трябав да ми подържа и сегашния процесор (Intel Pentium Dual-Core E5200), както и Core i5, какъвто смятам да си взема, щом събера пари. Предложения?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Отговор: Ново дъно

    е как възнамеряваш, да стане тази работа, като Е5200 = 775, i5 = 1155?!
    Явно над това нещо изобщо не си се замислял. По добре си вземи свестно дъно, процесор и рама. По добро решение, от това не виждам.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Ново дъно

    с775 е вече отживелица. Ако имаше някой от топ процесорите за този сокет, може и да си заслужаваше вложение в още ДДР2 с цел да спретнеш система, която ще изкара още 2-3 години.
    С това Е5200... както казва fXOrange.. замисли се за изцяло нова комбинация от дъно, процесор и памет. Всичко друго е безмислено.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Ново дъно

    По принцип не съм много на ти с тези нещо, от скоро започнах да се интересувам. Благодаря, че ме светнахте. @kod като цяло това ми беше идеята, да сменя всичко, но се надявах да стигна някаква междинна ситуация. Но явно вече няма значение, за това може ли да ми препоръчате конкретни модели дъна за Core i5 3570k?
    Този пост е редактиран от polaris.6933; 05-12-12 в 22:48.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #5

    Отговор: Ново дъно

    Аз съм с това Untitled Page ,но има по-скъпи и по-евтини,които са за този процесор.Кажи си цената.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Ново дъно

    Да, z77 определено много ми харесва, но не съм сигурен на коя марка. Най-вероятно ще взема на Аsrock, защото на Asus е по-скъпо, а за Gigabyte съм чувал неприятни неща.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Отговор: Ново дъно

    То и на Gigabyte има 77 ци,които са по-скъпи и по-хубави,но по препоръка на FearMe,който е с D3H се насочих към DS3H.Също доста разглеждах западняшките сайтове и те комбинират най-често 3570K с Gigabyte Z77-DS3H.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #8

    Отговор: Ново дъно

    И аз съм с GB Z77 D3H. Хубавото на Z77 е че може да се клоква.

    И ето ти едно предложение (при условие, че не играеш игри). Взимаш си такова дъно и евтин i3 (аз случайно намерих 3225 с Intel HD 4000 графика за малко под 200 лева). В този случай може да минеш и без видео карта или да си ползваш сегашната. Плюс две плочки памет.

    Като спастриш малко парички, взимаш някой (междувременно поевтинял) i7 и още две плочки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. продавам чисто-ново, неупотребявано дъно s.478 за 50 лв
    От Zaphod B във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 18-08-12, 21:37
  2. Отговори: 0
    Последно: 04-03-11, 15:23
  3. Съвет за закупуване на ново дъно+процесор
    От Nedko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-05, 13:20
  4. Настройка на BIOS за ново дъно и CPU
    От mobil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-05, 18:18
  5. Помощ за избора на ново дъно
    От petcu5 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-05, 02:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе